Jak mogę dodać niestandardową wyszukiwarkę do Chrome (beta, stabilna…)?


Odpowiedzi:


3

Od wersji Chrome 39 nie można tego łatwo zrobić; jednak możesz go zhakować. Z postu XDA, do którego odwołuje się SomeNickName:

  1. Zainstaluj emulator terminala lub użyj go, adb shelljeśli go znasz.

  2. Zmień obsługę ustawień „last_known_google_url” i „last_prompted_google_url”, search&q=dodając na końcu. Na przykład, duckduckgo będzie działał z, https://www.duckduckgo.com&- gdzie dodatkowe znaki handlowe i na końcu służą do konwersji tekstu „wyszukiwania” w dodatkowe parametry żądań zapytania.

Oto polecenie powłoki do ustawienia adresu URL duckduckgo:

    p='/data/data/com.chrome.beta/app_chrome/Default/Preferences'
    awk '/last_known_google_url/ {sub(/google.com\//,"duckduckgo.com/\\&")}; {print}' ${p} > $p.bak
    awk '/last_prompted_google_url/ {sub(/google.com\//,"duckduckgo.com/\\&")}; {print}' ${p}.bak > ${p}

Na drugiej linii pojawia się błąd „odmowa uprawnień” - więc może głupie pytanie: czy muszę zrootować swój telefon, aby móc to zrobić?
Meisner,

Możesz upewnić się, że ścieżka pierwszego wiersza faktycznie istnieje. Jeśli nie, to polecenie nie powiedzie się. Mogę mieć Ran to polecenie na ukorzenionych telefon, ale nie pamiętam na pewno (moje ostatnie dwa telefony nie zostały zakorzenione, ale ten post może być z telefonu przed tymi dwoma)
Dolan Antenucci

0

W nowszych wersjach musisz najpierw otworzyć wyszukiwarkę, przeprowadzić wyszukiwanie, a następnie Chrome doda ją do swojej listy.

Jeśli następnie przejdziesz do Ustawienia -> Wyszukiwarka, wyszukiwarka, którą odwiedziłeś, pojawi się na liście w sekcji Ostatnio odwiedzane.


-2

Możesz skonfigurować domyślną wyszukiwarkę dla paska adresu, przechodząc do menu Chrome> Ustawienia> (Podstawy) Wyszukiwarka.

Przeszukaj sieć


Nie widzę tam żadnego elementu zastępczego, aby dodać duckduckgo.com jako opcję
Karolinger

? Czy opcja wpisywania czegokolwiek nie jest niestandardowa? Nie mam zainstalowanej przeglądarki Google Chrome i uważam, że jest ona niezgodna z moim X8, nie mogę spróbować sam ... ale to powinno działać?
SomeNickName

2
Zadałem pytanie, ponieważ oczywiście nie widzę takiej opcji
Karolinger

Nie mogę ci pomóc dalej, ponieważ mój X8 nie jest kompatybilny z aplikacją, abym mógł go przetestować, jednak jeśli czujesz się z czasem i chcesz przeczytać więcej, ci faceci mieli / mają ten sam problem ...
SomeNickName
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.