Google Authenticator oraz przełączanie i resetowanie telefonu


11

Mój telefon nie działa tak dobrze, więc chcę go zresetować do ustawień fabrycznych. Korzystam jednak z Google Authenticator w wielu różnych witrynach. Jak mogę wznowić korzystanie z niego po odpoczynku telefonu?

Czy mogę wyczyścić telefon, nawet jeśli używam go do weryfikacji dwuetapowej? Omówiono edytowanie ustawień 2-czynnikowych dla Google, ale nie chcę zmieniać ustawień dla wszystkich moich kont w różnych witrynach.

How To Geek ma post na temat korzystania z kopii zapasowej Titanium, ale czy istnieje prostszy sposób?

Odpowiedzi:


4

Gdy początkowo konfigurujesz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, powinieneś otrzymać zestaw 10 haseł jednorazowego użytku i poprosić o przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu, aby można było z nich skorzystać, jeśli uwierzytelniacz w telefonie był niedostępny. Alternatywnie, jeśli nie chcesz korzystać z jednego z nich, zaloguj się na swoje konto Google przed zresetowaniem i włącz uwierzytelnianie wiadomości SMS na dwa sposoby.

Następnie możesz użyć jednej z tych metod, aby zalogować się ponownie na konto Google po raz pierwszy po zresetowaniu telefonu.

Po przejściu na konto Google przejdź do zwykłej metody, aby zresetować Google Authenticator na 2-czynnik i kiedy dojdziesz do punktu, w którym pokazuje kod QR, który możesz zeskanować z telefonu, aby skonfigurować konto, wydrukuj lub zapisz zdjęcie tego kodu QR (oczywiście upewnij się, że przechowujesz go bezpiecznie). Jeśli kiedykolwiek zresetujesz telefon lub chcesz skonfigurować aplikację Authenticator na innym urządzeniu, możesz po prostu ponownie zeskanować ten sam kod QR, wydaje się, że działa za każdym razem, w odstępie kilku lat.


1
Dziękujemy za podpowiedź do wydrukowanych kodów kopii zapasowych. Miałem je w portfelu i zupełnie o nich zapomniałem. I przydatna uwaga tutaj: nie możesz użyć tych kodów zapasowych w monicie wyświetlanym podczas resetowania telefonu, ponieważ kody zapasowe mają długość 8 cyfr zamiast 6. Musisz kliknąć „Problemy z kodem? „ poniżej (nie jestem pewien poprawnego sformułowania, wersja niemiecka tutaj) i postępuj zgodnie z instrukcjami. Minęło trochę czasu, zanim się zorientowałem. -.-
maryisdead,

1

Często używam tytanowej kopii zapasowej, kiedy zmieniam ROM (co jest obecnie prawie co tydzień) i działa bezbłędnie z przywracaniem Google Authenticator. Nigdy tak naprawdę nie sprawdzałem innych opcji.


1

To samo tutaj, użyłem kopii zapasowej Titanium, aby przenieść moje ustawienia uwierzytelnienia na 3 urządzeniach dla wielu kont i działało bezbłędnie.

Jednak wykonałem tylko kopię zapasową danych aplikacji - zwykle instaluję aplikację uwierzytelniającą ze sklepu Play, a następnie przywracam dane za pomocą TiBu.

Możesz więc zbadać ścieżkę danych aplikacji i wykonać kopię zapasową tych plików.


1

Jeśli używasz Google Authenticator do różnych witryn, jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie i ponowne włączenie 2FA dla każdej usługi. Możesz także używać kodów zapasowych, ale pamiętaj, że nie wszystkie usługi je oferują. Możesz użyć kodów zapasowych Google tylko do przywrócenia dostępu do swojego konta Google.

Korzystając z 2FA, zwiększasz bezpieczeństwo swojego konta. Zachowaj ostrożność przy tworzeniu kopii zapasowej Titanium, ponieważ uprawnienia roota sprawią, że twoje urządzenie będzie mniej chronione, ponieważ różne wirusy mogą uzyskać dostęp do chronionych obszarów pamięci. Aplikacje 2FA przechowują klucze początkowe, a jeśli telefon jest zrootowany, haker może uzyskać do niego dostęp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.