Czy to możliwe, aby Android ostrzegał mnie tylko, gdy określone konta e-mail mają nową pocztę?


13

Mam Froyo 2.2 na telefonie HT-03A „Magic”.

Obecnie konsoliduję wszystkie moje konta e-mail na moim koncie Gmail, aby uzyskać do nich dostęp w dowolnym miejscu. Chcę mieć dostęp do nich nie tylko na telefonie, ale także przez interfejs Gmaila na każdym komputerze, którego używam.

Jednak jedno lub dwa moje konta są dołączone do niektórych list mailowych. Jeśli moje konto Gmail połączy się z ich serwerem POP, mój telefon będzie dzwonił jak Quasimodo z OCD. Innymi słowy, stale.

Czy istnieje sposób, aby mój telefon z Androidem emitował powiadomienie e-mailem na podstawie tego, które konto otrzymuje e-mail?


Od niedawna jest to możliwe w przypadku zwykłej aplikacji Gmail. Sprawdź to: howtogeek.com/171178/…
Brad

Odpowiedzi:


10

Proponuję wypróbować Priorytetową skrzynkę odbiorczą , która może powiadamiać, wibrować lub dzwonić tylko na twoją nową ważną pocztę. Przełącz na używanie aplikacji Gmail zamiast standardowej aplikacji Poczta. Następnie przejdź do Menu> Settings> Priority Inbox.

Dodatkowo, filtrowanie poczty jest bardziej praktycznym rozwiązaniem tego problemu, który zarówno uzupełnia pocztę priorytetową, jak i pomaga rozwiązać problem podczas korzystania z innych aplikacji e-mail. Na przykład w ustawieniach Gmaila utworzyłem filtr poczty przychodzącej adresowany do jednego z moich aliasów. Ustawić tę wiadomość do Never mark as important, Skip Inboxi zastosować etykietę. Po otrzymaniu wiadomości e-mail zaadresowanej do tego aliasu nie otrzymuję powiadomienia. Ale mogę użyć tej etykiety, aby wrócić i przeczytać tę pocztę w wolnym czasie. To samo można zrobić dla kont listy mailowej, używając list:parametru wyszukiwania. Gmail udostępnia kilka innych przydatnych parametrów wyszukiwania, takich jak has:circlei has:attachment.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
+1 Używam tej samej techniki do wielu list mailingowych, które są zrzucane bezpośrednio na moje główne konto Gmail. Ponieważ Gmail sprawia, że ​​pomijają skrzynkę odbiorczą, aplikacja na Androida nie powiadamia mnie, ale mogę swobodnie czytać oznaczone wiadomości.
Matt H

2
Priorytetowa skrzynka odbiorcza została zaimplementowana dla Androida pod koniec ubiegłego roku gmailblog.blogspot.com/2010/12/…, o ile masz Froyo lub nowszą wersję .
GAThrawn

@GAThrawn niesamowite, odpowiedź zaktualizowana. :)
isuldor,

6

Robię to z wieloma kontami Gmail.

Załaduj konto e-mail, na które chcesz pominąć powiadomienia. Kliknij menu, a następnie znajdź ustawienia. Usuń zaznaczenie pola „Powiadomienia e-mail”.

To konto nie będzie już emitować powiadomienia ani nie będzie się wyświetlać na pasku powiadomień. Nadal możesz przeglądać i czytać wszystkie wiadomości e-mail, tak jak można się spodziewać.


1

Chciałbym po prostu wyłączyć synchronizację poczty e-mail dla tych kont. Możesz to zrobić, przechodząc do Settings -> Accounts and sync, wybierając konto i odznaczając Synchronizuj Gmaila . Oczywiście nadal możesz sprawdzać pocztę ręcznie za pomocą aplikacji GMail.

Edycja: Najnowsza wersja (2.3.5) Gmaila obsługuje teraz wyłączanie alertów dla określonych kont GMail.


0

Łącząc, założę, że GMail pobiera POP innych kont e-mail i przenosi je do skrzynki odbiorczej GMail. Jeśli to właśnie robisz, myślę, że najłatwiejszym sposobem, aby te konta nie powiadamiały cię, jest całkowite pominięcie skrzynki odbiorczej i przypisanie do nich oddzielnej etykiety.

W ustawieniach Gmaila, w „Kontach i imporcie” -> Sprawdź pocztę za pomocą POP3, będziesz mieć swoje konta, które pobierasz. Dla każdego konta, którego nie chcesz otrzymywać powiadomień, użyj przycisku „edytuj informacje” i ustaw konto tak, aby było oznaczone etykietą oraz „Archiwizuj wiadomości przychodzące (Pomiń skrzynkę odbiorczą)”.


-1

Myślę, że powinieneś wypróbować Mail Alert na rynku!

Jest to pager, w którym możesz wybrać powiadomienie dzwonka / wibracji / wizualne zgodnie z różnymi filtrami, takimi jak pola / temat / DW itp.

W przypadku konta IMAP możesz wybrać folder do sprawdzenia, co wydaje się być potrzebne, jeśli utworzyłeś folder według konta.


-1

eNotify od Verietas zapewnia dokładnie taką możliwość. Umożliwia tworzenie alertów pasujących do różnych reguł. Jedną z dostępnych zasad jest konto. Możesz więc odtwarzać dźwięk X, jeśli z konta Gmail. Odtwarzaj dźwięk Y, jeśli z konta Yahoo.

Ale pozwala ci robić o wiele więcej ... Możesz odtwarzać różne dźwięki w oparciu o nadawcę, temat i inne rodzaje ... Istnieje również darmowa wersja lite, jeśli chcesz to sprawdzić. Twoje zdrowie.


Co powiesz na link?
ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.