Używać tylko mikrofonu w zestawie słuchawkowym Bluetooth podczas przesyłania dźwięku do gniazda 3,5 mm?


11

Czy można używać tylko mikrofonu w zestawie słuchawkowym Bluetooth, jednocześnie pozwalając, aby mój telefon z Androidem brzmiał przez głośniki ze wzmacniaczem podłączone przez gniazdo 3,5 mm?

Mówiąc dokładniej, chcę w ten sposób korzystać z Nexusa One. Rozwiązałem już głośniki przez problem z gniazdem 3,5 mm ( dzięki @Adrian). Próbuję teraz sprawdzić, czy mogę podłączyć standardowy zestaw słuchawkowy Bluetooth i użyć jego mikrofonu.

Jest OK, jeśli ten sam dźwięk dochodzi przez słuchawkę w zestawie słuchawkowym Bluetooth (tzn. Nie musi być wyłączony). Chcę się tylko upewnić, że jeśli kupię i podłączę zestaw słuchawkowy Bluetooth, nie wyłączy to gniazda 3,5 mm.

Czy to jest wykonalne? Czy muszę coś zmienić w ustawieniu? (Mam zainstalowany CyanogenMod, jeśli to pomaga).

Odpowiedzi:


6

Termin „zestaw słuchawkowy Bluetooth” jest bardzo szeroki. Różne zestawy słuchawkowe obsługują różne profile Bluetooth .

Najpopularniejszym profilem jest HSP (używany głównie do połączeń telefonicznych), który wydaje się być niezależny od gniazda słuchawkowego, o którym mowa. Zatem sparowanie urządzenia z Androidem z tanim zestawem słuchawkowym obsługującym tylko HSP (np. Plantronics 242) nie wpłynie w żaden sposób na przekierowanie dźwięku do gniazda słuchawkowego. Zestaw słuchawkowy Bluetooth i urządzenie z Androidem będą nadal działać równolegle, ale każde z nich będzie obsługiwać inny strumień audio (kanał).

Jeśli chcesz wyłączyć mikrofon tylko w telefonie z Androidem, wydaje się, że tylko zestaw słuchawkowy z profilem A2DP może być możliwym rozwiązaniem. Możesz przeczytać następujący wątek: Jak wysłać dźwięk Bluetooth z profilu Stereo (A2DP) do profilu zestawu słuchawkowego (HSP)?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.