Jak sprawdzić, czy bootloader jest odblokowany


9

Zaraz sflashuję niestandardowe odzyskiwanie, ale nie jestem pewien, czy mój bootloader jest odblokowany, czy nie (telefon jest zrootowany, ale zrobiłem to jakiś czas temu, więc nie pamiętam procesu, z którym poszedłem), i Nie chcę robić niczego, co mogłoby grozić utratą wszystkich moich bieżących danych. Czy mogę po prostu uruchomić fastboot flash recovery [recovery image], a jeśli to nie zadziała, rozumiem, że mój program ładujący jest zablokowany? Czy są jakieś negatywne konsekwencje próby wykonania tego przy zablokowanym bootloaderze?1
Z jakiegoś powodu mój dialer nie przyjmuje 15 znaków :-(. Gdy wprowadzam ostatnią gwiazdkę, usuwa całe pole.
Kash J. Rangan

1
To nie jest ograniczenie wejściowe, ale wynik wpisania pełnego specjalnego kodu. Jeśli nie dostałeś wyskakującego okienka, oznacza to, że ta metoda nie będzie działać na twoim sprzęcie.
Enigma

Odpowiedzi:


6

Zakładając, że urządzenie jest zgodne z niektórymi standardami Androida, chcesz uruchomić fastboot oem device-info.

Często możesz także uruchomić, fastboot reboot-bootloaderaby dostać się do bootloadera, który często mówi wprost na ekranie, czy jest zablokowany, czy nie.

Różne urządzenia mogą wyświetlać stan blokady w różny sposób.

fastbootznajduje się w %ANDROID_SDK_DIR%\platform-tools, gdzie część wewnątrz% ...% to miejsce, w którym zainstalowano zestaw SDK systemu Android.

Zazwyczaj jednak to nie stan blokady programów ładujących spowoduje nieudane rootowanie. Dzieje się tak zwykle (w zależności od metody), ponieważ /systempartycja nadal jest zablokowana w trybie tylko do odczytu, który nie ma nic wspólnego z bootloaderem IIRC.


Alternatywna metoda, która może dawać mieszane wyniki:

  • Otwórz dialer urządzenia
  • Wybierz *#*#7378423#*#*i automatycznie otworzy nowe okno, jeśli działa
  • Teraz w tym oknie przejdź do Informacje o serwisie> Konfiguracja

Powinieneś zobaczyć jeden z tych:

Bootloader unlock allowed - Yes (Bootloader jest zablokowany)

Bootloader Unlocked - Yes (Bootloader jest odblokowany)


Masz moją opinię, jeśli możesz uwzględnić metody Samsunga. Jestem ciekawy.
Aaron Gillion

@AaronGillion Nie dotykam urządzeń Samsunga kijem 10 stóp, ale często, jeśli nie jest to oczywiste z jakąś ikoną odblokowania lub dziwnym komunikatem wyświetlanym gdzieś podczas uruchamiania, prawdopodobnie jest zablokowany. Nadal jestem ciekawy, czy te informacje można pobrać za pomocą wiersza polecenia, więc będę nadal szukał.
Enigma

Nie działa dla LGp690
Calmarius

5

nie jestem ekspertem, ale jeśli przejdziesz do programu ładującego, (na moim Nexusie 4) przytrzymując głośność, a następnie włącz zasilanie, wtedy mówi

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

Po szorowania netto, nauczyłem się tego można ustalić poprzez włączenie trybu Fastboot swojego urządzenia (z wyboru menu rozruchowym urządzeniu, wybierz AP fastboot) i około czterech lub pięciu linii w dół od góry, zobaczysz albo Device is LOCKEDalbo Device is UNLOCKED.

Niestety odkryłem to dopiero po próbie flashowania niestandardowego odzyskiwania, gdy mój program ładujący był zablokowany, co następnie przełączało go w tryb szybkiego uruchamiania przy każdej próbie rozruchu z komunikatem „Przyczyna szybkiego uruchomienia: błąd Flash”. Ale obejdę to, wchodząc w tryb wyboru rozruchu (jednocześnie przytrzymując vol, zwiększając i zasilając) i wybierając „Normal Powerup” u góry. Odblokowałem mój bootloader, ponownie błysnąłem i teraz z radością uruchamiam CyanogenMod 11. Mam nadzieję, że to komuś pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.