Co to jest „połączenie alarmowe” i czy mogę ustawić dla niego numer?


55

Na domyślnym ekranie blokady, bez względu na to, czy używasz wzoru, czy pinezki, u dołu znajduje się przycisk z napisem „Połączenie alarmowe”. Ale jeśli spróbuję zadzwonić pod mój numer domowy lub coś w tym rodzaju, powie mi to „To nie jest połączenie alarmowe”. Co powoduje , że przepuszczają? Czy tylko 911?

Czy jest jakiś sposób, aby poinformować go, aby umożliwić pewien zbiór liczb z przyciskiem awaryjnym, jak ustawić listę numerów alarmowych, takich jak: 911, Homei Wife? Wydaje się, że byłoby to bardzo przydatne, więc jeśli ktoś stwierdzi, że jesteś smoosowany na drodze, wie, że niektórzy ludzie powinni zostać wezwani.


7
Jako interesujący i głównie tematyczny punkt, zawsze należy przechowywać zapasowy telefon komórkowy w schowku, nawet jeśli nie jest on dołączony do umowy z operatorem. Każdy telefon komórkowy z opłatą (przynajmniej w USA) może wybierać numer 911 nawet bez umowy serwisowej. Jeśli twój główny telefon umrze i utkniesz gdzieś, nadal możesz wybrać 911 w ten sposób.
newuser

2
Co może być lepszym pomysłem niż modyfikacja przycisku połączenia alarmowego (który w końcu nie jest dla ciebie, ale jest ktoś, kto może się spieszyć, który może nawet nie mówić w twoim języku, więc należy zachować najprościej jak to możliwe) byłoby ustalić, czy jakakolwiek wymiana ekranu głównego pozwala na dodanie dodatkowych, niestandardowych przycisków na ekranie oprócz przycisku połączeń alarmowych.
GAThrawn

1
@GAThrawn, wiem, że istnieją aplikacje ICE na rynku ... Trochę się martwię aplikacjami innych firm modyfikującymi ekran blokady, tylko z tych samych powodów bezpieczeństwa, których nie chciałeś, aby aplikacje modyfikowały bibliotekę DLL GINA w systemie Windows . Zablokowanie czegokolwiek na ekranie blokady po prostu mi nie odpowiada. Właśnie dlatego byłem ciekawy, czy istnieje jakiś wbudowany sposób dostosowania liczb dozwolonych na tym ekranie. Dzięki za wkład w wątek! :)
Eidylon

3
podobnie jak wszystko inne w Androidzie, ekran blokady jest tylko kolejną aplikacją, z wyjątkiem zasady, że nie można go mimowolnie zamknąć (np. za pomocą klawisza Wstecz / Home). Zastąpienie ekranu głównego to normalna sprawa w systemie Android; nawet nie wymaga rootowania. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji zastępujących ekran blokady, niektóre miały kilka dodatkowych funkcji, niektóre pozwalają na umieszczenie dowolnego widżetu / skrótu na ekranie blokady, inne eksperymentują z nietypowymi metodami odblokowywania (lub nawet bez blokady). Nie obawiaj się hakowania Androida, (prawie) nic w Androidzie nie jest poza limitem.
Lie Ryan

1
Zobacz aplikację Medical ID goo.gl/FKdt6N
Laurent

Odpowiedzi:


21

Funkcja ta ma na celu umożliwienie wybrania numeru alarmowego (911) w razie nagłego wypadku bez konieczności odblokowywania telefonu. Nie jest tak, że ktoś inny może użyć go do połączenia się z numerem żony / matki / ICE. Nie jest to zły pomysł, ponieważ jeśli zostaniesz ranny, ktoś inny może poinformować te osoby, ale jak rozumiem, to tylko dla numerów alarmowych (chociaż szczerze mówiąc, nie znam żadnych innych numerów alarmowych innych niż 911).

Edycja: Właśnie zdałem sobie sprawę, że jeśli zgubiłeś telefon, nie chcesz, aby inni mogli nawiązywać połączenia z telefonu (kolejny powód, dla którego zezwala tylko na numery alarmowe). Jeśli jednak, jak sugerowałeś, pozwoliło to tylko na pewne liczby ... to byłoby fajne.


