Czy w aplikacji GMail jest dostępna funkcja „wybierz wszystko”?


15

Wcześniej korzystałem z domyślnej aplikacji Email na moim CyanogenMod 7 EVO, ponieważ miałem konto Exchange w pracy. Jednak ostatnio zmieniłem pracę i moje nowe miejsce korzysta tylko z kont firmowych GMail (co mi się podoba). Ponieważ nie mam już konta Exchange, chcę przejść do aplikacji GMail, ponieważ wolę interfejs użytkownika i tak dalej, ale przez całe życie nie mogę znaleźć żadnej funkcji „Wybierz wszystko” w to.

Aplikacja Email pozwala mi to zrobić z menu opcji ( Menu->Select Allzaznacza wszystko w bieżącym folderze). W Gmailu zauważyłem, że jeśli wybiorę jeden lub więcej elementów, wówczas „Odznacz wszystko” stanie się dostępne w menu opcji, ale nie „Wybierz wszystko”. Próbowałem również różnych form długiego naciskania na wiadomości, konta i foldery, ale bezskutecznie.

Czy jest jakiś sposób na to w aplikacji GMail, czy po prostu utknąłem bez niego? Przeszukałem narzędzie do śledzenia problemów i nie znalazłem nic istotnego, co szczerze mnie zaskoczyło. Oczywiście mogę to zrobić z komputera, jeśli muszę opróżnić folder / etykietę, ale chciałbym też zachować funkcjonalność mojego telefonu. Czy gdzieś brakuje jakiegoś nieoczywistego (a może nawet oczywistego) elementu menu?


1
Należy pamiętać o podejściu Google do usuwania wiadomości e-mail. Przez długi czas po uruchomieniu Gmaila nie było możliwości usunięcia, wystarczyło „zarchiwizować” wiadomości e-mail. Uważali, że dzięki ogromnej, wciąż powiększającej się przestrzeni na skrzynki pocztowe nigdy nie będziesz musiał ich usuwać. Po wielu krzykach od użytkowników w końcu dali nam opcję trwałego usunięcia, ale nadal tak naprawdę w to nie wierzą. Na marginesie twoje foldery spamu i kosza automatycznie opróżniają stare e-maile i nie powodują problemów z limitem rozmiaru. Możesz po prostu zapomnieć o ich istnieniu i nie martwić się o ich ręczne opróżnianie.
GAThrawn

@eldarerathis Czy możesz sprawić, by twoje pytanie było jaśniejsze, bardziej skoncentrowane i bardziej ogólne? Jest teraz dużo treści dla drobiazgu.
Léo Léopold Hertz

Odpowiedzi:


8

Nie jestem pewien, jak dokładnie używasz funkcji zaznacz wszystko, ale uważam, że skutecznym sposobem na złagodzenie tej potrzeby jest zwariowanie z filtrami, etykietami i priorytetową skrzynką odbiorczą.

Posiadanie konta Gmail sortuje wiadomości e-mail według ściśle określonych etykiet i ostrożnie otagowuje wszystko jako „ważne” lub „nieważne”, dzięki czemu liczba e-maili, które widzisz w danym momencie, będzie w rozsądnym stopniu większa niż większość czas.

W tym artykule LifeHacker jest mnóstwo świetnych wskazówek , których użyłem zarówno w interfejsie internetowym, jak i w aplikacji Gmail.

Aha, i prześlij prośbę o funkcję do Google. ;-)


2
Prawdopodobnie powinienem być nieco bardziej sumienny przy filtrowaniu i etykietowaniu. Szczerze mówiąc, jedną z rzeczy, które miałem tendencję do robienia z mojego telefonu w przeszłości, jest po prostu usuwanie / usuwanie wszystkiego z mojego folderu Spam (co Select All->Deletemoże osiągnąć). Nie mogę jednak znaleźć sposobu, aby to zrobić za pomocą aplikacji GMail :(
eldarerathis

Nawiasem mówiąc, nie wydaje się możliwe, aby opróżnić folder Kosz z aplikacji GMail. Nie pamiętam jednak, czy mógłbym to zrobić z aplikacji E-mail ...
eldarerathis

@eldarerathis - Tak, widzę, jak wyczyszczenie całego folderu ze spamem byłoby przydatne przy tej funkcji. Jeśli nie masz problemu z miejscem na koncie Gmail, ale automatycznie usunie wszystko, co ma ponad miesiąc, więc nie musisz martwić się, że wymknie się to spod kontroli. Rozumiem jednak przymus utrzymywania tego folderu w czystości ... :)
newuser

1
@eldarerathis - Człowieku, to są naprawdę amatorskie błędy Google. Rozumiem, że chcą zachęcić ludzi do archiwizacji wszystkiego, aby w razie potrzeby można było je później przeszukać, ale operacje wsadowe są tak podstawową funkcją, że jestem zszokowany, że zostały całkowicie pominięte.
newuser

4

Nie, w każdym razie nie od wersji 2.3.4.1. Przeszedłem wszystkie ustawienia / działania dość dokładnie, w różnych kontekstach, bez powodzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.