Dlaczego nie mogę używać słuchawek iPhone'a z HTC Thunderbolt?


16

Próbuję używać słuchawek iPhone / Apple w kolorze białym do ucha z telefonem HTC Thunderbolt. Słyszę, ale mikrofon nie działa z piorunem. Wszelkie sugestie dotyczące poprawki? Konkretna aplikacja lub ustawienie, którego powinienem użyć?

Dla wyjaśnienia. . . moje słuchawki działają dobrze z moim Apple iPhone'em. Ale po podłączeniu do mojego telefonu z systemem Android mikrofon nie działa. Facet z BestBuy powiedział, że iPhone'y Apple nie działają z urządzeniami z Androidem. Wydaje się to dziwne (i prawdopodobnie niepoprawne). . . stąd mój post tutaj.


1
Masz na myśli, że mikrofon w samym telefonie nie działa, gdy słuchawki są podłączone, prawda?
newuser

Myślę, że ma na myśli mikrofon na słuchawkach. Czy słuchawki iPhone'a nie mają mikrofonu?
Daniel

@Daniel Prawdopodobnie niektórzy to robią? Sam nie widziałem tych z mikrofonem.
Mateusz

1
Mam na myśli, że mikrofon na słuchawkach nie działa. Ale zestaw słuchawkowy nie jest zepsuty - działa dobrze z innymi telefonami. Powiedziano mi mojemu najlepszemu facetowi, że słuchawki Apple nie działają z urządzeniami z Androidem. To brzmi naprawdę dziwnie. Stąd mój post tutaj.
zkidd

@ Matthew Dobrze wiedzieć - z jakiegoś powodu myślałem, że wszyscy mają mikrofon.
Daniel

Odpowiedzi:


9

Oba mogą mieć gniazda 3,5 mm, ale jeśli na nie spojrzysz, zobaczysz izolacyjne plastikowe opaski wokół metalowego gniazda. Problem polega na tym, że Apple łączy te sekcje gniazda z różnymi wejściami niż inni producenci, tak że różne sekcje gniazda przenoszą różne sygnały niż normalnie.

Słyszałem, że dopóki jesteś zadowolony z uzyskiwania dźwięku mono zamiast stereo z głośników, możesz uruchomić mikrofon, wyciągając nieco gniazdo z gniazda. RIM robił to samo z gniazdami 3,5 mm na Blackberry, ale wierzę, że używają teraz tej samej konfiguracji, co większość producentów (oprócz Apple).


Próbowałem tego. . . ma sens. Ale tak naprawdę to nie działało na Piorunach.
zkidd

Jeśli chodzi o to, co warto, Apple używa standardowego w branży wyprowadzenia dla gniazda TRRS (zestaw słuchawkowy) na swoich urządzeniach (Mac, a także iPhone'y / iPody). Mam DInc i kilka HTC Evos, a zestaw słuchawkowy „zaprojektowany dla iPhone'a” klipsch Image s4i działa zgodnie z oczekiwaniami. Mikrofon działa, przycisk odtwarzania / pauzy działa, a dźwięk „stereo” wychodzi z „pąków”.
devnul3

@ devnul3 Jest to standard branżowy, którego Apple nie przestrzega
endolith

To jeden standard branżowy, tak. Apple stosuje bardziej popularny standard CTIA, który wydaje się być odpowiednim standardem do przyjęcia przez firmę bezprzewodową. blog.audio-technica.com/…
devnul3

5

Akcesorium Apple działające tylko na sprzęcie Apple - wydaje mi się właściwe ;-). Możesz przekonać konwerterów tutaj, ale prawdopodobnie taniej jest dostać trochę „standardowych”.


Naprawdę nie chcę używać adaptera. Poza tym oba mają gniazda słuchawkowe 3,5 mm
zkidd

4
To zrozumiałe, ale Apple jest znane z nieprzestrzegania standardów. Trudno z tym walczyć. Jeśli chcesz korzystać z telefonów i na produkcie innym niż i - adapter. Lub odetnij przewód i podłącz ponownie. Sam tego nie próbowałem, ale wygląda na to, że przewody Mic i Ground są zamienione między słuchawkami Apple a standardowymi.
Saiboogu

@zkidd: Nie wszystkie gniazda 3,5 mm są takie same, Apple oczywiście je wykonało, aby kontakty nie były zgodne z konfiguracją „standardową”.
DilbertDave

1
@DilbertDave. Tak oni są.
devnul3

1
Poprawiłem się (może), ale faktem jest, że @zkidd (i inni) mają problemy. Słuchawki nie są uszkodzone, ale nie będą działać z Thunderbolt. Może powinienem powiedzieć: „nie wszystkie słuchawki są takie same” ;-)
DilbertDave

2

Ten (mikrofon nie działa) jest najwyraźniej powszechnie znanym błędem w Thunderbolt. Niestety nie jest to prawdopodobnie odpowiedź, której szukasz, ale wydaje się, że jest to problem z tym konkretnym telefonem i zestawami słuchawkowymi TRRS (pierścień pierścienia końcówki).

Czy z ciekawości widzisz na telefonie ikonę „zestawu słuchawkowego” (mały boom poniżej „telefonów”), czy tylko ikonę słuchawek stereo?

