Dlaczego przeglądarka zapasowa Androida wciąż żyje?


33

Przeglądarka Stock w systemie Android nie jest aktywnie obsługiwana , a Google Chrome jest aktywnie rozwijany i wykorzystuje nowoczesne technologie w przeciwieństwie do swojego poprzednika. Jednak standardowa przeglądarka nadal ma 22,77% udziału w rynku urządzeń mobilnych , czyli więcej niż Chrome na Androida.

Dzięki gorszej obsłudze nowoczesnych technologii internetowych i niesprawiedliwie dużemu udziałowi w rynku przeglądarka Stock szybko staje się nowoczesną IE6. Ale z jakiegoś powodu wciąż jest często dołączany jako domyślna przeglądarka na nowych urządzeniach.

Czy są jakieś zalety tej przeglądarki z perspektywy użytkownika lub firmy, które mogą być przyczyną, dla której nie została całkowicie wycofana na korzyść Chrome w procesie automatycznej aktualizacji, a przynajmniej nie jest już wybierana jako przeglądarka domyślna? Czy jest jakiś powód, by utrzymać mamuta przy życiu?


2
„Przeglądarka Androida” została zastąpiona przez Chrome na urządzeniach Nexus: tylko urządzenia niektórych producentów nadal ją zawierają. Twoje pytanie „Dlaczego Google tego nie wycofuje” nie ma sensu: już je ma.
Dan Hulme

1
@onik, nie sądzę, że opiera się na opiniach. Nie pytam, czy to dobrze, czy źle (choć mogę być skłonny do zła). Pytam tylko o powody lub przyczyny, dlaczego tak się dzieje.
Septagram

1
Możesz wyjaśnić pytanie, ponieważ spośród trzech pytań, które zadałeś, założyłem, że pierwsze było głównym punktem. Pytania „Dlaczego Google nie robi x” są oparte na opiniach, chyba że istnieje wywiad lub post na blogu od Google zawierający dowody oparte na faktach.
onik

@onik, częściowo zaakceptowałem sugerowaną edycję i zredagowałem kilka dodatkowych wyjaśnień.
Septagram

Ponownie otworzyłem pytanie z edycjami
onik

Odpowiedzi:


33

Dlaczego przeglądarka zapasowa Androida wciąż żyje?

W czerwcu 2014 r. 15,7% (0,8 + 14,9) użytkowników nadal używa Androida 2.2 i 2.3.x (Froyo i Gingerbread), ponieważ Chrome obsługuje tylko Androida 4.0+, ci użytkownicy nie mogą korzystać z Chrome na Androida.

Również system Android 4.0 (ICS), który ma 12,3% użytkowników, nie jest fabrycznie wyposażony w Chrome.

Co więcej, myślę, że przeglądarka zapasowa nadal jest wstępnie zainstalowana we wszystkich telefonach z systemem Android Jellybean (wersja 4.1.x, 4.2.xi 4.3.x), z której korzysta 58,4% (29,0 + 19,1 + 10,3) użytkowników.

Oznacza to, że przeglądarka zapasowa jest nadal wstępnie zainstalowana na 86,4% (15,7 + 12,3 + 58,4) telefonów z Androidem.

Powyższe powinno być powodem, dla którego przeglądarka giełdowa jest nadal szeroko stosowana. Wielu użytkowników nie zawraca sobie głowy pobieraniem lub zmianą domyślnej / preinstalowanej przeglądarki.

Nie ma przewag technologicznych w korzystaniu z Stock Browser nad Chrome na Androida.

Google już wycofywane przeglądarkę free w Android KitKat (4,4).

Chrome na Androida jest licencjonowany przez Google, a przeglądarka Stock nie. Ponadto producenci OEM mogą modyfikować Przeglądarkę podstawową, jeśli jest to wymagane, ale nie Chrome. Więc z perspektywy biznesowej lepiej jest dla Google, jeśli producenci OEM używają Chrome. Ale niektórzy producenci OEM nie lubią zbytnio polegać na Google. Powiedzieć więcej, wykracza poza zakres tej odpowiedzi. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, przejdź tutaj i tutaj .

Google powoli przenosi rdzeń Androida z AOSP do swojego zamkniętego źródła i licencjonowanych Google Apps, a przeglądarka jest jednym z ostatnich elementów tej mapy drogowej.

Aktualizacja (styczeń 2017 r.):

Jak wspomniano Erwinusw komentarzach, przeglądarka zapasowa była używana do WebView w wersjach Androida przed Kitkat.

Udział akcji w przeglądarce spadł do 7,26%


Domyślam się, że ma to związek z tym, że Chrome nie jest bezpośrednio otwartym źródłem. Prawdopodobnie podobna jest domyślna aplikacja do obsługi poczty e-mail i kalendarza.
Adam Patterson

1
22,77% użytkowników mobilnych korzystało wówczas ze zwykłej przeglądarki (czerwiec 2014 r.), Teraz spadła do 13,85% (lipiec 2015 r.). Gdyby tak wysoki odsetek użytkowników martwił się korzystaniem wyłącznie z technologii open source, liczba użytkowników w Firefoksie Android (0,66%) byłaby większa niż w Chrome na Androida (32,09%) od lipca 2015 r.
John S Perayil

1
Podczas korzystania z WebView w aplikacji używana jest przeglądarka standardowa, czy mam rację?
Codebeat

@Erwinus Nie, obecnie jest zasilany przez Chrome - Reference
John S Perayil

2
@JohnSPerayil: OK, ale tylko wtedy, gdy celujesz w swoją aplikację KITKAT lub wyższą, w przeciwnym razie jest to przeglądarka zapasowa (w pewnym sensie). Przeglądarka zapasowa to okropne oprogramowanie, które ma już pewne doświadczenie. Zobacz także moje pytanie na stackoverflow: stackoverflow.com/questions/41403566/…
Codebeat

1

Opublikowanie oddzielnej odpowiedzi od niezwiązanej edycji do istniejącej odpowiedzi.

Flash jest powodem, dla którego nadal używamy starej, standardowej przeglądarki. Tak zwana przeglądarka zapasowa jest niewielka i obsługuje wideo Flash, podobnie jak kilka nowszych przeglądarek. Flash .apk jest nadal dostępny z kilku renomowanych stron (ale nie z Google Play), więc łatwo jest się podłączyć.

Do czasu migracji wszystkich witryn do przesyłania strumieniowego wideo do HTML5 będzie zapotrzebowanie na przeglądarki obsługujące Flash, problemy z bezpieczeństwem lub nie.


Jeśli używasz przeglądarki Flash, jedyną naprawdę zaufaną lokalizacją jest bezpośrednio z Adobe helpx.adobe.com/flash-player/kb/…
GAThrawn

-2

Przeglądarka zapasowa pozwala zapisać HTML do czytania offline bez kłopotów = wygrana

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.