Jaka jest różnica między uruchomieniem a uruchomieniem?


16

Przeglądam moje urządzenie i zauważyłem, /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-nameże istnieją booti abootpartycje. Jaka jest różnica między nimi? Głównie co to jest aboot?

Odpowiedzi:


13

Program rozruchowy aplikacji ABOOT uruchamia jądro systemu Android / jądro odzyskiwania.

Jest to mechanizm pobierania obrazów na urządzenie z komputera hosta (takiego jak komputer z systemem Windows / Linux).

Na urządzeniach Samsung działa na urządzeniu protokół ODIN.

Podstawowy Bootloader boot część to program komputerowy, który ładuje główny system operacyjny lub Runtime Environment dla komputera po zakończeniu samodzielnych prób.

PBL działa jako silnik komunikacyjny, który pobiera pomocniczy moduł ładujący (SBL) do wewnętrznej pamięci RAM, a następnie aktywuje go.

SBL dodaje funkcje kasowania i programowania pamięci flash i EEPROM; obsługuje także faktyczne pobieranie nowego lub zaktualizowanego oprogramowania. Pozwala to na minimalne wykorzystanie pamięci ROM przez PBL


A co z SBOOT
Jenabictak

Łańcuch rozruchowy wygląda następująco: Power ON -> BootRom / PBL -> SBL -> aboot -> boot | poprawa. Boot to jądro (opcjonalnie + ramdysk), a nie PBL. PBL jest przechowywany na SoC, wszystkie pozostałe są na partycjach pamięci flash.
Irfan Latif,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.