Jak mogę zatrzymać odtwarzanie aplikacji muzycznych, gdy mój Android łączy się z samochodem przez Bluetooth?


17

Niedawno kupiliśmy używaną Toyota Prius, która ma Bluetooth zainstalowany z systemem audio JBL. Za każdym razem, gdy łączy się z nim mój telefon (zapasowy Nexus 4 z systemem 4.4.4), samochód wysyła polecenie „odtwarzania”, które automatycznie uruchamia ostatnio używaną aplikację muzyczną (Google Play Music, Pandora itp.). Nie ma znaczenia, czy żadna aplikacja muzyczna nie była otwarta na telefonie, polecenie otwiera ją i zaczyna grać bez względu na wszystko, a samochód nie może powstrzymać jej przed wysłaniem polecenia, jak wspomniano tutaj . Czy istnieje sposób, aby temu zapobiec?


Co ciekawe, mam odwrotne doświadczenie. Po podłączeniu urządzenia Bluetooth urządzenie z Androidem zawsze ładuje fabryczną aplikację Muzyka, a nie ostatnio używaną aplikację. Wolałbym, aby załadował ostatnio używaną aplikację muzyczną.
RockPaperLizard,

Nie można opublikować jako odpowiedzi, ale proste rozwiązanie wykorzystuje (bezpłatną) aplikację Automate od LlamaLab wraz z bardzo prostym skryptem (Zapobiegaj autoodtwarzaniu przez Bluetooth).
Foster Boondoggle

Odpowiedzi:


11

Istnieje aplikacja Bluetooth Connect & Play, która może przechwytywać przychodzące polecenie „play”. Chociaż pierwotnie został zaprojektowany, aby umożliwić uruchamianie określonej aplikacji muzycznej podczas łączenia się z określonym urządzeniem Bluetooth, możesz zamiast tego wybrać opcję „ZATRZYMAJ odtwarzanie muzyki”, aby uniemożliwić uruchomienie dowolnej aplikacji po podłączeniu samochodu.


Brzmiało obiecująco, ale nie działało dla mnie. Połączenie OnePlus One (Marshmallow) i systemu audio Renault.
Dror

To zadziałało dla mnie zarówno dla Androida 8.0, jak i 9.0. Musisz tylko pamiętać, że masz go zainstalowanego, jeśli chcesz zmienić ustawienia ... :)
LightCC

2

Przejdź do Ustawienia, Aplikacje, Menedżer aplikacji, a następnie Zmodyfikuj ustawienia systemu. Znajdź odtwarzacz, który się uruchamia (dla mnie to Samsung Music) i ustaw przełącznik w pozycji OFF.


2
Właśnie tego szukałem, ale to nie jest poprawne na Androidzie 8.1.0. Gdziekolwiek przenieśli to ustawienie (czy mogliby przestać przesuwać cały czas i unieważniać odpowiedzi w Internecie?), Nie mogę go znaleźć (korzystałem z niego w przeszłości ...).
LightCC

1
W aktualnych wersjach Androida możesz wyszukiwać w ustawieniach, aby to znaleźć (np. „Modyfikuj ustawienia systemowe”).
LightCC

0

Inne obejście, jeśli inna metoda zawiedzie, jeśli telefon z Androidem zawsze używa tego samego odtwarzacza muzycznego do automatycznego odtwarzania po podłączeniu bluetooth. Wystarczy utworzyć cichy plik mp3 i zmienić jego nazwę na AAA.mp3, to zapewni, że będzie on na szczycie listy plików. zrób to 5 minut lub 1 godzinę, cokolwiek chcesz. rozmiar pliku będzie jednak większy.

W moim przypadku zawsze będzie używać domyślnego odtwarzacza muzyki do automatycznego odtwarzania. Więc po prostu umieściłem tylko tę cichą mp3 na liście odtwarzania. Nadal będzie się odtwarzać automatycznie, ale cichy dźwięk. Następnie włączam mój ulubiony odtwarzacz muzyki lub podcast.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.