Apple używa standardowego wyprowadzenia w gnieździe zestawu słuchawkowego , a przycisk działa w normalny sposób (przez połączenie masy / masy i mikrofonu). Jeśli masz telefon zgodny ze standardem, powinien on działać


2

Dokładnie w tym tkwiłem od dawna, problem polega na tym, że Apple wprowadza innowacje, które nie są kompatybilne z innymi markami, mają umowy z wieloma producentami akcesoriów, aby tworzyć rzeczy, które mają wiele funkcji, takich jak mikrofon i przyciski, które robią wspaniałe rzeczy, takie jak zmieniać utwory i pomijać itp.

To, co znajduję, to brak Androida, a gra jest ryzykowna, gdy go wypróbujesz. Niektóre rzeczy działają z jednym lub niektóre z konkretnymi modelami telefonów, jest tak wiele różnych rzeczy, które wszystkie starają się zrobić wszystko naraz.

Używam słuchawek Skullcandy, które uwielbiam i mam piorun

Dowiedziałem się, że niektóre typy słuchawek działają tylko z Apple, etykieta mówi, że w pewnym stopniu zarówno z Apple, jak i Androidem. Apple ma działania przycisków, których nie robi Android, uderzenie lub brak systemu Mic OS. Zauważyłem, że na drucie są przyciski, które mają rocker ze środkiem, wydaje się, że działają tylko z Apple, Mic, ale mniejszy pojedynczy przycisk działa z Mic.

Mogę włączyć odtwarzacz mp3 jednym naciśnięciem i wywołać ostatni numer połączony za pomocą połączenia głosowego podwójnym naciśnięciem ... ale jest to tak skomplikowane i wiele zmiennych, po prostu nie próbuj używać słuchawek na obu platformach, jeśli wyraźnie mówią, że działa z iPhone, iPad i i-etc ... co za wędrówka ...


1

Mam Droid Incredible 2 i wpadłem na to samo, ale wymyśliłem sposób, aby go uruchomić: przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności zestawu słuchawkowego podczas wkładania do telefonu. Zestaw słuchawkowy powinien być teraz rozpoznawany jako zestaw słuchawkowy mikrofonu, więc zarówno mikrofon, jak i pilot muszą działać.


To sprawia, że ​​mój zestaw słuchawkowy jest prawidłowo rozpoznawany, ale mikrofon nadal nie działa.
mlissner,

W moim telefonie ta sztuczka pozwala na wyłączenie mikrofonu wewnętrznego. Myślisz tylko, że nagrywasz za pomocą zestawu słuchawkowego. Zasadniczo po naciśnięciu środkowego przycisku następuje zwarcie mikrofonu, więc jest tak, jakbyś podłączył zestaw słuchawkowy T / R / S bez pierścienia mikrofonu na wtyczce.
Kaz.

1

Konfiguracja urządzeń i w przypadku słuchawek, które również używają mikrofonu, jest inna niż w przypadku innych produktów. Kombinacje słuchawek i mikrofonów, które mówią „zaprojektowane specjalnie dla iPoda” itp. Często nie będą działać na urządzeniach innych niż Mac. Słuchawki mogą działać, ale sterowanie mikrofonem i głośnością itp. Może nie działać poprawnie. Jeśli ci się poszczęści, będą, jeśli nie tak ...


1

Facet w Bestbuy niepoprawnie cię poinformował, że będzie działać, ale to zależy od telefonu. Działa na moim Droid Charge .. z mikrofonem, musiałem wymusić wtyczkę słuchawek, aby przejść dalej do telefonu ... a mikrofon działa ... pilot wymaga jednak sterownika ... który nie został jeszcze wykonany (o ile mi wiadomo) na słuchawki


0

Znalazłem naprawę po kilku minutach bałaganu w słuchawkach !! Podłącz słuchawki Apple z mikrofonem, a następnie przytrzymaj oba klawisze zwiększania i zmniejszania głośności na słuchawkach, aż zobaczysz symbol na piorunach przedstawiający słuchawki z mikrofonem!


1
Meh Mam Thunderbolt z Cyanogenem 7. Mam zestaw słuchawkowy Sony z trzema przyciskami i to nic nie zrobiło.
mlissner,

0

Tak, możesz pobrać aplikację, aby zmienić priorytety przycisków.

Właśnie kupiłem zestaw Etymotic mc3 (na iPhone'a) i używam kontrolera z zestawem słuchawkowym. Możesz tworzyć różne profile, a dla przycisków jest wiele opcji ... prawie zbyt wiele.

IMO, lepiej jest mieć mikrofon trzyprzyciskowy, jeśli posiadasz również iPoda touch lub iPhone'a.

Możesz także spojrzeć na Klipsch S4a (Android) , jeśli możesz je znaleźć.


-2

„Powiedziano mi mojemu najlepszemu facetowi, że słuchawki Apple nie działają z urządzeniami z Androidem”. to nieprawda, możesz czatować z kimś na qik lub tanga i działa dobrze, a także mam parę sony i bose, które również nie działają z tym. i ma trzy pierścienie w części wejściowej słuchawek. Mam również HTC Thunderbolt.


1
Brak odpowiedzi, użyj zamiast tego komentarza.
Markissimo,

-2

Spróbuj pobrać btunes na piorun, a następnie przytrzymać przycisk głośności podczas podłączania słuchawek. Mam słuchawki Bose, które kupiłem w sklepie Apple i wydaje się, że to załatwia sprawę

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.