Czy Android może przełączyć się na bezprzewodowy AP z najsilniejszym sygnałem


17

Mam router bezprzewodowy (D-Link) w salonie i repeater (TP-Link WA750RE) w kuchni. Czasami, gdy idę do kuchni i wracam do salonu, mój Nexus 5 (Android wersja 4.4.3) nie przełącza się na router D-Link, chociaż ma silniejszy sygnał. Zamiast tego pozostaje podłączony do repeatera TP-Link.

Zrzut ekranu

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu Wi-Fi łączy się z routerem D-Link, który zapewnia znacznie lepszą prędkość. Jak zmusić Androida, aby zawsze przełączał się na najsilniejszy sygnał? Czy jest to ustawienie lub aplikacja?


O ile mi wiadomo, możesz tylko poprosić o uniknięcie słabego połączenia w zaawansowanej sekcji ustawień WiFi, ale niekoniecznie zmusić go do połączenia z najsilniejszym.
1990clb

Odpowiedzi:


6

Możesz użyć Menedżera Wi-Fi . W swoich ustawieniach ma Switch to best network.


Nigdy nie korzystałem z Menedżera Wi-Fi, ale mogę założyć, że nie przełącza się między punktami dostępowymi, które mają ten sam identyfikator SSID (inaczej repeatery), ponieważ na poziomie sprzętowym Android zapewnia tylko jeden adres MAC aplikacjom o identyfikatorze SSID.
Aero Windwalker

4

Android 4.x połączy się z najsilniejszą dostępną siecią, ale domyślnie po podłączeniu nie zmieni sieci, chyba że najpierw straci połączenie. Jest tak przypuszczalnie dlatego, że przełączanie wiązałoby się z rozłączeniem istniejących połączeń i drugą lub trzema brakami sieci.

Jeśli w ustawieniach zaawansowanego Wi-Fi włączysz opcję „unikaj złych połączeń”, zmieni się, jeśli sieć osiągnie wystarczająco niski sygnał, aby uruchomić tę funkcję, zamiast czekać, aż całkowicie zniknie.

Jednym z rozwiązań może być skonfigurowanie pojedynczego identyfikatora SSID z dwoma punktami dostępowymi, które obsługują przełączanie, zamiast dwóch całkowicie oddzielnych sieci Wi-Fi - w ten sposób scenariusz ten jest obsługiwany w dużych obiektach komercyjnych - ale nie wiem, czy jest to wykonalne z posiadanym sprzętem.


W rzeczywistości oba te urządzenia mają rzeczywiście ten sam SSID. Jak powiedziałem w OP, tp-link to tylko repeater.
ercan

Jesteś pewny? Nie jestem ekspertem od sieci, ale z twojego zrzutu ekranu wygląda, jakby były dwie sieci z dwoma identyfikatorami SSID (jedna o nazwie „TPLink” i druga o nazwie „Dlink”). Przypuszczalnie repeater tworzy drugą sieć bezprzewodową i łączy między nimi?
Flyto

W rzeczywistości są to aliasy, które przypisałem w aplikacji Menedżer WiFi, dzięki czemu mogę rozpoznać urządzenia na wykresach. Przepraszam za zamieszanie.
ercan

3

Nie chcę ci tego przeszkadzać, ale większość telefonów z Androidem usunęła funkcję automatycznego przełączania dla AP posiadających SSID, ponieważ ... poczekaj na to ... to patent Apple ...


2
Czy możesz wesprzeć to?
zapytania

2

Do rozwiązywania przełączników AP, które mają ten sam SSID (przy użyciu repeaterów), używam z powodzeniem „Roaming Wifi Fix”. Gdy poziom sygnału spadnie poniżej ustalonego progu ustawień, automatycznie przełącza się na ten z najsilniejszym sygnałem (przepraszam za mój zły angielski)


2
Czy możesz dodać link do polecanej aplikacji? To by było pomocne.
Dan Hulme,

Może tak być: heleron.com/android-apps.html Deweloper ma jasność co do okoliczności, w jakich aplikacja ma działać, a kiedy nie. Z opisu idealnie pasuje do tego pytania, choć jest mowa o niektórych telefonach nieobsługiwanych. Przełączanie AP nie wydaje się być płynne, sieć jest wyłączana i włączana ponownie w celu przeskoczenia.
matt wilkie


1

Patrzę tylko na to pytanie i łączę 2 aplikacje: „Wi-Fi Manager” (który może dać pierwszeństwo sieci 5 Ghz ponad 2,4 Ghz) i „Wifi Roaming Fix” (który może wybrać najlepszy sygnał AP po roamingu) FYI, mój główny router to dwuzakresowy A / N, podczas gdy mój repeater jest tylko N dla drugiej strony domu. Moja konfiguracja to pasmo A: użyj innego identyfikatora SSID niż pasmo N, aby „Wifi Manager” mógł nadać mu priorytet. Pasmo N i jego repeater: ten sam SSID i kanał, więc „Wifi Roaming Fix” może wędrować po jednym kliencie. Testuję za pomocą aplikacji VOIP, a mój telefon komórkowy działa płynnie w całym domu bez upuszczania / ponownego łączenia.


