Jak ustawić priorytet zaszyfrowanych połączeń Wi-Fi w telefonie?


9

Mam rozwiązanie Wi-Fi podobne do FON, które ma zaszyfrowany hotspot Wi-Fi w prywatnym domu i sieć gości, która nie jest zaszyfrowana i wymaga zalogowania się raz dziennie. Mój problem (a raczej irytacja) polega na tym, że telefon wydaje się preferować niezaszyfrowaną sieć gości. Mam to włączone, ponieważ mogę korzystać z sieci gości innych osób, gdy wędruję po mieście. Rozsądne byłoby, aby pomiędzy zaszyfrowanym i nieszyfrowanym punktem dostępowym mądrze byłoby preferować zaszyfrowany punkt dostępu, niezależnie od siły sygnału. Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego?

Odpowiedzi:


3

Możesz zmienić sieć gościa na niski priorytet, edytując suplikant .conf (prawdopodobnie wymaga rootowania lub adbużycia). Możesz dowiedzieć się, jaki to plik, patrząc /etc/wifi/wifi.conf; potrzebny plik jest ustawiony jako wartość SUPP_CONFIG_FILEwłaściwości. Zwykle jest to /data/wifi/bcm_supp.conflub /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf. W tym pliku zobaczysz następujące wpisy:

network={
    ssid="network name"
    someotherproperty="some other value"
    priority=0
}

Chcesz mieć priority=0dla sieci, z którymi najmniej chcesz się połączyć, i wyższy priorytet dla sieci, z którymi chcesz się połączyć. Jeśli masz po prostu „nie chcę” i „chcesz”, użyj 0 i 1. Jeśli masz „nie chcę”, „nie preferowane”, „preferowane” i „super preferowane”, użyj wartości 0, Odpowiednio 1, 2 i 3. Masz pomysł.


Używam Uwaga 3 z Androidem 4.3. Plik wpa_supplicant.conf jest wypełniony tylko ogólnymi informacjami o firmie Samsung. Czy Android / Samsung zmienił ścieżkę?
mgutt

1

Czy Twoje urządzenie jest zrootowane? Jeśli tak, możesz uzyskać dostęp do pliku /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf i ustawić / edytować pole priorytetu dla każdej sieci. Rozejrzałem się po rynku i nie byłem w stanie znaleźć żadnych aplikacji, które pozwoliłyby ci edytować to pole w GUI lub w jakikolwiek inny sposób to zrobić bez rootowania. Ja też osobiście z nim nie eksperymentowałem, więc nie jestem w 100% pewien, jak to będzie działać, ale jest to jedyna znaleziona przeze mnie opcja, która może pomóc ci kontrolować, z którą siecią łączy się twój telefon, gdy jest ich wiele skonfigurowane sieci w zasięgu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.