Sugestie dotyczące synchronizacji danych z kimś innym niż Google? Funambol?


28

Pomyślałem, że nie chcę synchronizować kontaktów i kalendarza z Google. Chciałbym mieć większą kontrolę nad moimi danymi. Słyszałem, że Funambol może być dobrym rozwiązaniem tego problemu i zastanawiam się nad innymi pomysłami na synchronizację, książkę adresową i kalendarz między Anroidem a aplikacją do obsługi poczty (w moim przypadku Thunderbird).

Aktualizuję książkę adresową Thunderbirda na moim laptopie z Ubuntu, więc chciałbym móc zsynchronizować te kontakty z moim telefonem i (najlepiej) utworzyć ich kopię zapasową w miejscu, w którym mogę mieć do nich dostęp z innego Lokalizacja. Byłoby wspaniale synchronizować kalendarz, choć jest to mniej ważne. Czy istnieją sposoby, aby to zrobić bez tworzenia kopii zapasowej wszystkiego w umyśle Google?


1
Powinieneś dodać tutaj kilka kryteriów, tworząc problem, który możemy rozwiązać dla Ciebie. (Zamiast pytania „Hej, co myślisz”, które jest odradzane)
Matthew Czyta

Odpowiedzi:


8

Możesz także rzucić okiem na ownCloud . Pochodzi z własną aplikacją na Androida . Cytując Wikipedię :

ownCloud to pakiet oprogramowania, który zapewnia niezależny od lokalizacji obszar przechowywania danych (przechowywanie w chmurze). Projekt został zapoczątkowany w styczniu 2010 roku przez programistę KDE, Franka Karlitscheka, w celu stworzenia bezpłatnego oprogramowania alternatywnego dla komercyjnych dostawców chmury. W przeciwieństwie do komercyjnych usług magazynowania, ownCloud można zainstalować na prywatnym serwerze bez dodatkowych kosztów.

Co oznacza: Możesz uruchomić go na własnym sprzęcie. Ale są też dostawcy oferujący tę usługę. Możesz też założyć własną usługęCloud z wybranym przez siebie dostawcą.

ownCloud jest stale rozwijany - więc wyliczenie jego funkcji tutaj nie byłoby mądre, ponieważ wszystko może się zmienić. Jeśli wszystkie trzy linki, które podałem, „znikną”, usługa prawdopodobnie również - o ile tak nie jest, prosimy o zapoznanie się z tymi linkami w celu uzyskania bliższych informacji.


Obecnie mam swój kalendarz na OwnCloud (i używam Caldav-Sync do synchronizacji z moim telefonem). Nie próbowałem ich synchronizacji kontaktów.
Amanda

1
@Amanda W międzyczasie używam go z DAVDroid (do kalendarzy i kontaktów), działa świetnie.
Izzy

7

Mam Funambol (chociaż wygląda na to, że mógłbym synchronizować za pośrednictwem Ubuntu One, tak jak ja na Ubuntu). Łatwiej jest zsynchronizować kontakty między Evolution i Funambol niż Thunderbird i Funambol, ale działa.

Udało mi się zainstalować serwer Funambol na moim komputerze lokalnym, nie ma problemu. Mój laptop nie jest tak naprawdę funkcjonalnym serwerem, więc zdecydowałem się po prostu zarejestrować na stronie http://www.funambol.com, aby upewnić się, że mogę faktycznie zsynchronizować Kalendarz / książkę adresową laptopa <--> Funambol <--> Kontakty na Androida / Kalendarz. To działa.

Dam ci znać, jeśli się czegoś nauczę, przechodząc ze strony www.Funambol.com do mojej własnej instancji Funambol.


Czy udało Ci się stworzyć „prywatną chmurę”? Byłbym zainteresowany!
FriendFX,

Jak się okazuje, kalendarz nie działa dla mnie (nie mogę zsynchronizować z moim laptopem), więc korzystam z Chandler Hub (który nie synchronizuje się z Androidem) i zapisuję różne rzeczy. Obvs nie jest idealnym rozwiązaniem. Na tym etapie Funambol jest właśnie tam, gdzie wykonuję kopię zapasową książki adresowej mojego telefonu. Nie robi dla mnie nic więcej.
Amanda

2
Najnowsze wiadomości (pięć lat później ...) Korzystam głównie z własnej chmury. I hosting mojej instancji. Konfiguracja była bezbolesna.
Amanda

co się stało z funambol? Użyłem go również w przeszłości ... ale wydaje się, że już dawno go nie ma ... :(
Andrea Borga

6

Jeśli chcesz mieć całkowitą kontrolę nad swoimi danymi, najlepszym sposobem byłoby skonfigurowanie własnego serwera dostępnego do Internetu w celu skorzystania z niego (lub kogoś, komu ufasz).

Android natywnie używa protokołu Exchange Active-Sync przez większość swojej synchronizacji z synchronizacją Gmaila, klient poczty będzie także używał POP / SMTP i IMAP, a CALDAV może być używany do synchronizacji kalendarza.

Istnieje kilka darmowych serwerów Open Exchange zgodnych z Exchange Active Sync, które możesz zainstalować samodzielnie, aby uzyskać synchronizację poczty, kalendarza i kontaktów, takich jak Zimbra i Open-Xchange , ale ostrzegaj, że to nie będzie tylko prosta instalacja i konfiguracja.


1
Prawie się poddałem! Zrobię drobne majsterkowanie. Naprawdę chcę mieć całkowitą kontrolę.
Amanda

2

Jeśli używasz innego dostawcy poczty internetowej niż GMail, powinieneś być w stanie zsynchronizować kontakty / kalendarz Thunderbirda z tym, a następnie użyć klienta poczty w telefonie (nie GMail), aby zsynchronizować je z telefonem. Nadal muszę używać umysłu ula, ale nie Google.


Miałem nadzieję na większą kontrolę nad moimi danymi.
Amanda,

1

Jaki masz poziom kontroli nad telefonem? Możesz użyć czegoś takiego jak Titanium Backup, aby wyeksportować kontakty i elementy kalendarza, i czegoś takiego jak RSYNC dla Androida, aby wypchnąć je na uruchamiany serwer.

Występują jednak problemy z formatowaniem podczas importowania do Thunderbirda (od dłuższego czasu używałem stacjonarnego klienta poczty e-mail).

Wygląda na to, że ktoś przygotował dobrą nakładkę RSYNC na Androida.
http://www.appbrain.com/app/rsync-backup-for-android/eu.kowalczuk.rsync4android

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.