Czy zresetowanie odblokowanego telefonu do ustawień fabrycznych zablokuje go ponownie?


Odpowiedzi:


7

Normalnie odblokowane telefony są odblokowane na dobre. Nie spodziewałbym się, że przywrócenie ustawień fabrycznych to zmieni. (Zobacz także: Odblokowany Galaxy i7500, Reset go usunie? )

Nie jest to jednak w 100% pewne. Na przykład niektórzy użytkownicy Galaxy S ponownie zablokowali swoje telefony podczas aktualizacji z 2.1 do 2.2, co jest nieco podobnym procesem do przywracania ustawień fabrycznych.

Zawsze możesz wykonać kopię zapasową za pomocą ClockworkMod lub czegoś (i najpierw wykonać kopię zapasową na komputerze) na wypadek, gdyby została ponownie zablokowana, aby można było przywrócić ją do poprzedniego stanu odblokowania. Wymaga to jednak rootowania. (Root może czasem zostać cofnięty przez przywrócenie ustawień fabrycznych, ale nie, jeśli masz niestandardową pamięć ROM, która została wstępnie zrootowana).

Jeśli masz kod odblokowujący od momentu jego pierwszego odblokowania, kod ten powinien nadal działać, aby odblokować go ponownie, jeśli zostanie ponownie zablokowany.


3
Chciałem tylko potwierdzić, że przynajmniej w tym przypadku przywrócenie ustawień fabrycznych nie zablokowało mojego telefonu.
Amanda

3

Mam HTC Sensation 4G, który został pierwotnie zakupiony od T-mobile. Odblokowałem go za pomocą kodu dostarczonego przez T-mobile (bezpłatny) i użyłem go w AT&T. Właśnie zresetowałem ustawienia fabryczne zgodnie z instrukcją obsługi i nadal działa dobrze i nadal jest odblokowany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.