13
Co powiesz na 999 w Wielkiej Brytanii i 112 w dowolnym miejscu w Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, na inne numery alarmowe;)
GAThrawn 30.03.11

@GAThrawn Dobra uwaga. Zapomnieliście o was tam :) - mówi o moim okropnym braku „świadomości kulturowej” (nie jestem pewien, jak inaczej to nazwać :))
Daniel

Ktoś chce skomentować downvote. Nie mam nic przeciwko edycji mojej odpowiedzi.
Daniel

Jako jedyna osoba, która skomentowała, chciałbym zaznaczyć, że to nie ja głosowałem z góry, już głosowałem zarówno twoją odpowiedź, jak i Matthew, jako przydatne odpowiedzi, które wydają się odpowiadać na pytanie poprawnie.
GAThrawn

@GAThrwan Cool - pomyślałem, że to nie ty. Też mnie to nie martwi. Na pewno pojawi się kilka „głosów przegranych” :)
Daniel

22

Tak, ogranicza się do numerów alarmowych. To zależy od regionu i prawdopodobnie od operatora, który konkretnie.

Nie ma łatwego sposobu, aby to zmienić. Chociaż prawdopodobnie możliwe jest zhakowanie tego trybu, odradzam go. Po pierwsze dlatego, że celowość posiadania telefon zablokowany (czy naprawdę ktoś chce ukraść telefon i zadzwonić do żony?), Po drugie, ponieważ może to śruba rzeczy kiedy naprawdę trzeba go (i nie można dokładnie sprawdzić, czy 911jest praca wcześniej), a po trzecie, ponieważ powinieneś mieć przy sobie dowód tożsamości, jeśli martwisz się tym.


1
Tak jak edytowałem swoją odpowiedź, aby trafić w punkt „zgubiony telefon” :)
Daniel

14
Jeśli próbujesz włamać się do tego trybu, zdecydowanie nie rób tego. Połączenie z wybieraniem numeru alarmowego spowoduje przejście telefonu do specjalnego „trybu oddzwaniania awaryjnego” (potwierdziłem to na podstawie kodu źródłowego); Nie wiem, co dokładnie robi ten tryb, ale słyszenie w sieci mówi, że umożliwia on oddzwonienie do ciebie z powrotem, śledzenie lokalizacji GPS, uzyskanie identyfikatora dzwoniącego, nawet gdy identyfikator dzwoniącego jest wyłączony, aby wieże komórkowe priorytetowo traktowały twoje połączenie itp. Dokładna lista rzeczy, które włącza ten tryb, prawdopodobnie zależy od lokalnych przepisów. Zasadniczo połączenia wykonywane w trybie wybierania alarmowego nie są zwykłymi połączeniami.
Lie Ryan

@ Lie, bardzo interesujące. Dzięki za dodatkowe info.
Eidylon

2
Z tego, co wiem, jest to prawny wymóg wykonywania połączeń alarmowych ze wszystkich urządzeń telefonicznych (teraz rozszerzają to na VoIP), więc włamanie go do „zadzwoń do mamy” może sprawić ci sporo kłopotów, szczególnie jeśli ktoś będzie musiał zadzwoń po policję i okazało się, że nie mogą. I nie sądzę, że ci się to uda - w końcu będą mieli numer twojej mamy :)
gbjbaanb

Cóż, myślałem bardziej, jakbyś kliknął przycisk „Połączenie alarmowe”, pojawiłaby się lista dozwolonych numerów (które byłyby 911zakodowane na
stałe

4

Niektóre wersje Androida umożliwiają dodanie dodatkowych numerów alarmowych. Funkcjonalność tego została usunięta w najnowszych wersjach Androida. Te instrukcje działają tylko w przypadku telefonów w wersji wcześniejszej niż Jelly-Bean.

Instrukcje na ten temat pochodzą z tego forum AndroidCentral

  1. Idź do swoich kontaktów
  2. Wybierz kartę „Grupy”
  3. Wybierz „ICE - kontakty alarmowe”
  4. Użyj ikony po prawej stronie „Znajdź kontakty” (silouette ze znakiem plus), aby dodać kontakt alarmowy.
  5. Wybierz istniejący kontakt z listy kontaktów lub wprowadź szczegóły nowego kontaktu.
  6. Wszystkie kontakty w tej grupie „ICE” będą dostępne z ekranu blokady, dzięki czemu będziesz mógł do nich dzwonić bez odblokowywania telefonu.

