Jak wyłączyć radio komórkowe bez wyłączania Bluetooth?


20

Mam stary Motorola Droid, który nie jest już subskrybowany w żadnej usłudze Verizon. Nadal używam go do przeglądania stron internetowych, e-booków, a także do bezprzewodowych słuchawek stereo, muzyki. Ja już wyłączone 3G wykorzystania danych (EVDO) poprzez wyłączenie z Enable datamożliwości przewidzianej w Mobile networkustawieniach. Jednak po wyłączeniu radia komórkowego (CDMA) bluetooth jest również wyłączony . Po raz pierwszy zauważyłem ten problem na standardowym oprogramowaniu Android 2.2. Teraz mój telefon jest zrootowany i działa na oprogramowaniu układowym opartym na systemie Android 2.2 (CyanogenMod 6).

Po co wyłączać radio komórkowe? Ikona siły komórkowej Droida

Mówiąc najprościej, chcę to wyłączyć, ponieważ go nie używam. Co więcej, wykorzystuje żywotność baterii i czas procesora (nawet przy stosunkowo niewielkich ilościach):
zużycie baterii w trybie gotowości komórkowej: 20 minut

Próbowałem dwóch różnych metod wyłączania radia komórkowego, ale oba zakończyły się tym samym:

 • Włączanie Airplane mode, a następnie ponowne włączanie Wi-Fi. Ma to spodziewaną konsekwencję również wyłączenia bluetooth.
 • Korzystanie z menu Informacje o telefonie przez wybranie numeru *#*#INFO#*#*(4636) i naciśnięcie Turn off radio. To właśnie się włącza Airplane mode:
  Menu Informacje o telefonie po prostu włącza tryb samolotowy

Jak widać, nawet jeśli Wi-Fi pozostaje włączone, Airplane modewyłącza Bluetooth. Słuchawki nie zsynchronizują się, dopóki się nie wyłączę Airplane mode, co oczywiście ponownie włącza radio komórkowe.

W obu przypadkach Airplane modejest włączony, więc Bluetooth zostaje wyłączony. Ale teraz, gdy urządzenie jest zrootowane, powinienem być w stanie wyłączyć radio komórkowe bez użycia Airplane modew ogóle. Jak mogę to zrobić?

Odpowiedzi:


10

Sprawdź post tego faceta na XDA: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11370203&postcount=2

Może to być uważane za ryzykowne rozwiązanie, ale jeśli w ogóle nie korzystasz z połączenia 3G i jesteś ostrożny, aby po prostu zmienić nazwę pliku .apk, na który się odwołuje, możesz po prostu wyłączyć radio komórkowe bez konieczności korzystania z trybu samolotowego.

W przypadku, gdy łącze nie działa, sugeruje użycie Eksploratora root do zmiany nazwy phone.apk na phone.apk.bak i telephony.apk na telephony.apk.bak, wyłączając w ten sposób te dwa pakiety. Musisz ponownie uruchomić telefon, aby sfinalizować zmiany. Jeśli to nie zadziała, powinieneś usunąć .bak z każdej nazwy pliku i powinny one być ponownie dostępne.

Na wniosek OP streszczenie jego ustaleń:

Phone.apkto Dialeraplikacja odpowiedzialna za radio komórkowe. PhoneTelephony.apkokazuje się być tylko tym Dialer storage, co możemy zabić, aby zaoszczędzić więcej pamięci. AndroidOS natychmiast uruchamia się ponownie Dialerpo zamknięciu, więc zmiana jego nazwy spowoduje problemy. Ale po ponownym uruchomieniu baterii wszystko jest w porządku. Pozbywa się również irytującego Activate your phone okna dialogowego, które pojawia się przy każdym uruchomieniu. przy okazji, klawiatura wciąż pojawia się po pozbyciu się Dialer:-)


Dobra wiadomość : wydaje się, że to działa! Złe wieści : zmiana nazwy Phone.apkpowoduje awarię aplikacji telefonu i powoduje niekończącą się pętlę komunikatów o błędach: „Proces com.android.phone został nieoczekiwanie zatrzymany. Spróbuj ponownie”. z dwiema opcjami Force closei Report. Musiałem wyciągnąć baterię, aby zrestartować komputer, chociaż kopałem się za to, że nie wypróbowałem tej Reportopcji. Użyłem aplikacji Terminal zamiast Root Explorera. CM wiki wspomina te nie powinny być usuwane nawet w konfiguracji w podstawowe. Ale wszystko wydaje się działać zgodnie z oczekiwaniami. Radio komórkowe jest wyłączone!
isuldor

Dodatkowe uwagi: była inna aplikacja TelephonyProvider.apk, która była Dialer storage. Phone.apkbyła Dialeraplikacja, która po wyłączeniu wyłącza radio komórkowe. Bardziej eleganckim rozwiązaniem byłoby zmodyfikowanie, initaby aplikacje nigdy się nie uruchamiały, prawda? Dam ci za to nagrodę, ale Stack Exchanges mówi, że muszę czekać jeszcze 21 godzin. Jeśli ty (lub ktokolwiek) potrafisz wyjaśnić, jak to zrobić, chętnie przyznam kolejną nagrodę +50. :-)
isuldor

