Wifi rozłącza się podczas snu


12

Niedawno zauważyłem, że kiedy będę korzystać z telefonu po jego uśpieniu, Wi-Fi nie będzie podłączone i będzie musiało się połączyć. Przeszedłem do zaawansowanych ustawień Wi-Fi i upewniłem się, że „Zachowaj Wi-Fi włączony podczas snu” ustawiono na „Zawsze”, ale problem pozostaje. Jakieś pomysły?

Mam HTC One i AT&T.

Aktualizacja nr 1: Przeszedł procedurę rozwiązywania problemów z trzema różnymi technikami HTC. Ostatnim wysiłkiem było wyczyszczenie pamięci podręcznej partycji rozruchowej i przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu. Po wykonaniu obu tych kwestii problem pozostał. Dowiedziałem się, że oprogramowanie AT&T jest nieaktualne i nigdy nie było aktualizowane, ponieważ mam telefon od 16 miesięcy. Czekam na najnowszą wersję technologii HTC poziomu 2.


Czy masz zainstalowaną aplikację oszczędzania baterii innej firmy? Zwykle wyłączają wszystkie połączenia, gdy telefon jest w głębokim śnie, odświeżając go tylko na minutę co godzinę lub 45 minut, w zależności od ustawień domyślnych.
roro

Nie mam aplikacji oszczędzającej baterię.
im1dermike

Odpowiedzi:


8

Tylko jako dodatek: natknąłem się na to samo (plus inny problem) podczas aktualizacji mojego nexusa 5 z Lollipopa do Marshmallow. Za każdym razem, gdy telefon znajdował się w trybie uśpienia (na przykład: podczas prowadzenia samochodu i telefonu spoczywał w kieszeni) i gdy wszedłem do znanego wifi, nie łączyło się ono automatycznie.

Zwykle, kiedy przybyłem do pracy, jak tylko wyszedłem z parkingu, otrzymałem powiadomienie o przychodzących wiadomościach e-mail lub wiadomościach, ale już nie na Androidzie 6. Jak tylko odblokowałem telefon, telefon automatycznie się połączył i wszystko było w porządku. Ale zawsze zapominam o tym, a czasem zdałem sobie sprawę, że nie zrobiłem tego kroku, a wiadomości nie zostaną do mnie wysłane, ponieważ nie byłem podłączony do Wi-Fi, dopóki nie podniosłem telefonu z kieszeni i nie odblokowałem to raz.

Przejrzałem wszystkie ustawienia i zasady i wreszcie znalazłem coś, co zadziałało:

W obszarze Ustawienia -> Moc -> ... -> Optymalizacja mocy możesz przełączyć listę z „niezoptymalizowanych aplikacji” na „wszystkie aplikacje”. Następnie wyszukaj „Google Connectivity Services” i wyłącz optymalizację zasilania dla tej aplikacji systemowej.

Po tym, jak to zrobiłem, w końcu automatycznie łączy się ze znanymi wifis, gdy mój telefon jest w kieszeni.

AKTUALIZACJA Chciałem tylko zostawić notatkę, że kilka dni / tygodni temu była mała aktualizacja, która przywróciła mi problem braku automatycznego połączenia, Optymalizacja mocy nie działała już dla mnie. Nadal mam ten problem, w ciągu najbliższych tygodni zrobię czystą instalację Androida 6 i sprawdzę, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, pozostanę przy systemie Android 5.x

UPDATE2 Jakiś czas temu pojawiła się kolejna aktualizacja, która prawie „naprawiła” ten problem.


Nie widzę „Moc” w „Ustawieniach” w Androidzie 6.0 ...
Michael

Znalazłem to pod Settings -> Battery -> (pull down menu in upper right) -> Battery Optimization.
Michael

Cieszę się, że to znalazłeś, ale obawiam się, że coś zmienili. Ostatnia mała aktualizacja przywróciła mi ten problem, więc optymalizacja już nie działa dla mojego nexusa 5 przynajmniej: / Mogę zakończyć aplikację innej firmy, ponieważ nie mam dużo zainstalowanych oprócz domyślnych aplikacji Google, Telegram, Netflix i 2048 :)
Ello

Tak, próbowałem i wydaje się, że to pomaga, ale wciąż nie zachowuje Wifi przez 100% czasu ... co jest niefortunne, gdy jestem w obszarze, w którym mam zasięg Wi-Fi, ale nie ma zasięgu komórkowego (Google Fi ... )
Michael

Dzieje się tak przy zasilaniu prądem przemiennym przy całkowicie naładowanym akumulatorze.
Kaz

4

Na Marshmallow przejdź do ustawień, baterii, rozwijaj optymalizację baterii, Wszystkie aplikacje, wybierz Usługi łączności Google, wybierz niezoptymalizowane. To rozwiązuje problem dla mnie. WiFi zawsze pozostaje włączone, nawet podczas snu.


