„niewystarczająca ilość miejsca na urządzeniu” - ale moja karta SD ma dużo miejsca?


21

Miesiąc temu kupiłem telefon z Androidem ( Prestigio 3350 Duo ) i zainstalowałem na nim może 5 aplikacji, więc zgodnie z kartą pamięci mam prawie 2 GB wolnego miejsca i 28 MB na pamięci wewnętrznej. Ale kiedy próbuję zainstalować niektóre aplikacje, wyświetla się ten komunikat.

Nie wiem dlaczego, próbowałem wyczyścić pamięć podręczną (co trochę pomogło) - ale nadal nie mogę zainstalować aplikacji o rozmiarze około 34 MB.

Czy ktoś może mi pomóc naprawić ten problem? Wiem, że są podobne posty, ale doceniam każdą pomoc. Dzięki :)


2
Witamy entuzjastów Androida! Jest to często zadawane pytanie na naszej stronie. Czy próbowałeś naszego wyszukiwania na stronie? Zobacz Jak wyszukiwać? za pomoc w korzystaniu z niego. Ponadto: Jak to jest , że częste, my nawet podsumował tło i rozwiązania w naszym niewystarczający-Tag-wiki pamięci , która może skonsultować. Jestem pewien, że to sprawi, że zaczniesz. Powodzenia!
Izzy

Odpowiedzi:


11

Działa na Kitkat, więc może mieć zastosowanie do starszych wersji Androida

 1. Ustawienia> Pamięć> Pamięć telefonu (lub może to być Pamięć wewnętrzna, gdziekolwiek są Usługi Google Play)> aplikacje> Usługi Google Play> Kliknij Wyczyść pamięć podręczną
 2. (na tej samej stronie) Zarządzaj przestrzenią> Wyczyść wszystkie dane> Zarządzaj pamięcią wyszukiwania> wyczyść teraz
 3. naciśnij przycisk wstecz <- dwa razy, a skończysz na usługach Google Play - stronie informacji o aplikacji> naciśnij Force stop
 4. Znajdź Ustawienia Google między aplikacjami lub w Ustawieniach> Ustawienia Google> kliknij przycisk menu na stronie> Wyczyść dane aplikacji

Teraz możesz uruchomić sklep Google Play i pobrać żądaną aplikację

Mam nadzieję, że to też zadziała. Informacje zwrotne będą mile widziane.


2
Zasadniczo OP stwierdził, że zrobili (a), bez powodzenia.
HasH_BrowN

2
Nie działało w moim Moto E :(
Tom Brito

Nie działało na moim LG G3 z CyanogenMod 12.1. Zrobiłem tylko kroki od 1 do 3, ponieważ nie mogłem znaleźć Ustawień Google między aplikacjami ani w Ustawieniach.
Marco Lackovic

Nie działało dla mnie.
UpTheCreek,

Pracował dla mnie. Nie jestem pewien, czy dzieje się tak z powodu dokładnych instrukcji, czy tylko uwolnionej pamięci.
Peter

6

Problem, przed którym stoisz, nie jest rzadki. Mianowicie system operacyjny Android (jak każdy inny) zapewnia różne partycje dla różnych zastosowań, wśród nich jest partycja dla aplikacji instalowanych przez użytkownika („ partycja aplikacji ”), a ta partycja ma zwykle 1 GB lub 2 GB lub mniej (w zależności od całości pamięć urządzenia). Masz tylko 28 MB pamięci wewnętrznej, w której przechowywane są aplikacje. Krótko mówiąc, te 2 GB wolnego miejsca, które masz, nie są przeznaczone na aplikacje, ale na pliki multimedialne (zdjęcia, filmy itp.).

Istnieją dwa rozwiązania Twojego problemu:

 1. Przenoszenie aplikacji z pamięci wewnętrznej na kartę SD (niepotrzebna zewnętrzna karta SD). Umożliwi to instalowanie aplikacji w pamięci wewnętrznej, podczas gdy dane aplikacji (które zwykle są większe niż sama aplikacja) będą przechowywane na karcie SD. Zapewni to dużo wolnego miejsca na więcej wybranych aplikacji. Minusem jest to, że każda aplikacja przeniesiona na kartę SD nie będzie miała widżetu i będzie wolniejsza w użyciu. Możesz to zrobić, instalując App2SD ze Sklepu Play lub innej aplikacji, która może przenosić inne aplikacje.

 2. Inne podejście wymaga więcej umiejętności technicznych. Możesz zrootować urządzenie i ręcznie zmienić partycje, aby uzyskać więcej miejsca na „partycji aplikacji”, ale zmniejszyć partycję systemową lub partycję pamięci podręcznej. Ta procedura jest nieco trudna i różni się dla każdego urządzenia. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, dobrym punktem wyjścia jest forum dla programistów XDA lub po prostu google dla konkretnego urządzenia.

Mam nadzieję że to pomoże.


3

Twoje aplikacje są instalowane w pamięci wewnętrznej natywnie, a więc pozostaje 28 MB wolnego miejsca

 1. W Ustawieniach → Aplikacje kliknij aplikację i jeśli daje ona możliwość przejścia na kartę SD, wypróbuj ją. Nie wszystkie aplikacje można przenosić, a niektóre aplikacje nie będą działać poprawnie, jeśli zostaną przeniesione. W tym celu dokonaj najlepszej oceny. Istnieje również kilka aplikacji, które mogą zrobić to samo, jeśli przejście na kartę SD nie jest możliwe.

 2. Miniatury. Odnosi się to do karty SD, na której jest wystarczająco dużo miejsca, ale może być jednak przydatne:

  • a) Możesz znaleźć plik (zwykle tutaj: /mnt/sdcard/DCIM/.thumbnailslub coś podobnego) w swoim systemie, który przechowuje miniatury, usuń go - zwykle jest dość duży. To da dodatkową przestrzeń.
  • b) albo, jeśli nie boi się dostać do systemu niewiele więcej można zrobić to na bardziej trwałym rozwiązaniem. ** Dzięki temu przełączasz inny plik na plik miniatur. W ten sposób nie można go odtworzyć.
 3. przenieś dowolne pliki pomocnicze (filmy, muzykę, zdjęcia, załączniki wiadomości e-mail, pliki do pobrania itp.) na kartę SD

EDYCJA Zrootowany, możesz przejść /data/media/obbna kartę SD bez błędów.


Mam wystarczająco dużo miejsca zarówno na kartach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a problem nadal występuje.
Shimmy,

@Shimmy - czy sprawdziłeś swoje urządzenie za pomocą aplikacji do partycji? Powinieneś także sprawdzić i sprawdzić, czy może partycja jest poprawnie zamontowana lub odmontowana.
HasH_BrowN

0

Spróbuj, to zadziałało dla mnie.

Ustawienia> Aplikacje lub Menedżer aplikacji> Usługi Google Play

Następnie odinstaluj aktualizacje.

Spróbuj pobrać aplikację jeszcze raz i będzie działać teraz.

Musisz jednak zaktualizować swoją grę Google Play, aby uzyskać najnowsze aktualizacje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.