Cóż, wtedy spróbuję zmienić nazwę tylko phone.apk z powrotem na pierwotną nazwę pliku i pozostawić telephony.apk.bak wyłączony. Nie jestem do końca pewien, dlaczego facet, z którym nawiązałem kontakt w XDA, zaproponował zmianę phone.apk, ale nazwy plików sugerują mi, że telephony.apk powinien być tym, od czego wszystko inne zależy. Jestem też całkiem pewien, że mówią to na stronie CM, ponieważ oczekują, że ludzie będą używać swoich telefonów do wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych i wiadomości tekstowych, ale ponieważ nie obchodzi Cię te funkcje, powinno to być w porządku. Cieszę się, że to zadziałało!
newuser

1
@briankb - Kiedyś polecono mi Autostarty dla innego celu, ale może w tym przypadku zadziała? Nigdy go nie pobrałem, więc nie wiem, do czego jest zdolny, ale rzekomo pozwala ci przeglądać i blokować dowolną aplikację, która działa w dowolnym celu lub podczas rozruchu.
newuser

3
Dzięki, przyjrzę się temu. Czy z korzyścią dla przyszłego czytelnika nie masz nic przeciwko edycji moich wniosków w swojej odpowiedzi? Phone.apkto Dialeraplikacja odpowiedzialna za radio komórkowe. PhoneTelephony.apkokazuje się być tylko tym Dialer storage, co możemy zabić, aby zaoszczędzić więcej pamięci. AndroidOS natychmiast uruchamia się ponownie Dialerpo zamknięciu, więc zmiana jego nazwy spowoduje problemy. Ale po ponownym uruchomieniu baterii wszystko jest w porządku. Pozbywa się również irytującego Activate your phoneokna dialogowego, które pojawia się przy każdym uruchomieniu. btw, klawiatura wciąż pojawia się po pozbyciu się Dialer:-)
isuldor

4

Właściwie *#*#INFO#*#*działa metoda (4636). Podczas gdy kontrola jest wyszarzona w ustawieniach bezprzewodowych, ikona paska zadań nadal pokazuje łączność BT, a ja przetestowałem i potwierdziłem, że BT jest nadal aktywny na moim og Droid.


1
Potwierdziłem to na Samsung Galaxy Tab z CyanogenMod. Bluetooth i Wi-Fi nadal działają, a „Stan gotowości komórki” nie pojawia się w statystykach zużycia baterii. (Dzięki za to, btw! Standby Cell był odpowiedzialny za znaczną ilość rozładowania baterii na moich urządzeniach programistycznych.)
Chris

2
Uwaga: nie jest to ustawienie „lepkie”; zresetuje się po ponownym uruchomieniu telefonu.
Loga

Idealne rozwiązanie Nieinwazyjny i łatwy do zmiany w obie strony.
SleighBoy

0
 1. Upewnij się, że tryb samolotowy jest wyłączony.
 2. Przytrzymaj przycisk zasilania przez sekundę lub dwie, a następnie kliknij opcję Tryb sieci danych w menu, które się pojawi (powinno być WŁĄCZONE, a zmieni się na WYŁĄCZONE).

  1. Jeśli nie masz tej opcji, odznacz Dane pakietowe lub Dane włączone wSettings -> Wireless and Network -> Mobile network
 3. Wyłącz WiFi.
 4. Włącz Bluetooth.
 5. Gotowy!

1
Po wykonaniu tej czynności ikona siły sygnału komórkowego na pasku powiadomień jest nadal aktywna. Kiedy dezaktywuję radio komórkowe za pomocą Phone Infomenu lub gdy telefon jest włączony Airplane mode, ta ikona pokazuje symbol (X), wskazujący, że jest wyłączony. btw odznaczam Data enabledod czasu ostatniego twardego resetu, a zużycie baterii nadal pokazuje radio komórkowe zużywa żywotność baterii.
isuldor

Och, założyłem, że po prostu chcesz wyłączyć dane. Myślę, że wtedy próbujesz zaoszczędzić jak najwięcej baterii? No to powinno być możliwe, aby to zrobić, ponieważ układ w WL1271 Bluetooth nie jest bardzo podobne do radia komórek (choć to także chip WiFi). Jeśli Motorola sprawiła, że ​​działa w ten sposób, nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Może jeśli zainstalowałeś CyanogenMOD.
Mateusz

Tak, chyba się dowiemy. Właśnie tak robię :)
isuldor,

-1 Z czysto „technicznego” powodu: Odpowiedź tak naprawdę nie odpowiada na pytanie (cała aktywność komórkowa wyłączona, nie tylko dane). Dodaj wskazówkę do odpowiedzi, że odpowiada ona tylko częściowo.
Ilari Kajaste

@IlariKajaste pierwszy komentarz briankb jest, jak sądzę, wystarczający.
Matthew przeczytał
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.