Jak wprowadzić nowy wiersz w komórce w Arkuszach Google?


21

Podczas uzyskiwania dostępu do arkusza kalkulacyjnego na Dysku Google na komputerze z klawiaturą mogę wprowadzić nowy wiersz w jednej komórce, naciskając alt+ enter.

Moja klawiatura na moim Androidzie nawet nie ma altklawisza.

Jak wprowadzić nową linię na urządzeniu z Androidem?

W przypadku klawiatury na moim Androidzie aktualnie używam Swype, ale zakładam i mam nadzieję, że istnieje jakieś ogólne podejście, które nie jest specyficzne dla konkretnej klawiatury.


2
Obawiam się, że nie ma do tego „ogólnego podejścia”. Możesz zajrzeć do mojej listy na temat Klawiatury i metod wprowadzania , która zawiera kilku kandydatów, takich jak Klawiatura hakerów, które obsługują takie „dodatkowe klawisze”.
Izzy

Pomysł nr 1 do wypróbowania: utwórz „dokument referencyjny” z pojedynczą komórką, w którym umieścisz znak „nowej linii” w komórce na komputerze, a następnie użyj funkcji kopiuj i wklej na urządzeniu z Androidem. Pomysł nr 2: czy arkusze Google obsługują makra?
Gdalya

DOSKONAŁA ODPOWIEDŹ, PRAWO TUTAJ CHŁOPCY

@ user110230, ta odpowiedź dotyczy tylko komputerów stacjonarnych, a nie telefonów z Androidem.
PYTAJĄCY

Odpowiedzi:


19

Najłatwiejszy sposób: dodaj dodatkową literę na końcu wiersza. Wybierz tę literę. Wciśnij Enter. List zostanie zastąpiony nową linią.


3
To jedyna słuszna odpowiedź
Carles Sala

1
Ma kilka ważnych zastrzeżeń: 1) Nie działa z klawiaturami fizycznymi (bluetooth), przynajmniej dla mnie 2) to naprawdę musi być list . Jeśli wybierzesz spację, nie będzie działać.
Gepard

Działa z Google Pinyin, ale nie działa z japońską klawiaturą Google
fefe

1
Nie działa w aplikacji Arkusz kalkulacyjny Google (nie próbowałem w aplikacji internetowej)
Thomas LAURENT

4

Możesz użyć funkcji concatenate()i char(10)(powrót karetki). Przykład:

=CONCATENATE("First line"; CHAR(10); "Second line")

4

Jedyny sposób, jaki do tej pory znalazłem, to skorzystanie ze schowka.

Używając dokumentu źródłowego z podziałem wiersza, możesz z pewnym wysiłkiem wybrać tylko podział wiersza, a następnie go skopiować / wkleić.

Jeszcze łatwiej jest korzystać z aplikacji takich jak „Unicode Pad” lub „Unicode CharMap”, które to oba znajdą, a następnie skopiują / wkleją dowolny znak. Musisz poszukać LF, LINE FEED lub U + 000A.
Zauważ, że nie zobaczysz postaci po jej wybraniu, z oczywistych powodów jest wyświetlana jako spacja.
To wciąż nie jest tak wygodne, jak bym chciał, ale przynajmniej uznałem, że działa niezawodnie.


3

Zaznacz komórkę, w której chcesz mieć nowe linie.

W górnym menu kliknij „A” obok przycisku Ponów.

Wybierz podmenu

w dolnej części ekranu pojawia się modal. Tam uderzył w zakładkę „KOMÓRKA”.

Następnie aktywuj „Zawiń tekst”.

Komórka + zawijanie tekstu

Teraz ta komórka będzie dokonywać podziału linii na długim tekście.


Zawijanie to nie to samo, co wstawiony podział linii.
wbogacz

wbogacz ma rację, że to nie jest łamanie linii, ale właśnie tego szukałem.
Tom Wyllie,

1

Podświetl postać wyrzucającą i naciśnij trik, a następnie wpisz wszystko do edytora tekstu, a następnie skopiuj / wklej do komórki Arkuszy Google, oba działają tylko na urządzeniach z Androidem. Mam arkusz kalkulacyjny Google, który udostępniam klientowi, który ma iPhone'a, a ona musi mieć możliwość wprowadzania wielu linii w komórce. Więc wymyśliłem tylko mały kod Google Apps Script, aby zrobić to na jej iPhonie (można go wprowadzić w menu rozwijanym Arkusza kalkulacyjnego Google, Narzędzia >> Edytor skryptów):

function onEdit(e) {
    e.range.setValue(e.value.replace(/\\\\/g, '\\').replace(/ *\\n */g, '\n').replace(/\/g, '\\'));
}

Zasadniczo tworzy to funkcję (która jest automatycznie łączona z wyzwalaczem Arkuszy Google) i będzie działać przy każdej edycji komórki. Po prostu zastępuje wszystkie znaki „\ n” w tekście łamaniem linii. Upewnij się, że jest to odwrotny ukośnik, a nie zwykły ukośnik. Dla programistów „\ n” jest znakiem specjalnym, który reprezentuje powrót karetki w ciągu. Jedynym możliwym wyjątkiem, w którym może nastąpić przypadkowe złamanie linii, jest próba wprowadzenia ścieżki Windows do komórki, takiej jak „C: \ Users \ John \ Documents \ news”. Podwójne ukośniki odwrotne są więc powszechnym obejściem ścieżek systemu Windows wśród programistów. Można więc wpisać „C: \ Users \ John \ Documents \ news” lub nawet po prostu „C: \ Users \ John \ Documents \ news” (ponieważ \ n to tak naprawdę jedyny ciąg, który zastępujemy w tym momencie).

Można również zmienić zastępujące znaki, na wypadek, gdyby ktoś był bardziej zaznajomiony z HTML:

function onEdit(e) {
    e.range.setValue(e.value.replace(/ *<br *\/*> */ig, '\n'));
}

Ponieważ „ <br>” jest znacznie bardziej celowe (ludzie nie wpisują tego przypadkowo, chyba że chcą podziału linii), ułatwia to funkcję zastępowania, ponieważ nie musimy uciekać się przed podwójnymi ukośnikami. Ale osobiście wpisywanie kątowych nawiasów na klawiaturze z ekranem dotykowym Androida jest nieco niewygodne, aby zrobić to dwa razy przy każdym przełamaniu linii ...

-Przetrząsać0

Udało mi się, naciskając kilka razy klawisz Enter podczas pisania wiadomości, zaznacz wszystko, skopiuj ją i wklej do komórki w arkuszu.
0

Dla mnie zadziałała następująca sztuczka: Ctrl + Enter


5
Czy chcesz wyjaśnić, gdzie urządzenia z Androidem mają Ctrlklucz? Uwaga: ta strona dotyczy Androida, a nie komputera.
Izzy

Zakładam (ale nie testowałem), że może to działać na aplikacjach klawiaturowych innych firm, które mają klawisz Ctrl, taki jak Klawiatura Hackera.
Andrew T.

-2

Wystarczy wybrać linię i nacisnąć + (prawy górny róg na pasku narzędzi), pojawi się propozycja wstawienia wiersza powyżej lub poniżej lub łącza.


Zauważ, że OP chce wstawić nową linię do komórki lub prawdopodobnie powinien zostać wywołany jako podział linii zamiast ... ale nie nowy wiersz.
Andrew T.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.