„Nie można przenieść aplikacji. Za mało miejsca do przechowywania. ” Zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych, włożyłem i sformatowałem nową kartę MicroSD o pojemności 64 GB


11

Gdy moja żona kupiła w ubiegłym roku telefon z Androidem, używa karty MicroSD o pojemności 8 GB, ostatnio chciała zwiększyć przestrzeń dyskową ze względu na większą liczbę plików muzycznych i fotograficznych. W związku z tym kupiłem nową kartę SanDisk 64 GB MicroSD klasy 10.

Z powodzeniem sformatowałem kartę MicroSD o pojemności 64 GB za pomocą funkcji formatowania telefonu i skopiowałem wszystkie jej zdjęcia i pliki muzyczne na kartę, mogę bez problemu wyświetlać wszystkie zdjęcia i odtwarzać pliki mp3. Mogę również pomyślnie zainstalować aplikacje z PlayStore.

Problem pojawia się, gdy zaczynam przenosić aplikacje z wewnętrznej na SD za pomocą funkcji „Przenieś na SD”, która wyświetli monit „Nie można przenieść aplikacji. Za mało miejsca”.

Pomyślałem więc, że gdzieś w pamięci telefonu mogą pozostać jakieś dane aplikacji, dlatego zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych, sformatowałem MicroSD o pojemności 64 GB i skopiowałem wszystkie zdjęcia (nazwa folderu: Zdjęcia) i mp3 (nazwa folderu: Muzyka) z powrotem do MicroSD. Chociaż mam prawie 50 GB wolnego miejsca na MicroSD, niestety znowu pojawia się ten sam błąd.

Dane telefonu: Numer modelu: e1901_v77gq2008 Wersja Androida: 4.1.1 Numer kompilacji: e1901_v77_gq2008_20130131

Doceń radę dla jakiejkolwiek duszy.


Mam ten sam problem, ale dotyczy tylko dużych aplikacji (wciąż niewielkich w porównaniu do dostępnej przestrzeni). Żadne z sugerowanych rozwiązań nie działa. Co ciekawe, właśnie dostałem kartę 200 GB zamiast 64 GB, którą miałem i teraz mogę przenosić ~ 300 MB aplikacji, ale nie mam karty 1,4 GB. Nie ma sensu. Edycja: Nie, właśnie natknąłem się na aplikację o pojemności 150 MB, której wciąż nie mogę przenieść. Ma jeszcze mniej sensu.
Christian

Odpowiedzi:


2

W niektórych modelach telefonów istnieje różnica między „wewnętrzną kartą SD” a „zewnętrzną kartą SD”, przy czym ta pierwsza jest tylko linkiem do wewnętrznej pamięci telefonu (dlaczegokolwiek). Ta ostatnia jest twoją prawdziwą kartą SD.

Możliwe, że z powodu tego ograniczenia nie możesz używać swojej karty SD w sposób, który lubisz. Czy korzystając z eksploratora plików widzisz różnicę między / storage / sdcard0 i / storage / extSDcard (lub podobnymi wpisami)?

Najbardziej zastanawia mnie to, że powiedziałeś, że problem występuje po przywróceniu ustawień fabrycznych. Więc nawet najmniejsza aplikacja nie jest ruchoma?


2

Miał ten sam problem: karta 32 GB działa dobrze, ale karta 64 GB nie przenosi aplikacji, mimo że jest dużo miejsca.

Rozwiązanie: podłącz telefon do komputera i wypełnij kartę 64 GB co najmniej 32 GB danych (muzyka, wideo, cokolwiek ...). Teraz, gdy spróbujesz przenieść aplikacje, telefon zobaczy mniej niż 32 GB wolnego miejsca i będzie działać.

Menedżer aplikacji w moim telefonie HTC Sensation 4G najwyraźniej wariuje i dusi się, gdy widzi więcej wolnego miejsca niż pierwotnie zaprogramowano.


Współpracował z Sony Ericsson Xperia Active.
Konstantin Shemyak

nie mogę tego zrobić, ponieważ po podłączeniu do „komputera” mam dostęp tylko do pamięci wewnętrznej! :(
cregox

0

Problem pojawił się, gdy wielokrotnie korzystałem z telefonu jako zewnętrznego urządzenia magazynującego. Po usunięciu telefonu i próbie przeniesienia aplikacji do pamięci zewnętrznej pojawia się komunikat „Nie można przenieść aplikacji, za mało miejsca”. nawet wciąż mam dużo miejsca do wykorzystania, więc zaczekałem około dziesięciu minut i znów mogłem przenieść aplikację.

Usunięcie karty SD i włożenie jej ponownie, ponowne uruchomienie telefonu, sformatowanie i inne podobne działania nie przyspieszą tego procesu. Po prostu daj telefonowi czas na pełną analizę karty SD.


Istnieje usługa działająca w tle, która analizuje ilość miejsca w telefonie. To nie jest natychmiastowe i zauważyłem, że muszę czekać kilka minut na aktualizację wolnego miejsca, nawet w klasie 10 UHS. Jednak nadal pojawiają się błędy podczas przenoszenia aplikacji, więc może to być niezwiązane.
Jonathan

0

Mam ten sam problem z różnymi kartami SD.

Kiedy próbowałem przenieść aplikację za pomocą AppMgrIII, pojawia się błąd „To urządzenie nie umożliwia użytkownikom przenoszenia aplikacji na kartę SD. Zwykle dzieje się tak, ponieważ z powodu produkcji usuwa funkcję przenoszenia aplikacji na SD z Androida ...” . Najwyraźniej Android może blokować kopię ... cokolwiek jest dostępne wolne miejsce docelowe ...


0

Dla mnie w przypadku Moto G5 sformatowałem kartę microSD 16 GB jako pamięć wewnętrzną, ale pojawiał się „błąd braku miejsca”. Próbowałem wysunąć i ponownie zamontować kartę - najwyraźniej to rozwiązało problem. (Próbowałem też podłączyć go do ładowania)


-1

Jeśli telefon / tablet może obsłużyć tylko 32 GB wolnego miejsca na partycji na karcie SD ... to tylko strzał w ciemność, ponieważ wiele wersji Androida nie jest w stanie zobaczyć dwóch kart SD ... i systemu plików, którego możesz użyć są zależne od jądra, gruby system plików wydaje się działać na większości vfat fat16 i fat32 ... również ext 2 do 4 są natywne dla Linuksa, który Android używa zmodyfikowanego jądra Linux, więc możesz wypróbować te ... iw rzadkich przypadkach Widziałem, że Android nie widzi dwóch partycji tego samego fs, ale widziałem je, gdyby były inne, i widziałem też dokładnie odwrotnie ... musiały być takie same, aby zostać rozpoznanym ... .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.