Jak wykryć, czy mam Nexus S ekran Super AMOLED lub LCD?


12

Wiele źródeł powołuje się na to, że Nexus S jest dostarczany z 2 różnymi rodzajami ekranów z powodu niedoborów Super AMOLED. Ponieważ jestem w Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie będę miał Super LCD, który gdzieś przeczytałem, jest gorszy w porównaniu do Super AMOLED.

Jak mogę stwierdzić, który mam? Jakie są główne różnice?

Aktualizacja: Znalazłem odpowiedź tutaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1022216

Patrząc w „Wersji pasma podstawowego” w części „Informacje o telefonie” ujawniono, że pasmo podstawowe zaczynające się od I9020 to Super AMOLED lub I9023 dla Super LCD.Po prostu z ciekawości, który ekran miałeś? Martwię się, widząc rzeczy w Internecie porównujące je oba, więc tak naprawdę nie wiem, czy mam to ryzykować, czy nie. Jeśli masz taki z SLCD, to czy jest tak źle, jak może się wydawało?
presentwanderer

Dostałem AMOLED, cieszę się z tego
Dunhamzzz

Odpowiedzi:


7

Spójrz na coś czarnego (np. Zdjęcie tylko czarne) na telefonie i wyłącz światła. Jeśli masz ekran AMOLED, powinien być czysty czarny (praktycznie nie emituje światła). Z wyświetlaczem LCD będzie znacznie jaśniejszy / szarawy.


Spróbuję dziś wieczorem!
Dunhamzzz,

1
Okazało się to poprawne i potwierdzone w wersji z pasmem podstawowym.
Dunhamzzz,

-1

jeśli chodzi o to, czy Super AMOLED jest gorszy: aktualizacja Androida 2.3.3 wprowadziła korekcję temperatury barwowej, na którą wielu użytkowników narzeka, zmieniając kolor ekranu na „brzydki i żółtawy” http://www.androidcentral.com/nexus-s-233-update- przynosząc niepożądane problemy z ekranem .

Zmiana koloru wydaje się nadal występować w nowszej aktualizacji 2.3.4, a niektórzy zaczęli podejrzewać, że fakt, że nie wszyscy widzą tę zmianę kolorów, może być związany z tym, który ekran ma telefon; przy czym SuperAMOLED jest powiązany z żółtawym kolorem, a wyświetlacz LCD nie ma żółtawego koloru.


1
Jak to odpowiada na pytanie?
ale

@Al Teoretycznie, jeśli masz aktualizację, możesz powiedzieć, jaki masz ekran, mając lub nie mając żółty kolor ...
Matthew Przeczytaj
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.