Niechciane foldery wyświetlane w Galerii. Czy można je usunąć?


11

Lubię Bejeweled 2, ale nie chcę folderów „tła”, „czcionek” i wielu folderów „obrazów *” w Galerii. Przebicie się przez nie, gdy próbuję zobaczyć własne zdjęcia. Czy jest jakiś sposób na ich usunięcie?

Trochę googlowałem, ale znalazłem tylko inne osoby narzekające na ten problem - brak prawdziwych rozwiązań.

Odpowiedzi:


14

Tak, możesz! W katalogach, których nie chcesz skanować za pomocą skanera mediów, umieść pusty plik o nazwie.nomedia

Nie zapomnij o „.”

System Windows może nie zezwolić na utworzenie tego pliku z powodu jego nazwy.

Niektóre aplikacje eksploratora plików mają opcję tworzenia tego pliku.

Twórcy aplikacji powinni byli utworzyć ten plik, ale niektórzy o nim zapomnieli.


Zanim zastosujesz się do tej odpowiedzi, pamiętaj, że istnieje wiele przypadków tej metody usuwania multimediów w folderze, w którym został umieszczony plik „.nomedia”. Najpierw wykonaj kopię zapasową danych.
Daniel

Wiele przypadków Masz jakieś linki? (wydaje się to dość nieszkodliwe; po prostu zastanawiam się, co to powoduje usuwanie)
Matt H

2
Problem 3692 powinien zostać naprawiony, ale uwaga na niektóre urządzenia HTC review.source.android.com/#change,14161
Seth Hikari

@Seth Dziękuję za aktualizację - czy możesz wskazać, gdzie to mówi, ponieważ nie mogłem jej znaleźć. Gdybym zobaczył, że nic bym nie powiedział.
Daniel

To działało świetnie - dzięki! Udało mi się utworzyć ten plik w wierszu polecenia („notatnik .nomedia”).
Roy Pardee,

2

.nomedia w ogóle nie rozwiązuje problemu! Umieszczenie tego pliku w folderze, w którym przechowujesz muzykę (aby pozbyć się wszystkich okładek znajdujących się na liście w galerii), wyklucza również całą muzykę w odtwarzaczu multimedialnym (w moim przypadku PlayerPro).

Sugerowałbym użycie LEPSZEJ galerii, takiej jak QuickPic , w której możesz ustawić folder INCLUDE zamiast konieczności wykluczania folderów. Nadal nie rozumiem, dlaczego ta opcja nie jest dostępna w galerii zdjęć!

Innym rozwiązaniem byłoby użycie osobnej aplikacji do ukrycia niektórych folderów, jeśli Twoim problemem jest to, że masz jakieś „tajne” foldery, których nie chcesz, aby znajomi lub gf / bf widzieli;) Hideit Pro to doskonała aplikacja tego rodzaju .


tylko aktualizacja: wciąż niedostępna w Androidzie 4.4.4;)
golimar

1

Jeśli naprawdę chcesz, aby .nomedia spełniało swoje zadanie, wykonaj następujące 3 kroki:

• dodaj .nomedia do dowolnego wybranego folderu

• opróżnij pamięć podręczną / dane aplikacji galerii zdjęć przy użyciu aplikacji na swoim urządzeniu mgr

• pobierz / zainstaluj darmową aplikację do skanowania multimediów z rynku (jest ich kilka) i wywołaj ją… ten ostatni krok odbuduje pamięć podręczną / dane galerii zdjęć… Tym razem PRAWIDŁOWO!

Ponadto nie potrzebujesz nawet zrootowanego urządzenia: w pierwszym kroku możesz użyć dowolnego menedżera plików, nawet tego głupiego, który jest dostarczany z urządzeniami z Androidem, w drugim kroku możesz użyć własnej aplikacji mgr, jak wspomniano, i trzeci krok istnieją aplikacje do skanowania multimediów zarówno dla roota, jak i bez niego, diff jest tylko w niektórych dodatkowych opcjach, ale wywołanie samej usługi skanowania multimediów dla Androida to tylko jedna linia kodu, bez rootowania.