0

Co za koszmar. Ostatnie 2-3 tygodnie spędziłem na próbach współpracy HTC ze mną w celu rozwiązania problemu. Ich obsługa klienta była frustrująca.

Po fabrycznym zresetowaniu telefonu bezskutecznie stwierdzono, że jedyną możliwą przyczyną tego problemu jest to, że moje oprogramowanie było nieaktualne. Okazuje się, że mój telefon nigdy nie aktualizował oprogramowania. Zawsze. Spodziewam się, że zrobię to automatycznie, ale HTC nie zaakceptuje winy, ani winy AT&T ani mnie za to, że nie będę ręcznie ręcznie sprawdzać aktualizacji. Nie mają też dostępu do żadnych aktualizacji, które przegapiłem (które są ich własnością). Eskalowana osoba z działu pomocy technicznej powiedziała, że ​​ma zaktualizowane oprogramowanie, musiałbym wysłać telefon do naprawy lub musiałby skontaktować się z „firmą”, aby uzyskać dostęp do aktualizacji. Co?

W międzyczasie zasugerował kilka kroków rozwiązywania problemów, które po przejrzeniu mojego biletu okazały się nie zostać wypróbowane. Jeden z nich działał i miał to być:

Ustawienia> Zasilanie> Oszczędzanie energii. Wyłącz oszczędzanie energii i usuń zaznaczenie opcji Połączenie danych. Nie jestem do końca pewien, co to robi - najprawdopodobniej powoduje to szybsze zużycie energii - ale działa i nie mam już ochoty zajmować się HTC.

Mówiąc wprost, nie sądzę, że jest to idealne rozwiązanie, a raczej akceptowalny stop-gap. Zakładam, że aktualizacja oprogramowania telefonu rozwiązałaby problem, ale ponieważ HTC nie jest w stanie dostarczyć mi ich aktualizacji, muszę to zrobić. Mam nadzieję, że pomoże to komuś innemu.


0

Miałem ten sam problem i po ustach spróbowałem przełączyć się z Ustawienia-> Inteligentny oszczędzanie baterii (5.1) na WŁĄCZONY z WYŁ. I zobaczyłem, że działa, moje Wi-Fi pozostaje w trybie uśpienia. Myślę, że on jest wyłączony i wyłączony jest włączony i nikt tego nie wie (+ google) lub to jest tylko na moim telefonie ... Nie wiem, ale to działało dla mnie xD


0

Próbowałem wszystkiego, co proponuje ta dyskusja, ale to nie rozwiązało mojego problemu.

Naprawiono to, włączając tryb „Wydajności” baterii zamiast „Zrównoważonego”.

Należy pamiętać, że mam CM13 na LG G2 (d802), ale myślę, że ten problem występował na wielu urządzeniach (też czytałem o SGS7).

Mam nadzieję, że pomogłem! To była moja pierwsza odpowiedź na stos wymiany! :)


0

Miałem ten sam problem i zrobiłem to samo, co autor: „przeszedłem do zaawansowanych ustawień Wi-Fi i upewniłem się, że„ Zachowaj Wi-Fi włączony podczas snu ”ustawiono na„ Zawsze ””

Jednak, aby go rozwiązać, zmieniłem ustawienie: przełączyłem się z Zawsze na Nigdy, wycofałem się, aby upewnić się, że ustawienie zadziałało, a następnie ponownie ustawiłem na Zawsze i wycofałem się.

To rozwiązało mój problem.


0

Rozwiązałem ten problem, zmieniając ustawienia modemu. Najnowsze wersje Androida mają problemy z kanałami 1 i 13 Wi-Fi, dlatego lepszym sposobem jest ustawienie numeru kanału transmisji modemu lub routera z automatycznego na kanał środkowy, np. Kanały 5, 7 itd. Ponieważ wprowadziłem tę zmianę, połączenie działa świetnie i nigdy się nie rozłącza, nawet gdy mój telefon śpi lub ekran jest wyłączony.


Nie używaj WSZYSTKICH CZAPEK, ponieważ wygląda na to, że krzyczysz, a to boli mnie w oczy i uszy.
iBug

-1

Jestem w 100% pewien, że chodzi o połączenia typu IPv6. Miałem IPv4 i wszystko było w porządku. Przełączono na ipv6 i ten problem został naliczony.


Na którym urządzeniu z Androidem i systemie operacyjnym Android próbowałeś tego pomyślnie? Czy jesteś absolutnie pewien, że miałeś taki sam problem jak wspomniany w pytaniu?
Firelord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.