Zrzuciłeś bezprzewodowy na Androida?


9

Obecnie mam Droid Incredible (Froyo z ROM: Skyraider 3.5 w / Sense)

Od jakiegoś czasu moje połączenie bezprzewodowe na moim Droid Inc po prostu spada i przełącza się na 3G, mimo że połączenie bezprzewodowe na routerze i telefonie jest nadal włączone. Wszystkie moje inne urządzenia podłączone bezprzewodowo są nadal podłączone i działają. Miałem ten problem z rootowaniem przed i po oraz ROMowaniem.

Co może być tego przyczyną? Czy doświadczył tego jakikolwiek inny smartfon z Androidem?

Czy istnieje funkcja / aplikacja, która może ostrzec Cię o utracie połączenia bezprzewodowego i przełączeniu się na sieć komórkową i odwrotnie? Pytam tylko dlatego, że przełączenie w obie strony jest płynne i może być denerwujące podczas przeglądania lub pobierania aplikacji.


1
Próbowałeś już w wielu sieciach WiFi? Może to być twój router, jeśli nie.
Mateusz

Tak dzieje się cały czas z moją Moto Flipside! Jedyny hack, jaki udało mi się znaleźć, to ta aplikacja, która ułatwiła włączanie i wyłączanie Wi-Fi: appbrain.com/app/wi-fi-status-bar-switch/... (i FWIW dzieje się to przez Wi-Fi w domu, pracy, i właściwie wszędzie indziej korzystałem z Wi-Fi i nie dzieje się to na iPhonie żony ani na naszych laptopach)
travis

1
Aby dodać do sugestii Matthew - czy jakieś inne urządzenia podłączone do routera mają ten sam problem?
Daniel

@travis - Czy Twój Flipside obsługuje Skyraider lub Sense? Czy jedna z tych rzeczy może być wspólnym czynnikiem obu problemów?
newuser

1
@Matthew - Tak, zdarza się to w innych sieciach Wi-Fi, chociaż jest to bardziej zauważalne w mojej, ponieważ jestem w mojej sieci przez większość czasu
Adam

Odpowiedzi:


3

Po przeczytaniu trochę wydaje się to dość częstym problemem wśród ludzi, którzy używają Skyraider na swoich urządzeniach. Nie wiem dokładnie, o czym mówią, ale najwyraźniej twoje radio musi mieć odpowiednią wersję, aby WiFi działało poprawnie. Ten wątek na IncredibleForum wygląda na to, że możesz zacząć.


Dzięki JonnyP! Sprawdzę to, spróbuję i jeśli to zadziała, przyjmuję twoją odpowiedź :)
Adam

@ A.Donahue - Jak leci? Byłem trochę ciekawy tej radia, odkąd przeczytałem twoje pytanie i zastanawiałem się nad tym, czego używa mój telefon.
newuser

@ZA. Donahue - Nadal nie ma kości?
newuser
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.