Jak utworzyć folder na ekranie głównym w Honeycomb 3.0.1 (Xoom)?


10

Byłem raczej zszokowany, gdy dowiedziałem się, że mój tablet Xoom z systemem Honeycomb (3.0.1) nie obsługuje możliwości grupowania skrótów ekranu głównego do folderów. Wydaje się też, że nie zapewnia widżetu giełdowego, którego można użyć do organizowania skrótów.

Pochodzące z telefonu Froyo (DroidX) i iPada, które od dawna obsługują funkcje folderów, jest to ogromna niespodzianka i moje jedyne duże rozczarowanie z Honeycomb.

Znalazłem aplikacje innych firm, które mogą w tym pomóc ( Folder Organizer ), ale ta aplikacja jest zbyt skomplikowana dla danego zadania. Jeśli ktoś może polecić aplikację, która nie robi nic poza prostą organizacją folderów podobną do iOS, byłoby świetnie. (Zdaję sobie sprawę, że istnieje wiele alternatywnych programów uruchamiających / zastępujących ekran główny, które obsługują foldery, ale na razie nie wolę poszerzać dyskusji).

Żenujące jest dla mnie wyjaśnienie użytkownikom iPada, że ​​Honeycomb nie ma czegoś takiego jak organizacja folderów dla aplikacji wbudowanych w system operacyjny. Czy jest to „funkcja” konstrukcyjna Androida? Czy Google woli inną metodę porządkowania ikon na ekranie głównym? Czy pojawi się w przyszłej wersji?


1
Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że tego brakuje (ale z drugiej strony nie używałem też folderów na telefonie). Jedyna inna aplikacja folderu Użyłem przed App Oragnizer market.android.com/details?id=com.google.code.appsorganizer
Bryan Denny

Odpowiedzi:


1

Możesz używać Inteligentnych skrótów (pozwala porządkować aplikacje i zakładki w folderach przy użyciu znaczników) menedżera plików Astro, który pozwala dodawać skróty do folderów systemu plików.


Inteligentne skróty nie pozwalają na umieszczenie folderu na pulpicie. Robi to samo, co wszystkie te programy skrótów - umieszcza łącza do aplikacji w oknie na pulpicie, które otwiera się z ikony. To nie jest tak naprawdę folder. Potrzebuję rzeczywistego folderu, który będzie obsługiwał przeciąganie i upuszczanie skrótów na pulpicie do określonych plików, a nie aplikacji. Na przykład muszę umieć umieszczać skróty do kilkudziesięciu plików pdf w folderze na pulpicie. Nie odpowiadaj za pomocą Astro pozwoli ci umieścić link do folderu zawierającego je. Linki umieszczone tam przez Astro nie pozostaną w tym samym folderze. A
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.