Jak włączyć partycje ext2 lub ext3?


15

Czy ktoś wie, jak mogę włączyć ext2lub ext3podzielić na partycje w moim LG Optimus V? Już podzieliłem moją kartę SD 16 GB na 14,5 GB FAT32 i 500 MB ext2. Podczas korzystania z Link2SD daje mi błąd montowania. Jestem zrootowany, ale nie sflashowałem jeszcze żadnych ROMów.


jaki jest komunikat o błędzie montowania?
Lie Ryan,

1
Czy próbowałeś ext3 zamiast ext2? Może być lepiej obsługiwany.
Loga

Odpowiedzi:


2

Myślę, że twoja partycja ext musi być podstawową, a NIE logiczną - sprawdź, czy tak jest.


Moje partycje utworzyłem za pomocą parted i specjalnie wybrałem jako „podstawowy” jako odpowiedź, więc nie powinno to stanowić problemu.
haridsv

1

Nie jestem do końca pewien, co masz na myśli mówiąc „włącz”, więc może to nie odpowiedzieć na twoje pytanie.

Obsługa systemu plików zależy od jądra, więc jeśli jądro nie zostało skompilowane z obsługą dodaną dla określonego systemu plików, nie można go użyć. To powiedziawszy, wszystkie urządzenia z Androidem, z którymi bawiłem się, miały wkompilowane wsparcie dla ext2 / ext3 (myślę, że wszystkie urządzenia Gingerbread muszą mieć wsparcie dla ext2 / ext3, ponieważ zaczynają używać go w pamięci flash eMMC zamiast YAFFS2).

Aby sprawdzić, czy ext2 / ext3 działa poprawnie, sugeruję podłączenie urządzenia do komputera i zalogowanie się za pomocą „powłoki adb”. Stamtąd utwórz punkt montowania (na przykład wykonując polecenie „mkdir / mnt / tmp”) i spróbuj zainstalować ręcznie. Karty SD zwykle kończą się jako / dev / mmcblkXpY, gdzie X jest numerem urządzenia, a Y numerem partycji. Spróbuj zamontować, wykonując polecenie „mount -t ext3 / dev / mmcblkXpY / mnt / tmp”. Jeśli to działa, a ty możesz czytać i zapisywać w / mnt / tmp, ext3 działa tak jak powinno.


Mam ten sam problem co OP i starałem się postępować zgodnie z twoimi instrukcjami. W mmcblk0p2urządzeniu jest /dev/blocki próbowałem zamontować, ale wystąpił błąd „montuj: Brak takiego urządzenia”. Czy istnieje inny sposób sprawdzenia, czy ext2 jest obsługiwany?
haridsv

Mam ten sam problem. Mam mmcblk1p2w /dev/blockdając ten sam błąd, zarówno w powłoce adb i w terminalu pokładowym.

0

Niektóre karty nie obsługują tworzenia partycji ext2 większej niż 6,5 GB (tak samo było z kartą SD 64 GB). Wypróbuj narzędzie Mini Tool Partition. Po zakończeniu formatowania partycji ext2 nie powinno być innych w uchwycie przestrzeni typu partycji. Powinien to być ext2. Jeśli pokazuje inne, nigdy nie zadziała w telefonie. Spróbuj stopniowo zmniejszać rozmiar fat32, a następnie utwórz ext2.


0

Chcę wspomnieć, że użytkownik musi użyć odzyskiwania CWM do partycjonowania karty SD, a następnie zamienić, po tym zamontowaniu jako ext2 lub ext4, ale nie ext3 z Link2SD. Sprawdź, czy to Ci odpowiada.


Kartę SD można podzielić na partycje na komputerze PC również przy użyciu GParted lub na urządzeniu przy użyciu AParted. W rzeczywistości to pierwsze zrobiłem, gdy korzystałem z Link2SD. Pamiętaj, że twoja odpowiedź w obecnej formie jest prawdopodobnie nieprawidłowa.
Tamoghna Chowdhury

0

W Google Play istnieje EzyMount , narzędzie, za pomocą którego można montować i udostępniać urządzenia sformatowane przy użyciu NTFS, Ext2-4 itp. Dla Androida 2.3 i nowszych.


EzyMount wymaga zrootowanego telefonu z zainstalowanym busyboksem, więc nie próbuj go instalować, chyba że masz root.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.