Dlaczego nie mogę uruchomić się w trybie odzyskiwania?


9

Wydaje mi się, że wciąż czegoś tu brakuje. Wszystko, co czytam, sugeruje, że muszę uruchomić komputer w trybie odzyskiwania jako pierwszy krok i że powinienem być w stanie to zrobić, przytrzymując klawisz „home” podczas uruchamiania. Zamiast tego dostaję huk (!) W ikonę trójkąta z telefonem obok.

Czy pominąłem krok lub coś jest nie tak z moim telefonem? Wiem, że coś jest nie tak z moim telefonem ... dlatego zacząłem od tego projektu. Ale czy to w jakiś sposób uniemożliwia mi uruchomienie systemu w trybie odzyskiwania? Czy problem jest pomijany?


Al Everett wyciągnął tag „T-mobile G1” z tego postu, ale ... odpowiedź jest specyficzna dla G1 / Dream. Wiem lepiej niż przywrócić tag, ale nie tracę z oczu tego szczegółu.
Amanda

Odpowiedzi:


7

Edycja: Najwyraźniej tryby pobierania i odzyskiwania są połączone dla G1. Wystarczy nacisnąć Alt-L na klawiaturze fizycznej w trybie pobierania, a wyświetli się Odzyskiwanie.


To, co widzisz, to tryb pobierania . Kombinacja klawiszy jest zwykle nieco inna. W przypadku mojego telefonu jest to kwestia podłączenia telefonu do portu USB, czy nie. Powinieneś wypróbować go z portem USB i bez niego, a także wyjąć baterię i wykonać nowy rozruch. (Możesz także wyjąć baterię, podłączyć do USB i ponownie włożyć baterię i spróbować). Wypróbuj też inne klucze - już wiesz, że użycie Wstecz powoduje przejście do ekranu informacji o tym urządzeniu.


1
Niektóre telefony również potrzebują kombinacji klawiszy, patrz na przykład askvg.com/…
Matthew Czytaj

2

Wszystko, co czytam, sugeruje, że najpierw muszę uruchomić system w trybie odzyskiwania,

Jeśli używasz Samsung Spica (i prawdopodobnie większości innych telefonów Samsung, nie jestem pewien co do innych telefonów), ogólną ideą rootowania / instalowania niestandardowego ROMu jest to, że przy pierwszym flashowaniu pamięci ROM musisz to zrobić w Tryb pobierania . To pierwsze flashowanie wykorzystuje system, z którego korzysta sam Samsung.

Ten pierwszy flash zwykle instaluje niestandardowe odzyskiwanie ClockworkMod, które zastępuje oryginalny tryb odzyskiwania telefonu o wiele bardziej funkcjonalną wersją. Gdy odzyskasz ClockworkMod's Recovery, możesz zainstalować dowolny ROM w formacie .zip Clockwork; prawie wszystkie (lub wszystkie?) zmodyfikowane Androida są rozpowszechniane w formacie .zip Clockwork.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.