Jak usunąć aplikację zainstalowaną z Amazon Appstore?


22

Zainstalowałem aplikację za pomocą Amazon Appstore, ale nie widzę sposobu na jej odinstalowanie. Wsparcie Amazon nie udzieliło odpowiedzi na moje pytanie po 2 dniach.

Wolę metodę, która nie wymaga usunięcia go za pomocą menedżera plików lub jakiegoś rodzaju dostępu do konta root.


Sidenote: Czy sklep z aplikacjami Amazon jest otwarty nawet przez 2 dni? Myślałem, że właśnie otworzyło się wczoraj ...: - \
samotna łódka

1
@loneboat - To była właściwie druga rzecz, którą zauważyłem. Pierwszym było to, jak bardzo mnie wkurzyło, że nie możesz pobrać bezpłatnej aplikacji bez włączenia One-Click i tym samym powiązania CC # ze swoim kontem. Super kulawy.
newuser

Odpowiedzi:


19

Na ekranie głównym naciśnij przycisk menu i wybierz Settings. Następnie wybierz Applications, a następnie Manage applications. Znajdź aplikację, którą chcesz odinstalować, i wybierz ją, a następnie wyczyść powiązane z nią dane, dotykając, Clear dataa następnie dotknij Uninstall.

Voila!

Edycja: Właśnie to zauważyłem w oficjalnej dokumentacji pomocy Amazon dla ich Appstore (od 14 czerwca 2011 r.):

...

Testowane przez Amazon
Aby zapewnić najwyższą jakość aplikacji w naszym katalogu, wszystkie zgłoszenia przechodzimy przez serię testów. W tym procesie sprawdzamy aplikacje pod kątem znanych wirusów i złośliwego oprogramowania, testujemy aplikację, aby sprawdzić, czy rzeczywiście robi to, co twierdzi, a także testuje, czy aplikacja wpływa na stabilność innych funkcji telefonu. Te testy obejmują (ale nie wyłącznie):

  • Instalacja: Aplikacja instaluje się i otwiera, można instalować aktualizacje, a aplikację można odinstalować, postępując zgodnie ze zwykłą metodą odinstalowywania telefonu.

...

(Kursywa dodana przeze mnie.)

Najwyraźniej celowo pominęli natywną metodę Amazon Appstore usuwania aplikacji pobranych i zainstalowanych z nich.


Wiedziałem, że to coś tuż pod moim nosem. Moim błędem było oczekiwanie, że funkcja pojawi się w samej aplikacji Amazon Appstore. Dzięki.
James Roth

2
@James Roth - Tak, to naprawdę głupie, że Amazon nie pomyślał o dodaniu tej funkcji do swojego sklepu. Tam jest godzina amatorska. Nawiasem mówiąc, zrób na stronie przysługę i nie zapomnij oznaczyć odpowiedzi jako „poprawne”, jeśli pomogły ci rozwiązać problem; odzwierciedla to statystyki witryny, ponieważ wciąż znajduje się ona w fazie Beta (pomaga to również obu naszym ocenom przedstawicieli :-D).
newuser

6
Zrobi. StackExchange nie pozwala użytkownikom oznaczyć pytania jako poprawne w ciągu 10 minut od pytania.
James Roth

1
@James Roth - Naprawdę? Przepraszam za to, nie chciałem brzmieć jak kutas. Nigdy tego nie spotkałem.
newuser

2
@JonnyP Toczy się także debata na temat zbyt szybkiego przyjmowania odpowiedzi, patrz na przykład meta.fitness.stackexchange.com/questions/64/…
Matthew Read

2

Tylko do wiadomości, mają instrukcje opublikowane na swojej stronie w sekcji „ Twoje aplikacje i urządzenie ” na amazon.com/apps , obsługa powinna być w stanie odpowiedzieć na to bardzo szybko. W samej aplikacji zdecydowanie brakuje odinstalowania.

Uwaga: jeśli odinstalujesz sam Amazon Appstore, niektóre pobrane przez niego aplikacje mogą już nie działać, zostało to potwierdzone przez Angry Birds Rio przez Droid-life .


1

Czy sprawdziliście zaktualizowaną oficjalną dokumentację pomocy Amazon ?

Jak mogę usunąć aplikację z listy Moje aplikacje?

Odwiedź swoje aplikacje z przeglądarki internetowej. Wybierz „Usuń tę aplikację” z menu rozwijanego „Działania ...” po prawej stronie aplikacji, którą chcesz usunąć. Potwierdź, że chcesz usunąć aplikację, a aplikacja zostanie usunięta z listy Moje aplikacje na wszystkich urządzeniach z Androidem zarejestrowanych na Twoim koncie. Jeśli aplikacja została pobrana na urządzenie, należy ją ręcznie odinstalować.


Mówi także, że jeśli usunę, będę musiał zapłacić za aplikację, jeśli chcę ją później zainstalować ponownie. To nie jest do zaakceptowania! Muszę usunąć, ponieważ podczas instalacji aplikacji występuje jakaś usterka.
Michael

1

Aktualizacja: z aplikacji na Androida przejdź do Moje aplikacje> Chmura, naciśnij długo i wyświetli się monit o odinstalowanie z poziomu Amazon Cloud.

Nigdy więcej przykrych przypadkowych ponownych instalacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.