Piernik drastycznie skrócił moją żywotność baterii


10

Mam Nexusa One, a od aktualizacji do wersji 2.3.3 mój telefon działa kilka godzin krócej w porównaniu do wersji 2.2.x. Wymieniłem na nową baterię, co nie miało znaczenia. Za około 14 godzin (po prostu SMS-y) mój telefon ma mniej niż 15%. Kiedy sprawdzam zużycie baterii w Ustawieniach, system operacyjny Android jest zawsze największym konsumentem baterii.

Co mogę z tym zrobić? Każda inna aktualizacja oprócz tej była świetna, ale Piernik to totalne rozczarowanie.

Aktualizacja: jest to 100% problem z Wi-Fi. Po wyłączeniu zużycie baterii w systemie operacyjnym Android spadło z 40% do 2%. Po 16 godzinach pracy na akumulatorze jest nadal naładowany w ponad połowie. Będę badać ... lub cofnąć, ponieważ myślę, że Piernik wygląda po prostu nieprzyzwoicie.


FWIW, Gingerbread skrócił również moją żywotność baterii Nexusa One (obecnie około 2/3 tego, co kiedyś). Bądź wdzięczny, że masz nawet 14 godzin. Po moim 8-godzinnym dniu bezczynności idę do telefonu i stwierdzam, że już się wyłączył.
Andy Shinn,

To 14 godzin bezczynności ... Klawiatura często się zawiesza / ulega awarii. Wszystko wokół straszna aktualizacja.
wsanville,

Niestety musiałbym się zgodzić. Czy korzystasz z aktualizacji giełdowej, czy innej firmy w pakiecie? Miałem problemy z ponownym uruchomieniem telefonu z uruchomionym ROMem innej firmy. Zapas jest bardziej stabilny. Ale oba miały słabą żywotność baterii.
Andy Shinn

Zainstalowałem to bezpośrednio z telefonu, powiedziało, że dostępna jest aktualizacja, więc właśnie to zrobiłem. To nie było od strony trzeciej.
wsanville,

Ten sam telefon, ta sama wersja, ten sam problem. W rzeczywistości mój telefon czasem się nagrzewa! Zużycie baterii pokazuje, że ogromna ilość procesora jest zużywana przez system operacyjny Android, czasami 3-4 godziny na 12 godzin.
Bosfor

Odpowiedzi:


5

Odwracać? Jeśli sam system operacyjny nie śpi poprawnie, nie możesz zrobić nic więcej poza instalowaniem jądra lub pamięci ROM, które zachowują się lepiej.


W tym celu musiałbym zrootować swój telefon, prawda?
wsanville

Nie wydaje mi się Może po to, aby zapobiec aktualizacji OTA. Powinieneś być w stanie pobrać aktualizację, nazwać ją update.zip, umieścić ją w katalogu głównym karty SD i uruchomić ponownie. Aktualizacja 2.2.2 znajduje się tutaj, na przykład: androidcentral.com/…
Matthew Read

W porządku, a jeśli chcę wrócić do 2.3.3 (z jakiegoś dziwnego powodu), robię to samo z odpowiednim plikiem zip?
wsanville

Tak, dokładnie to.
Mateusz

5

Począwszy od 2.3.4 ten problem został rozwiązany. W przypadku innych użytkowników poprzednich wersji tymczasowo rozwiązałem ten problem, wyłączając Wi-Fi razem.


2

Jeśli jest to problem z Wi-Fi, czy ustawienia gotowości zmieniły się podczas nowej instalacji?

Ustawienia-> Sieci zwykłe i bezprzewodowe-> Ustawienia Wi-Fi

Menu-> Zaawansowane-> Zasady uśpienia Wi-Fi

Czy to ustawienie zmieniło się z Nigdy (co utrzyma Wi-Fi przez cały czas)?


Dzięki za opublikowanie zasad dostępu do Wi-Fi dotyczących snu, czytałem o tym wszędzie, ale nie mogłem go znaleźć. Obecnie jest ustawiony na „Nigdy po podłączeniu”. To, co przeczytałem, sugeruje, że jest błąd w polityce snu, która źle działa podczas próby spania i oszczędzania baterii, ale zamiast tego wyczerpuje ją jak szalona. Tak więc zmiana tego na „Nigdy” pomogła niektórym ludziom. Co poleciłbyś ustawić? Właśnie całkowicie wyłączyłem Wi-Fi, a to pomaga baterii dłużej.
wsanville,

Mam inną sytuację, w której płacę za MB danych mobilnych, więc ustawiłem Wi-Fi, aby nigdy nie spał.
sickgemini,

0

Czy próbowałeś zaktualizować statystyki baterii? Mówi się, że w niektórych przypadkach pomaga przedłużyć żywotność baterii.

  1. Całkowicie naładuj telefon.
  2. Będąc nadal w ładowarce, uruchom odzyskiwanie.
  3. Podczas odzyskiwania zresetuj statystyki baterii.
  4. Uruchom ponownie telefon.
  5. Po całkowitym uruchomieniu należy odłączyć ładowarkę.
  6. Uruchom telefon, aż bateria całkowicie się rozładuje i telefon się wyłączy.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.