Czy mogę utworzyć kontakt w określonej grupie kontaktów na Androidzie 2.2?


9

Czy istnieje sposób, aby dodać nowy kontakt do określonej grupy kontaktów, którą mam w kontaktach Google? Podobnie, czy jest jakiś sposób na przeniesienie kontaktów z jednej grupy do drugiej?

Wygląda na to, że mogę teraz tworzyć kontakty tylko na Androidzie, ale nie mogę ich umieszczać w żadnej określonej grupie. Aby to zrobić, muszę użyć interfejsu internetowego kontaktów Google.


2
FWIW, wersja Androida, którą używasz, jest tutaj ważna. To jest coś, co moim zdaniem zostało dodane później. Przejdź do Ustawienia / About Phone, aby się tego dowiedzieć.

1
Może to również zależeć od konkretnej dystrybucji Androida; różne dystrybucje mogą obejmować różne aplikacje kontaktowe. Aplikacja kontaktowa na moim standardowym Androidzie 2.2 nie ma tej opcji.

Zawsze możesz zainstalować aplikacje kontaktowe osób trzecich.
Android Quesito,

Odpowiedzi:


2

Otwórz kontakt, kliknij menu -> edytuj i przewiń w dół. Powinieneś zobaczyć rozwijane pole zatytułowane grupy tuż pod adresami e-mail. Kliknij to, a następnie możesz wybrać grupy, do których kontakt powinien należeć.


Nie widzę tej opcji. Jaka wersja oprogramowania działa na twoim telefonie?

2
Android 2.2 w HTC EVO. Może to być funkcja specyficzna dla HTC. Który masz telefon? Spróbuję przesłać kilka zrzutów ekranu później dzisiaj

1
Nie potwierdzam w Moto Droid 2.2. Przy okazji możesz otworzyć menu kontaktów, naciskając je długo na liście kontaktów.
TomG

1

Mam Androida 2.3.3 na Samsung Galaxy Ace i nie mam żadnej opcji edycji grup. Zarządzam grupami kontaktów z Gmaila, a następnie synchronizuję. Jest to standardowa funkcja w systemie Android 3. Do zarządzania kontaktami możesz używać aplikacji innej firmy. Niektóre aplikacje mają możliwość edytowania grup kontaktów. (Kontakty DW, telefon i dialer)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.