0

Aby działało, po utworzeniu pliku. plik nomedia, musisz przenieść plik multimedialny, a następnie wrócić do folderu. Użyłem eksploratora plików ES do utworzenia pliku .nomedia. Po utworzeniu wystarczy go skopiować / wkleić, aby go rozłożyć.

Aby uniknąć stresu w przyszłości, lepiej umieścić plik .nomedia w nowo utworzonych folderach, aby wszystkie przyszłe pliki multimedialne, które się w nim znajdą, nie pojawiały się w Galerii. Znalazłem plik nomedia w folderze Evernote, co oznacza, że ​​również przewidzieli ten problem :-)

Edycja: Natknąłem się na inne rozwiązanie. Po utworzeniu pliku „.nomedia” zamiast ręcznego przenoszenia plików multimedialnych tam i z powrotem można usunąć kartę SD i włożyć ją ponownie, aby zmusić galerię do ponownego skanowania folderów.


Możesz także zamontować urządzenie na komputerze i odmontować je, lub ręcznie uruchomić MediaScanner za pomocą aplikacji takiej jak SDrescan :)
Izzy

0

Właśnie przetestowałem odpowiedź Setha i zadziałała dobrze na moim HTC EVO. .nomediaPlik utworzyłem za pomocą Notepad ++ i domyślnego Notatnika w systemie Windows, więc oba powinny dobrze utworzyć .nomediaplik. Mimo że zadziałało to dla mnie, wciąż sugeruję, aby wykonać kopię zapasową plików przed wypróbowaniem tego (zrobiłem to, kiedy testowałem), ponieważ z tego, co przeczytałem, w niewiarygodny sposób dla użytkowników. Znów z tego, co przeczytałem, działa dobrze, jeśli pliki multimedialne zostaną umieszczone w folderze po umieszczeniu .nomediapliku, ale jeśli pliki znajdują się przed .nomediaplikiem, może je usunąć. Jeśli odpowiedź Setha nie zadziała, możesz spróbować utworzyć pusty folder (o takiej samej nazwie jak ta, którą chcesz umieścić.nomediaplik w), umieść .nomediaplik w folderze, a następnie dodaj zdjęcia (lub dowolny inny żądany nośnik) i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Chciałem to wypróbować, jeśli pierwsza metoda zawiodła, ale nie usunęła jeszcze moich multimediów, więc zobaczymy, co się stanie. Jeśli którakolwiek z tych metod nie jest pomocna, istnieje kilka aplikacji na rynku, które twierdzą, że ukrywają Twoje media . Ponownie ZAPASZ SWOJE DANE PIERWSZE, ponieważ przeczytałem komentarz, że zdjęcia jednego użytkownika zostały usunięte.

Mam nadzieję że to pomoże.

Edycja: Jak zauważył Matt H, powinienem był podać linki. Odpowiednie linki znajdują się w komentarzach poniżej.


Zgodnie z moim innym komentarzem, gdzie przeczytałeś, że metoda .nomedia jest zawodna i może powodować usunięcie plików?
Matt H

@Matt H Dobry punkt. Powinienem był podać linki. Wydanie AOSP 3692
Daniel

@Matt H Sprawdź niektóre z komentarzy tutaj: androinica.com/2009/08/…
Daniel

Wow, całkiem błąd, dzięki za linki. Komentarze na temat problemu AOSP, które opublikowałeś powyżej, mówią, że poprawka została przesłana, ale wydaje się, że nie we wszystkich wersjach Froyo. Mam HTC Desire HD na najnowszym oficjalnym oprogramowaniu układowym (Android 2.2.1) i nie mogę odtworzyć problemu.
Matt H
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.