0

Możesz użyć SWIFI , który wykrywa słaby sygnał Wi-Fi i automatycznie przełącza Cię do lepszej sieci.


Ja też używam SWIFI i jest to dobra aplikacja, ale problem polega na tym, że nie przełącza się między AP, które mają ten sam SSID (inaczej repeatery).
Aero Windwalker

0

Wydaje mi się, że mam podobny, ale przeciwny problem z Fios, Orbi i 2 satelitami oraz telefonem LG V10. Orbi jest ustawiony jako punkt dostępu i wszystko ma ten sam identyfikator SSID. Gdy tylko siła sygnału spadnie nawet nieco poniżej -65, LG wypada na 2 do 3 sekund, a następnie znajduje własną drogę z powrotem do najsilniejszego sygnału, którym jest zwykle najbliższy satelita. Ale to wystarczy, aby stracić połączenie telefoniczne, w którym jestem w środku.

Android App Home Wifi Alert zapewnia dobrą szczegółowość siły sygnału i wiele innych informacji na temat mojej sieci. Dzięki temu mogłem dokładnie zobaczyć, kiedy / gdzie spadł sygnał i jak bardzo gwałtownie spadł. Przekonałem się, że jeśli „trenuję” siebie, aby ścigać się przez miejsce, w którym spada, prawdopodobnie stracę kilka słów, ale często mogę uniknąć odrzucenia połączenia. Oczywiście to mniej niż „idealne” rozwiązanie :)


ROZWIĄZANIE - AKTUALIZACJA: Po dokładnym ustawieniu satelitów Orbi za pomocą Wifi Alert zgodnie z powyższym opisem, dodałem SwiFi zgodnie z zaleceniami tutaj. Ponieważ Orbi zezwala na sieć gości, a także na identyfikator SSID, który tworzy, dodałem sieć gości. Następnie Swifi miało dwie sieci do przełączania się między nimi. Dzięki starannej regulacji SwiFi mogę teraz wędrować po domu, a Swifi przełącza się między głównym SSID Orbi i SSID gościa. Mimo że otrzymałem powiadomienie, że sieć została odłączona, druga sieć została już podłączona i od tego czasu nie straciłem połączenia.
Madeline Gleich,

0

Użyto aplikacji WiFi borsuk, zamiast „roamimg wifi fix” dla tego samego SSID z netgear Orbi. Na razie wydaje się być w porządku, chociaż rozłączałbym się i łączył ponownie, gdy osiągnę ustawiony db z routera lub satelity ...

Stwierdziłem, że poprawka roamimg wifi jest odłączona na dłuższy okres czasu.


0

Doświadczyłem tego samego problemu i wiele próbowałem znaleźć rozwiązanie, mam 2 routery, jeden to dwuzakresowy DLink DIR 816, a drugi to DLink DIR 803, 816 jest używany jako repeater i jest połączony z routerem mojego sąsiada, z którym uzyskuję dostęp do Internetu i 803 jest podłączony do 816 jako AP rozwiązanie, które znalazłem, to dopasowanie bezpieczeństwa na obu routerach 816, mam opcję automatycznego AES i TKIP, ale ustawiłem na ręczną AES zarówno nazwa SSID, jak i hasła są takie same, próbowałem tego samego z TPLINK WA801ND jako punkt dostępowy mam ten sam wynik. Nawet 816 jest ustawione na 802.11 b / g / n, podczas gdy 803 jest ustawione na 802.11 b / g, ale pasujące zabezpieczenia działają. Zrzuty ekranu strony ustawień są dołączone.wprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Jeśli masz telefon Samsung Galaxy, powinieneś mieć zainstalowaną aplikację Samsung Procedury. Utwórz nową procedurę składającą się tylko z warunku „siła sygnału wifi”. Po wybraniu tego warunku i pojawieniu się na pudełku dotknij go i wybierz siłę sygnału. Zaczyna sugerować 40%. Dla mnie 50% działało najlepiej. Dostosuj ten poziom na suwaku. Następnie w obszarze Akcje wybierz kolejno następujące akcje: „Wyłącz Wi-Fi”; a następnie dodaj „Włącz Wi-Fi”. Dla mnie działało bezbłędnie. Przetestuj go w różnych pokojach swojego miejsca, a jeśli to nie zadziała, dostosuj poziom siły sygnału na suwaku opisanym powyżej.


2
Gdzie jest pozyskiwana ta aplikacja? Mam telefon Galaxy i ta aplikacja nie jest dostępna na moim telefonie, dostępna za pośrednictwem Google Play (aplikacja Routines to tak naprawdę menedżer listy zadań), ani nie widzę jej w obszarze roboczym Galaxy Apps. Czy ta nazwa aplikacji jest dokładna?
wbogacz

@wbogacz Wygląda na to, że jest to ograniczone do Samsunga Galaxy S10 lub nowszego i / lub Androida 8.0 lub nowszego
Andrew T.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.