Jak mogę łatwo udostępniać linki lub tekst między telefonem z Androidem a laptopem?


20

Na przykład, jeśli mam adres URL obrazu z przeglądarki mojego laptopa, który chcę udostępnić kontaktowi WhatsApp, jaki jest najłatwiejszy sposób? Jedyny sposób, jaki mogę wymyślić, to skopiować adres URL, wkleić go do wiadomości e-mail, otworzyć wiadomość e-mail, skopiować adres URL, a następnie wkleić do WhatsApp.

Odpowiedzi:


23

Zapomnij o bólu wysyłania e-maili tylko po to, aby udostępnić trochę tekstu. Jeśli używasz Androida w wersji 4.0 lub nowszej, zaznacz Keep from Google.

Keep działa na telefonie, tablecie i komputerze. Wszystko, co dodasz, synchronizuje się na wszystkich urządzeniach.

Wejdź na https://keep.google.com/, aby otworzyć Keep na PC.

Dodaj swoje notatki / tekst / link / notatkę audio / zdjęcie. Natychmiast zostanie to zsynchronizowane na Twoich urządzeniach. Możesz uzyskać dostęp do tych samych rzeczy w aplikacji na Androida.

Działa również odwrotnie.

Uzyskaj Google Keep Android App z tutaj .

Kliknij tutaj, aby obejrzeć samouczek wideo Google Keep.


6

Jakiś czas po zadaniu tego pytania znalazłem aplikację Pushbullet, która udostępnia elementy schowka na różnych urządzeniach. Od kiedy Pushbullet zmienił swój model biznesowy, zacząłem korzystać z aplikacji Join, która ma podobne funkcje do Pushbullet i chociaż nie jest tak dopracowana jak Pushbullet, jest funkcjonalna i spełnia moje oryginalne wymagania.4

Jeśli korzystasz z Google Chrome, możesz zsynchronizować swoje karty, aby po otwarciu Chrome na laptopie, telefonie lub tablecie stosunkowo łatwo można było zobaczyć wszystkie karty otwarte na wszystkich urządzeniach.


To jest genialne. Chrome - Menu - Historia - <nazwa urządzenia> - Wyświetlane są wszystkie wcześniej otwarte karty.
angularsen

3

Sztuką jest generowanie kodu QR za pomocą narzędzia Duckduckgo. Następnie przeczytaj w telefonie za pomocą czytnika aplikacji korzystającego z aparatu w telefonie.

-w Chrome, dodałem skrót pola wyszukiwania o nazwie DU, który wyszukuje w duckduckgo.com

-wystarczy po prostu wpisać w polu wyszukiwania

    DU QR http://android.stackexchange.com/

wskazówka: jeśli masz skonfigurowany skrót, to w polu adresu wystarczy wpisać DU QRbez usuwania adresu URL na karcie

generuje to również kod qr:

https://duckduckgo.com/?q=qr+http://android.stackexchange.com/

UWAGA: chociaż metoda KEEP jest bardzo łatwa, wymaga jednak korzystania z tego samego konta Google na komputerze i telefonie. Nie używam tego samego konta Google w telefonie, co stanowi dodatkową warstwę prywatności. Jest to samodzielne rozwiązanie, więc nie musisz niczego instalować ani synchronizować .


2

Inną drogą, jeśli jesteś na komputerze i chcesz coś wysłać, jest sprawdzenie, czy na komputerze, z którego korzystasz, jest aplikacja / program, który pozwoliłby ci udostępnić trochę informacji bez angażowania telefonu. Myślę, że istnieje kilka aplikacji / programów, które pozwalają komunikować się za pośrednictwem aplikacji z komputera. Oczywiście mam na myśli, że w tym momencie możesz po prostu wysłać e-mail, a nawet gchat.


