Czy jest jakiś sposób na zalogowanie się do Google Play bez logowania się do Gmaila?


21

Mam tablet z Androidem. Chciałbym zalogować się do sklepu Play, aby uzyskać inne aplikacje, ale nie chcę logować się do Gmaila / kontaktów / kalendarzy / G + itp. To urządzenie będzie udostępniane wielu osobom i chcę zachować prywatność moich informacji .

Sama możliwość włączenia synchronizacji z Gmailem nie wystarczy - można ją w prosty sposób ponownie włączyć bez hasła. A po wyłączeniu synchronizacji Gmaila sporo wiadomości e-mail jest nadal synchronizowanych z urządzeniem. Nie mogę znaleźć sposobu, aby go usunąć bez wylogowania z Google Play.

W systemie iOS poświadczenia w sklepie z aplikacjami są oddzielne od poświadczeń w usłudze iCloud, więc nie stanowi to problemu.

Czy jest jakiś sposób na zalogowanie się do Google Play bez logowania się do Gmaila?


Jaka wersja Androida. To może być lub może nie być możliwe. Obecne wersje aplikacji Mail są oddzielne od systemu operacyjnego i Google Play. Ale to pytanie nie jest tu tematem w Superuser.
Ramhound

Czy masz konto Google? Co się stanie, gdy zalogujesz się do Google Play za pomocą tego konta Google (nie Gmaila).? W wersjach Lollipop możesz dodać tyle kont użytkowników, ile chcesz i każdy użytkownik udostępnia różne dane użytkownika (także różne konta Gmail), aby Twoje informacje i aplikacje nie były pomieszane ze swoimi kolegami
Lucky

Odpowiedzi:


10

Jak zauważył Hiemanshu, musisz to zrobić, używając osobnego konta.

Teraz, ponieważ sam Android nie rozróżnia kont Google, pytanie w twoim przypadku sprowadza się do: Jak mogę utworzyć konto Google, które nie ma Gmaila (i różnych innych usług Google z możliwymi prywatnymi informacjami na ich temat) powiązanych z konto, o którym mowa?

Miałem podobne sprawy zarówno w pracy, jak i do użytku prywatnego, i doradziłbym następujące trzy opcje:

  1. Utwórz zwykłe konto Google bez Gmaila. Możesz to zrobić za pośrednictwem https://accounts.google.com/SignUpWithoutGmail . Pamiętaj, że musisz podać adres e-mail inny niż Gmail, aby to zrobić, ale może to być dowolny adres i jest używany tylko jako nazwa użytkownika, tj. w żaden sposób nie daje dostępu do tego adresu e-mail. (Korzystam z guest@myowndomain.com, dla którego mam skonfigurowaną wiadomość e-mail typu catch-all, dzięki czemu mogę po prostu wymyślać wiadomości e-mail w locie i wysyłać wiadomości e-mail na te adresy, jeśli ktoś kiedykolwiek do nich wyśle, ale to inna sprawa) .
  2. Możesz także usunąć adres Gmaila. W gruncie rzeczy sprawi to, że Twoje konto Google cokolwiek@gmail.com stanie się takie samo jak konto utworzone w poprzednim kroku. Nadal będziesz się logować za pomocą cokolwiek@gmail.com, ale po prostu nie będziesz już mieć aktywnej usługi Gmail. Możesz to zrobić tutaj . W końcu
  3. Możesz użyć konta Google Apps i ograniczyć usługi dostępne dla danej nazwy użytkownika . Jeśli nie masz konta Google Apps, możesz je utworzyć za darmo, mimo że oficjalnie zostało ono przerwane przez kilka lat. Możesz znaleźć tę radę, wyszukując w Internecie: Techwalls „Jak uzyskać bezpłatne standardowe konto Google Apps dla jednego użytkownika”

Sam korzystam z opcji 1 i 3 i obie działały dobrze. Jako ostatnia dodatkowa rada przypominam, aby zwracać uwagę podczas dodawania konta (kont) do danego urządzenia. Należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

  1. ZAWSZE dodaj konto ograniczone jako pierwsze konto na urządzeniu. Chodzi o to, że (przynajmniej na starszych urządzeniach) nie można usunąć pierwszego konta, które zostało dodane do urządzenia. Na współdzielonych urządzeniach możesz równie dobrze natknąć się na sytuacje (o których teraz nie przychodzi ci do głowy), w których chcesz całkowicie usunąć swoje konto osobiste, gdy podasz urządzenie komuś.
  2. Wreszcie, dodając konto inne niż Gmail, zwróć uwagę, że nie aktywujesz synchronizacji żadnej z usług Google (chyba że chcesz).

To jest to!


Nazwa Google Apps została zmieniona na G Suite, a od 6 grudnia 2012 r. Kosztuje. Nie ma wersji bezpłatnej.
chx

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.