Zapisywanie pikseli z aparatu Google na kartę SD


15

Wypróbowałem wszystkie sugestie na forum, ale bezskutecznie ...

Co mam: Galaxy S4, 8 GB wewnętrzny, karta SD 64 GB, Omega ROM z Androidem 4.3 (TouchWiz); ma aparat Samsung ORAZ aparat Google (z Photosphere), który wolę znacznie bardziej niż aparat Samsung.

Aparat Samsung ułatwia przechowywanie pix na ext. Karta SD. Nie można znaleźć żadnego ustawienia ani sposobu, aby zrobić to samo z aparatem Google. Próbowałem nawet usunąć DCIM z wewnętrznej karty SD, mając nadzieję, że zostaniesz zapytany, gdzie chcę przechowywać pix. Ale DCIM i podfoldery zostały właśnie odtworzone na wewnętrznej karcie SD.

Mając tylko 8 GB pamięci wewnętrznej, muszę zwolnić więcej miejsca. Dlatego to jest takie ważne. Jakaś pomoc?


wydaje się, że nie mogę odpowiedzieć z powodu mniej niż 10 reputacji. jeśli jesteś zrootowany, możesz wypróbować aplikację FolderMount.
Piotr

Odpowiedzi:


8

Niestety aplikacja Aparat Google natywnie nie obsługuje zapisywania zdjęć / filmów / panoram na karcie SD. Zgaduję, że jest to zgodne z ogólną postawą Google wobec ogólnie kart SD. Jeśli Twoje urządzenie nie jest zrootowane, utkniesz w konieczności ręcznego przenoszenia zdjęć / filmów.

W przypadku zrootowanych urządzeń istnieje obejście tego ograniczenia. Struktura Xposed pozwala różnym modułom przesłonić wiele standardowych opcji oprogramowania układowego bez użycia pamięci ROM innych firm. Powinien także działać na niestandardowych pamięciach ROM, ale nie jest to „oficjalnie” obsługiwane przez programistę frameworka. Będziesz potrzebował modułu Pictures2SD , dzięki któremu wszystkie multimedia z różnych aplikacji aparatu (w tym Google Camera) będą automatycznie zapisywane w folderze DCIM na karcie SD.

Aplikacja Xposed Installer nie jest bezpośrednio dostępna w sklepie Google Play, więc po zrootowaniu S4 (wygląda na to, że jesteś już zrootowany, ponieważ korzystasz z niestandardowej pamięci ROM), musisz zezwolić na boczne ładowanie aplikacji poprzez Settings -> Security -> Unknown sourcespobieranie, pobieranie i zainstaluj APK stąd i aktywuj go zgodnie z tymi instrukcjami:

Instalacja frameworka:

  1. Pobierz Xposed Instalator APK i zainstaluj go
  2. Uruchom Xposed Installer, przejdź do sekcji „Framework” i kliknij „Install / Update”
  3. Restart
  4. Gotowy!

Następnie instalacja modułów jest bardzo prosta:

Instalacja dowolnych modułów:

  1. Pobierz .apk (np. Za pomocą wbudowanej przeglądarki repozytorium) i zainstaluj go
  2. Uruchom Xposed Installer i przejdź do sekcji „Moduły” (dostaniesz się tam również, jeśli klikniesz powiadomienie ostrzegające, że moduł nie jest jeszcze włączony)
  3. Włącz moduł, zaznaczając pole wyboru
  4. Restart
  5. Gotowy!

2

Zainstaluj menedżera plików, takiego jak ES File Explorer, i ręcznie przenieś przechwycone obrazy do katalogu na karcie SD. Uważam, że tylko obejście tego absurdalnego ograniczenia. Oczywiście musisz to robić przy każdym użyciu aparatu.


2

Oto moje obejście (nie jestem pewien, czy działa na urządzeniach Samsung). W moim Moto G z Kitkit 4.4.4 przejdź do Ustawienia> Pamięć> Przenieś multimedia> Zdjęcia.

... i voila. Aparat Google robi lepsze zdjęcia, więc nie mam nic przeciwko przenoszeniu ich od czasu do czasu na moją kartę SD.


2

Zapisywanie zdjęć w dowolnej aplikacji innej firmy jest zabronione. Prowadzi to do niepowodzenia CTS, nawet jeśli konstruktor ROM zapewnia aplikację. Dlatego nie sądzę, że aplikacja Google Camera ma tę funkcję. Powinieneś to zmienić /system/etc/permissions/platform.xml, dodając:

group gid="media_rw" 

pod

permission name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE"

Następnie znajdź aplikację z funkcją zapisywania na zewnętrznej karcie SD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.