1

Mogę wymyślić dwa proste sposoby. 1. Pobierz na PC i Androida jedną z wielu aplikacji notatek z automatyczną synchronizacją między urządzeniami. Po prostu upuść link w notatce, a dostaniesz go natychmiast na swój telefon, a stamtąd wystarczy kliknąć na WhatsApp. 2. Jeśli używasz przeglądarki Chrome na obu urządzeniach, możesz włączyć automatyczne synchronizowanie ulubionych między nimi. Więc dodajesz stronę do ulubionych w jednym urządzeniu, a dostajesz w drugim.0

Snapcopy robi dokładnie to, czego szukasz, http://snapcopyapp.com/

  1. Zainstaluj aplikację
  2. Dodaj rozszerzenie chrome
  3. Połącz Chrome i urządzenie zgodnie z instrukcją
  4. Skopiuj na jednym urządzeniu, wklej na drugim

To takie proste


0

Scaanin to najłatwiejsze rozwiązanie, wystarczy otworzyć stronę internetową http://www.scaan.in i przeczytać, jak używać. To najprostszy i najszybszy sposób udostępniania linków z telefonu komórkowego na komputer.

Możesz zainstalować aplikację ze sklepu Google Play . Po zainstalowaniu aplikacji, aby udostępnić linki / tekst, po prostu zeskanuj kod QR.

Uwaga: jestem programistą tej aplikacji. Jest nowością w Sklepie Play, ale możesz ufać, że ta aplikacja jest produktem końcowym, który przeszedł gruntowne testy.


Bezwstydna wtyczka. Udowodnij, że jest najprostszy.
UnclickableCharacter

0

Możliwe jest udostępnianie informacji bez logowania się sobie i innym za pomocą Dokumentów Google. Podczas tworzenia dokumentu ustaw opcję udostępniania na „Każda osoba mająca link może edytować”. Następnie każdy, kto ma link do dokumentu, może wprowadzić do niego zmiany.

W Twoim przypadku najpierw utworzysz Dokument Google jak wyżej (musisz zalogować się na swoje konto Google, aby to zrobić), a następnie udostępnij go i dodaj do zakładek na dowolnym potrzebnym urządzeniu.
0

Jeśli korzystasz z dystrybucji Linuksa, możesz użyć KDEConnect lub GSConnect do współdzielenia schowka i innych przez lokalną sieć bezprzewodową. Wyszukaj dowolną z nich dla swojej dystrybucji Linuksa. KDEConnect jest dostarczany ze środowiskiem KDE, a GSConnect to rozszerzenie powłoki GNOME. Dla swojego odpowiednika na Androida KDEConnect jest dostępny w Play Store, który działa zarówno dla KDEConnect, jak i GSConnect działających w systemie Linux.

Po skonfigurowaniu ich zarówno w dystrybucji systemu Android, jak i Linux, sparuj je. Przejdź do aplikacji na Androida. Pokaże dostępnych klientów w sieci bezprzewodowej. Wyślij zapytanie o parę i zaakceptuj je w dystrybucji Linuksa. W razie potrzeby zmień ustawienia po obu stronach.

Od tej chwili dystrybucja Linuksa i system Android będą synchronizować schowek za każdym razem, gdy zostaną podłączone do lokalnej sieci bezprzewodowej.

Udostępnianie schowka to pestka. Kopiujesz swój przedmiot (link, tekst itp.) W dystrybucji systemu Android lub Linux i będzie on płynnie dostępny po drugiej stronie.


0

Zarejestruj jedno konto Google i zaloguj się na telefonie z Androidem lub w Chinach możesz użyć aplikacji do czatowania, takiej jak Wechat lub QQ, aby udostępnić link i tekst bezpośrednio między telefonem z Androidem a laptopem.


-1

Najłatwiejszym sposobem jest posiadanie dwóch adresów Gmaila oraz wycinanie i wklejanie ich w Google Hangouts w Gmailu.


Co do tej sugestii, czy Twoim prostszym rozwiązaniem opartym na Google nie byłby Google Keep? Jedna lokalizacja danych, którą można odczytać praktycznie wszystko, na pewno telefon + laptop, jak podano?
wbogacz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.