Nie mogę już wysłać załącznika do zdjęcia wraz z wiadomością tekstową (Samsung Galaxy S). Masz pomysł, dlaczego?


9

Próbowałem wysłać wiadomość tekstową - dołączając zdjęcie już w telefonie (za pierwszym razem) i załączając zdjęcie zrobione w momencie wysłania (za drugim razem).

Jednak gdy próbuję wysłać tę wiadomość tekstową - status pozostaje sending( mój korespondent nie otrzymuje wiadomości ).

Czy to jest problem w mojej firmie telefonicznej, czy mogę w jakiś sposób zmienić jakieś ustawienie. Czy w ogóle istnieje ustawienie, które można ustawić?

Kilka tygodni temu wysyłałem załączniki ze zdjęciami z SMS-em, ale nie po aktualizacji do Froyo 2.2.1 (po prostu - nie sądzę, żeby miało to coś wspólnego z tym).

------------- [ AKTUALIZACJA ]-------------------------

Coś, co zauważyłem, ale nie wspomniałem wcześniej: jeśli wyświetlę wiadomość tekstową z dołączonym obrazem i naciśnie obraz, aby go „wyświetlić”, * rozpocznie się rodzaj widoku filmu * np. Z obrazem u góry ekranu, a Start, Rewinda Forwardprzycisk na dole. Naciśnięcie Startwoli „luz” obraz jako ruch około 5 sekund - ponieważ jest to obraz, oczywiście obraz nie ulega zmianie. Jestem pewien, że tak nie było, gdy kilka tygodni temu wysłałem kilka wiadomości graficznych. Aby zakończyć: nawet wiadomości graficzne, które wcześniej wysłałem, pokazują teraz działanie typu „film”.


Jeśli chodzi o twoją aktualizację: jest to normalne zachowanie, przynajmniej w moim Galaxy S dzieje się to od czasu aktualizacji 2.1.
onik

Odpowiedzi:


10

Jeśli pomoże to komuś z tym samym problemem, mam rozwiązanie:

Musiałem zaznaczyć pole wyboru Settings- Wireless and network- Mobile network-Use packet data . Po wykonaniu tej czynności mogłem wysyłać obrazkowe wiadomości MMS.

Może dla niektórych jest to oczywiste, ale z pewnością było to jedno ustawienie, które uznałem, że nie powinienem po prostu wysyłać wiadomości MMS.


5

Możesz sprawdzić ustawienia APN MMS, można je znaleźć w Settings -> Wireless and network -> Mobile networks -> Access point names. Powinny być jakieś odniesienia do ustawień MMS i powinny mieć ustawienia MMS operatora. Sprawdź także ustawienia znalezione w Messaging -> Menu button -> Settings -> Multimedia message (MMS) settings -> Creation mode. Sprawdź je i spróbuj ponownie :)


nie, wszystkie te ustawienia wydają się być ustawione tak, jakbym się spodziewał. Dziwne. Spróbuję ponownie uruchomić telefon. Nigdy nie wiesz, prawda?
Edelcom

4

Zakładam, że masz belgijskiego przewoźnika? Niektóre witryny, w których możesz sprawdzić ustawienia MMS:


ustawienia są prawidłowe (przynajmniej są takie same jak w podanym linku - mam Proximus jako belgijskiego przewoźnika). Dzięki za link. Ale wciąż nie ma szczęścia ...
Edelcom,

1
po prostu wypróbowałem zasilanie - poczekaj 10 sekund (jak facet w nici Proximus podaje jako rozwiązanie), ale to nie rozwiązuje problemu. Spróbuję zadzwonić na wsparcie od Proximusa (to będzie śmiech)!
Edelcom,

2

Miałem podobny problem w Wielkiej Brytanii z Orange po zrootowaniu telefonu. Wszystkie ustawienia wyglądały poprawnie. Usunięto dwa profile APN, które tam były i ponownie wprowadzono je ręcznie, postępując zgodnie z instrukcjami na stronie podobnej do tych dostarczonych przez @Matthew Read.

Wzywam do ręcznego usunięcia i ponownego wprowadzenia APN-ów.


zrobiłem to, nie pomogłem. Zobacz moją odpowiedź (zaakceptowaną, w której znalazłem rozwiązanie).
Edelcom,

Przepraszam, nie zauważyłem twojej odpowiedzi lub że została zaakceptowana (dlaczego nie jest na szczycie wątku?)
Strachoffours

1
uporządkowane według głosów? Możesz tu pomóc :)
Edelcom,

1

Miałem podobny problem, APN „pojawił się” poprawny, firmowy telefon, więc łącznik zgłosił problem do telco (O2), ustawienia trzeba było przesłać bezprzewodowo, aby naprawić, i coś ich końca.

... musiałem czekać kilka godzin na otrzymanie ustawień, ale MMS itp. zaczęły działać.


1

Jeśli masz problemy z wysłaniem wiadomości tekstowej dołączającej zdjęcie, przejdź do Ustawienia> aplikacje> Zarządzaj aplikacjami, wybierz stuknij Wszystkie, naciśnij „Wiadomości” i na koniec naciśnij Wyczyść dane. Twoje „użyj danych pakietowych” musi zostać aktywowane.


0

To proste, po naciśnięciu przycisku odtwarzania musisz nacisnąć menu> załączone i ostatecznie zapisać, możesz zobaczyć zdjęcie w Galerii.


0

Musiałem wybrać Settings --> Wireless and Network --> Mobile network settingsi pod operatorami sieci musiałem wyszukać, a następnie wybrać usługodawcę, który pojawił się na liście.


0

Miałem ten sam problem. Wiadomości fotograficzne właśnie powiedziały, «sending»ale nigdy nie poszły Rozwiązany problem poprzez włączenie danych pakietowych i włączenie 3G. WiFi nie działa.
Po przejściu na dane mobilne zdjęcia zostały wysłane natychmiast.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.