Jak zmienić domyślny dźwięk alarmu?


14

Wydaje mi się, że nie można zmienić domyślnego dźwięku alarmu. Czy ktoś wie, czy można to zrobić?

Używam Sony Xperia Z2, jeśli to ma znaczenie.

Odpowiedzi:


15

Co dziwne, Android nie zapewnia (w chwili pisania) sposobu zmiany domyślnego dźwięku alarmu: jeśli przejdziesz do Ustawienia> Dźwięk i powiadomienia, możesz wybrać „Głośność alarmu”, „Dzwonek telefonu”, a nawet „ Domyślny dzwonek powiadomienia ”, ale nie ma nic o„ Domyślnym dzwonku alarmu ”.

Rozwiązanie, które działało dla mnie, pochodzi z tego postu . Wymaga użycia ES File Explorera (zainstaluj go, jeśli jeszcze go nie masz, możesz go później usunąć). Poniższe kroki to wybranie jednego z istniejących dźwięków alarmowych jako domyślnego, ale można go użyć do dowolnego dźwięku na karcie SD. Oto co robisz:

  • Za pomocą Eksploratora plików ES przejdź do / system / media / audio / alarms
  • Kliknij żądany plik, aw wierszu polecenia „Otwórz za pomocą” wybierz „ES Media Player”
  • Otwórz menu w prawym górnym rogu i wybierz „Ustaw dzwonek” (wpis z ikoną dzwonka)
  • W wyświetlonym oknie dialogowym wybierz „Ustaw alarm”

Po wykonaniu tej czynności wszystkie aplikacje korzystające z alarmów będą używać wybranego dźwięku, jeśli są skonfigurowane do korzystania z domyślnych ustawień systemu. Aplikacja czasowego zegara również będzie tego używać.


Nie mogę zweryfikować, czy to działa w tej chwili, ponieważ mój telefon jest zepsuty, ale wygląda na sprytny hack, dzięki!
vatzec

1
Niestety, program ES File Explorer cierpi na wzdęcia. Czy jakaś inna aplikacja robi to z mniejszym nakładem pracy?
palswim

1
Działa perfekcyjnie. W moim przypadku katalog to / system / media / audio / dzwonki zamiast / system / media / audio / alarmy.
ricab

Aby dodać moje 2 centy, zwykle możesz zmienić domyślny dźwięk alarmu w aplikacji alarmowej, więc dla mnie jest to aplikacja zegara, która obsługuje alarmy, i kliknięcie menu z trzema kropkami, dźwięków i wybranie domyślnego. Dotyczy to także większości / niektórych aplikacji, możesz ustawić niestandardowe dźwięki w ramach własnych ustawień.
JCTechie

Działa to świetnie, ale wow ES File Explorer to jedna rozdęta aplikacja. Nie mogłem wystarczająco szybko odinstalować tej aplikacji.
bmaupin

1

Możesz to zrobić za pomocą Zedge . Gdy pobierzesz dźwięk powiadomienia i wybierzesz opcję „ustaw”, da ci to możliwość ustawienia go jako głównego dzwonka, domyślnego alarmu i dwóch innych opcji, których obecnie nie pamiętam.


Zastanów się, dlaczego aplikacja jest 2. powiązana z Play Store, na przykład [nazwa aplikacji] (link do sklepu Play). 3. Dodaj także odpowiednie części opisu aplikacji, które spełniają wymagania OP
beeshyams,

Cóż, szczerze mówiąc, nie ma wyjaśnienia. Moim zdaniem jest to niedopatrzenie. Poza tym, choć może nie być dla wszystkich, zedge to aplikacja z 5 gwiazdkami i podobała mi się od wielu lat.
Ebonasura,

1
Nie krytykuję wartości twojej odpowiedzi lub aplikacji. Sugestie miały na celu poprawę jakości twojej odpowiedzi, tak aby zyskała ona uwagę, na którą zasługuje, czytając ją i poprawiając :)
beeshyams

2
Próbowałem wyszukać aplikację w Sklepie Play przez „zedge”, ale nie mogłem jej znaleźć !! To pokazałoby wartość łączenia
beeshyams,

Dobra opcja bez konieczności
grzebania w

0

Jest ukryty w opcjach alarmu. Musisz przesunąć w górę, aby zobaczyć resztę konfiguracji opcji dla każdego alarmu.


0

Po przeniesieniu utworu lub dzwonka do utworzonego pliku i kliknięciu na niego i eksploratorze plików, jeśli naciśniesz trzy kropki w prawym górnym rogu, powiesz „ustaw dzwonek” i to da ci trzy opcje pokazane w zdjęcie!

.


Wszyscy świetni odkrywcy słoneczni mają tę opcję, proszę wspomnieć i połączyć użyty eksplorator plików (jeśli jest to ES, jest już objęty zaakceptowaną odpowiedzią, a twoja odpowiedź nie
dodała

-1
  1. Otwórz aplikację Budzik i zegar, a następnie wybierz alarm, który chcesz zmienić.
  2. Wybierz Dźwięk alarmu i wybierz opcję lub wybierz przycisk nuty, aby wybrać z plików muzycznych.
  3. Stuknij dwukrotnie Gotowe.

http://userguide.sonymobile.com/referrer.php?region=global-en&product=xperia-z2#!Alarm-clock.html


4
Dzięki, ale moje pytanie brzmiało, czy możesz zmienić domyślny alarm. Być może nie byłem tego jasny; miałem na myśli dźwięk alarmu, który będą ustawione nowe alarmy, a nie jak zmienić dźwięk określonych alarmów po ich utworzeniu.
vatzec

-1

Otwórz menedżera plików, wybierz żądany plik dźwiękowy i przenieś plik do folderu „alarmy”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.