Chociaż możesz dodać kontakty alarmowe, nie ma łatwego sposobu na usunięcie lub zmianę domyślnego kontaktu alarmowego (911 w USA).

kontakty alarmowe http://img.tapatalk.com/add8089c-98c8-5e08.jpg


1
[...] nie ma łatwego sposobu na usunięcie . Mogę je dobrze usunąć, ale nie mogę ich usunąć z ekranu awaryjnego po dodaniu za pomocą „+”.
Sardathrion

3
Czy ktoś może potwierdzić, że działa to na innych telefonach niż Samsung? Dostarczony obraz wygląda inaczej niż standardowa aplikacja Kontakty Android na moim telefonie i nie mam grupy ICE.
mklauber

@mklauber Seconded. Z moich kontaktów (Android 6.0) Nie mam nawet karty „Grupy”, tylko „Ulubione” i „Wszystkie kontakty”
Michael

2
Z tego, co przeczytałem, kontakty ICE zostały usunięte z ekranu blokady dzięki aktualizacji Jelly Bean. Każdy telefon z Androidem Jelly Bean lub nowszym nie ma tej funkcji.
Stephen Ostermiller,

1

Począwszy od Androida 7.x (Nougat), możesz teraz ustawiać kontakty i inne informacje na ekranie blokady, używając nowej funkcji o nazwie „ Informacje awaryjne ”. W przypadku nagłego wypadku osoba może dotknąć przycisku Nagłego wypadku i mieć dostęp do informacji medycznych na temat nagłego wypadku (alergie, leki itp.) Oraz wyznaczonych przez ciebie kontaktów.

Dobre podsumowanie można znaleźć na stronie http://www.droid-life.com/2016/03/09/android-n-lets-you-add-personal-emergency-info-to-your-lock-screen/ . Menu ustawień mojego telefonu nie ma sekcji „Użytkownicy”, jak wspomniano w tym artykule, ale udało mi się dodać informacje, przeglądając ekran „Informacje alarmowe” i naciskając przycisk „Edytuj” w prawym górnym rogu.

Oto kilka zdjęć, dzięki uprzejmości Droid Life.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy wiesz, że pod ręką ... informacje, które tam umieszczasz, są specyficzne dla tego urządzenia? Lub jeśli uaktualnisz do nowego telefonu, czy będzie on przenoszony z urządzenia na urządzenie? Próbowałem google jakiś czas temu, ale tak naprawdę nie mogłem znaleźć odpowiedzi.
eidylon

Zakładam, że jest to specyficzne dla urządzenia i nie zostanie przeniesione na nowe urządzenie. Ale nie jestem pewien.
Stefan Lasiewski

-1

Nie opowiadam się za tym, aby wybrać numer, pod który chcesz zadzwonić - bądź prosty, ponieważ możesz nie mieć czasu na wybranie drugiego klucza. Ale może warto mieć dwa przyciski alarmowe na ekranie. Jeden dla służb ratowniczych. Jeden dla przyjaciela itp. Jeden ważny powód, aby zadzwonić do przyjaciela - może on wiedzieć, kim jesteś, gdzie najprawdopodobniej się znajdujesz i jaką masz chorobę - ważna informacja, której brakuje podczas rozmowy z pogotowiem. Alternatywnie z nowoczesnym telefonem z pewnością nie może być zbyt trudne przy prezentacji tożsamości linii dzwoniącej, aby przedstawić numer przyjaciela (lub może również wysłać wiadomość „Jestem X. Mam cukrzycę. Jestem w domu lub gdzie indziej” - wstępnie ustawiony, ale zmienny ). Jak często usługi odbierają połączenia, którym nie mogą pomóc ani nadać priorytetu, ponieważ brakuje tych informacji?

Jedna alternatywa, która może pomóc oryginalnemu plakatowi - Numery wybierania ustalonego umożliwiają (wybrane?) Wybieranie numerów w pamięci. Brak nowych numerów. Ale może nie z ekranu blokady.


1
Połączenia alarmowe są możliwe tylko na zdefiniowane numery tylko wtedy, gdy karta SIM nie jest odblokowana.
Flow,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.