Jak mogę nakazać mojemu urządzeniu ignorowanie publicznej sieci Wi-Fi?


25

Miasto, w którym mieszkam, ma dostęp do sieci Wi-Fi na terenie całego miasta w ramach subskrypcji, ale punkt dostępu Wi-Fi jest publiczny.

Oznacza to, że wszędzie, gdzie idę w mieście, dostaję powiadomienie, że dostępna jest publiczna sieć Wi-Fi, mimo że nie mogę jej używać, ponieważ nie mam konta w sieci Wi-Fi w całym mieście.

Jak mogę powiedzieć mojemu telefonowi (Droid X, Android 2.2.1, nie zrootowany), aby ignorował Wi-Fi o nazwie „CityWifi”?

Chcę otrzymywać powiadomienia o innych sieciach Wi-Fi, a nie „CityWifi”


1
Wersja Androida, na której działa Twój telefon, jest bardziej odpowiednia niż model. Czy możesz wymienić, którą wersję posiadasz, jeśli jesteś zrootowany, posiadasz niestandardową pamięć ROM itp.?
nowy użytkownik

powinieneś dodać swój pierwszy komentarz do odpowiedzi Amandy na swoje pytanie
Daniel

Odpowiedzi:


8

Wypróbuj linijkę WiFi .

Właśnie go pobrałem, aby sprawdzić, czy zadziała i może być tym, czego szukasz. Aplikacja pozwala kategoryzować znane punkty dostępu, a następnie możesz ustawić reguły, czy urządzenie będzie próbowało połączyć się z tym punktem dostępu. Możesz sklasyfikować „CityWifi” za pomocą jednej z wbudowanych reguł, aby się nie łączyć. A potem wszystkie inne, które znasz, automatycznie łączą się i klasyfikują jako openlub drive-by. W ustawieniach możesz zostać powiadomiony o połączeniu z AP. Domyślam się, że nadal musiałbyś wyłączyć powiadomienia o otwartych punktach dostępu w swoich ustawieniach, takie jak odpowiedź Matthew .

Uwaga: nie jestem programistą tej aplikacji


Jestem właśnie w trakcie testowania tego. Zaakceptuję to, gdy będę pewien, że to działa.
Alex B,

2
Zakończyłem testowanie. Wifi Ruler nie zapobiega wyskakiwaniu powiadomień Wi-Fi. Fajna aplikacja, ale nie spełnia moich potrzeb. W każdym razie dzięki.
Alex B

2
@Alex Czy wyłączyłeś domyślne powiadomienia w swoich ustawieniach?
Daniel

2
Chcę domyślnych powiadomień dla innych sieci, ale nie dla citywifi.
Alex B

na Androidzie 6 - dostaję linijkę Wi-Fi Android nie pozwoliłby nam zapisać tej zmiany. Aplikacja nie jest już aktualizowana. Od 2017 r. - ta odpowiedź jest bezużyteczna.
user12363,

5

Możesz wyłączyć wszystkie otwarte powiadomienia sieciowe, przechodząc Settings -> Wireless and network -> Wi-Fi settingsi usuwając zaznaczenie Powiadomienia sieciowe . Ponieważ powiadomienie jest na poziomie systemu, nie można pozostawić włączonego i nie otrzymywać powiadomień dla jednej sieci. Ale prawdopodobnie możesz zrobić coś z Taskerem, aby automatycznie wyczyścić powiadomienie, podobnie jak w przypadku tej odpowiedzi .


2

Wydaje się zatem, że odpowiedź brzmi „nie”.

Być może ktoś z zespołu Google Android zobaczy ten post (lub ktoś może go podnieść na odpowiedniej stronie Grup dyskusyjnych Google) i może włączyć go jako opcję w przyszłej wersji Androida. Łatwo byłoby im zachować listę adresów SSID i MAC adresów AP, które chcesz zignorować.


po wielu badaniach zgadzam się z tą odpowiedzią. Tak mi przykro z powodu Androida.
user12363,

1

Sieci, które wyglądają na otwarte, ale faktycznie wymagają subskrypcji, są wszędzie. Możesz po prostu całkowicie wyłączyć powiadomienia o sieci publicznej - to jest w ustawieniach Wi-Fi.

W przeciwnym razie może być potrzebna aplikacja do zarządzania tym (korzystam z systemu operacyjnego 1.6, więc nie mogę rozmawiać z tym, co może być wbudowane w późniejszych systemach operacyjnych). Rynek pokazuje kilku konkurentów:

WifiManager , WifiPicker , WiFiFoFum to dobre punkty wyjścia.

Najlepszą radą, jaką mogę zaoferować na tym etapie, jest to, że czytanie na rynku jest łatwiejsze na twoim komputerze, ponieważ wyszukiwanie „Wi-Fi” pokazuje mnóstwo rzeczy, które nie są tym, czego szukasz.


Chcę otrzymywać powiadomienia o innych sieciach Wi-Fi, ale nie o „CityWifi”.
Alex B

Wygląda na to, że szukasz aplikacji. Trochę aktualizuję moją odpowiedź.
Amanda,

2
Amanda wspomniała o kilku dobrych menedżerach WiFi. Właśnie wypróbowałem wszystkie trzy i niestety żadna z nich nie ma funkcji, których szuka OP. Sprawdź linijkę WiFi - potencjalnie ma ona logikę, której potrzebujesz, aby blokować niektóre punkty dostępowe
Daniel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.