Których plików / folderów na mojej karcie SD nie można bezpiecznie usunąć ręcznie?


12

Mam swojego Droida od prawie roku, a podczas instalowania i odinstalowywania aplikacji, przenoszenia danych na kartę SD iz powrotem, a wszystkie różne czynności związane z telefonem stają się nieco niesforne.

Czas na małą konserwację systemu plików.

Nie będzie to trudne, ale wiem wystarczająco dużo o systemach plików Linux, aby być niebezpiecznym i nie chcę przypadkowo usunąć czegoś ważnego z mojej karty SD. Nie mogłem znaleźć na stronie Androida niczego na temat formatowania karty SD, więc czy jest ktoś, kto może mi powiedzieć, które pliki / foldery są niedostępne lub skierować mnie w stronę dobrego zasobu?

Uwaga: nie chcę wiedzieć, które pliki / foldery można bezpiecznie usunąć. Wiem, że mogę usunąć / Epicurious, ponieważ już odinstalowałem aplikację itp.

Korzystam z CyanogenMod 6.2.1 (oparty na Androidzie 2.2.1) na moim telefonie Motorola.


Uzupełnienie stanowi osobne pytanie. Ponieważ ma osobną odpowiedź i wszystko.
Amanda

@Amanda - Właściwie uważam, że uproszczę wybieranie poprawnej odpowiedzi. Dobra decyzja. android.stackexchange.com/questions/7366/…
newuser

Odpowiedzi:


12

Kusi mnie, aby powiedzieć, że wszystko można bezpiecznie usunąć. Powinno tak być z urządzeniem pamięci masowej przeznaczonym do usunięcia i użycia w innym miejscu. Ale wiem, że niektóre aplikacje będą niezadowolone. Dlatego dobrą zasadą jest, aby nie usuwać niczego, co jest wyraźnie używane przez aplikację, na której Ci zależy.

Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest nie usuwanie katalogów poziomu 0, które zaczynają się od .takich /.android_secure/(chronione aplikacje). Te foldery są na ogół używane przez system i chociaż nie sądzę, że Android kiedykolwiek przechowuje coś ważnego na karcie SD (oprócz aplikacji, jeśli uważasz je za ważne), prawdopodobnie nie ma również powodu, aby je usunąć. /Android/a /data/, /sd/a /*.img, a /settings.db(jeżeli występuje) są wykorzystywane przez system. Są to odpowiednio dane aplikacji, obrazy odzyskiwania i różne ustawienia.

Uważaj również na /DCIM/folder lub podobny obiekt, który może zawierać wszelkie wykonane przez Ciebie zdjęcia. Prawdopodobnie chcesz je wykonać kopię zapasową. Podobnie z /download/i /media/.

Będziemy chcieli, aby zwrócić uwagę na /update.zip, /busybox, /clockworkmod/, i tym podobne, a także jeśli zakorzenione lub mieć odzysk niestandardową.

Uwaga: jeśli, podobnie jak ja, masz „wewnętrzną kartę SD”, a także zewnętrzną, wówczas większość z powyższych jest przechowywana na wewnętrznej karcie SD. Zewnętrzna karta SD wygląda tak, jak /external_sd/w wewnętrznej karcie SD lub może być zamontowana na /emmc/lub podobna. Możesz zastosować powyższe reguły do ​​obu obszarów przechowywania.


2
Wiem w systemie Linux, że foldery lub nazwy plików zaczynające się od kropki są uważane za ukryte, byłoby dla mnie sensowne, gdyby ta funkcjonalność nie została zmieniona podczas opracowywania Androida.
newuser

Tak. Jestem pewien, że gdzieś przeczytałem, że aplikacje nie mogą uzyskać dostępu do tych folderów, przynajmniej bezpośrednio, chociaż mogę się mylić.
Mateusz

1
W końcu udało mi się zagłębić w moją kartę SD, a twoja odpowiedź tutaj była bardzo pomocna. Dzięki!
newuser

-2

Powinieneś być w stanie bezpiecznie sformatować swoją kartę SD z własną funkcjonalnością Androida, a wszelkie pliki / foldery wymagane przez dowolne aplikacje powinny być automatycznie odtwarzane. Lub po prostu podłącz telefon do komputera i przejdź do systemu plików telefonu i usuń w razie potrzeby.

Teraz, jeśli nie chcesz utracić danych z niektórych aplikacji, musisz przeprowadzić badanie każdej z tych aplikacji osobno.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.