Nie wszystkie obrazy pojawiają się w galerii


19

Niektóre zdjęcia nie pojawiają się w aplikacji galerii. Z jakiegoś powodu mogę znaleźć te konkretne zdjęcia w aplikacji aparatu, a także za pomocą przeglądarki plików mogę je znaleźć. Ale nie pojawią się w galerii.

Znalazłem ten temat na temat problemów z miniaturami . Zrobiłem to, co sugerowała odpowiedź, chociaż nie był to dokładnie ten sam problem. Niestety nie pomogło.

Kolejny temat dotyczy opóźnień . Nie sądzę, aby „używać szybszego telefonu” jest rozwiązaniem (pragnienie-z jest wystarczająco szybkie) i mówimy o innym problemie: mam zdjęcia z wczoraj nie pokazane, ale od dziś są tam, więc skaner działa.

Dlaczego wszystkie moje zdjęcia nie są wyświetlane w galerii?

edycja: obrazy nie wydają się inne. Wszystkie są zapisane w

/mnt/sdcard/DCIM/100MEDIA

nazywa

IMAG0402  //visible
IMAG0403  //invis
IMAG0404  //invis
IMAG0405  //invis
IMAG0406  //visible

(Sprawdziłem to przez przeglądarkę ASTRO)


Zakładam, że brakujące są przechowywane w tym samym miejscu, co te, które się pojawiają i mają podobne nazwy?
Mateusz

tak, dodam przykład z nazwami plików
Nanne

Dostaję dokładnie ten sam problem !!! Czasami moje zdjęcia nie pojawiają się wcale, dopóki nie podłączę się do komputera. Wszystkie pokazują jednak za pomocą menedżera plików: /

prosta kontrola - upewnij się, jak działa tryb łączenia urządzenia - czy jest to tryb aparatu lub multimediów. W trybie multimediów można poprawnie wykonywać operacje na plikach (wycinać, kopiować)
HydTechie 10.09

Odpowiedzi:


12

Spróbuj usunąć /mnt/sdcard/DCIM/.thumbnailsfolder i ponownie uruchomić telefon. Konieczne może być wyczyszczenie danych do przechowywania multimediów i ewentualnie aplikacji Galeria / cokolwiek podobnego.


1
Pomogło to w przypadku starych zdjęć, ale nie w przypadku niektórych nowych zdjęć. To może być opóźnienie, o którym mówi jedno z pozostałych pytań, więc dam mu chwilę :)
Nanne

1
Nawiasem mówiąc, to NIE naprawiło mojego problemu z picasaweb. 0_o android.stackexchange.com/questions/7013/…
Nanne

1
Tak, myślę, że to bardziej opóźnienie w systemie Android niż spowolnienie urządzenia. Nie wydaje się zbyt dobrze skanować w poszukiwaniu nowych plików multimedialnych. Aparat powinien naprawdę uruchomić coś, aby dodać nowe zdjęcie do listy „zeskanowanych multimediów” Androida lub coś w tym rodzaju.
Mateusz

1
Ale jak długo trwa opóźnienie? Minęło ponad godzinę i chociaż usunięcie i ponowne uruchomienie spowodowało, że pojawiły się starsze ujęcia, ale moje zdjęcie testowe wciąż nie ma (ponad godzina). Może to coś innego niż opóźnienie?
Nanne

1
Hmm Teraz pojawił się, ale gdzieś losowo, więc na początku nie mogłem go znaleźć. Ale powinien był przeskanować, rozumiem, rozumiem powolność, ale godzina musi być czymś innym. Skanowanie musi być już uruchomione. Tego ranka niektóre nie pojawiły się, ale nowsze. W każdym razie ta odpowiedź wydaje się najlepsza, jaką dostanę :)
Nanne

1

Miałem ten sam problem. Okazało się, że mojego .thumbnailsfolderu nie było w moim /DCIMfolderze. Wróciłem do środka, ponownie uruchomiłem telefon i od tamtej pory wszystko jest w porządku.


1

SDrescan jest mały i łatwy w użyciu.

Jeśli zdarzy ci się mieć niestandardową
pamięć ROM z zainstalowanymi narzędziami programistycznymi, użyj tego: Uruchom „Narzędzia programistyczne” => Dostawca nośnika => Skanuj kartę SD

Oba sposoby ukrywają przed tobą ręczne kroki i nie możesz przez pomyłkę usunąć rzeczy.


0

Dla mnie wystarczyło otworzyć /mnt/sdcard/DCIM/.thumbnailsfolder za pomocą Astro File Manager . Przewijałem wszystkie pliki w tym folderze w dół i w górę i widziałem system pokazujący komunikat „Tworzenie miniatur”. Po powrocie do galerii, nawet bez ponownego uruchamiania telefonu, wszystkie zdjęcia i filmy z aparatu są wyświetlane poprawnie.

Możesz także spróbować otworzyć kilka zdjęć w folderze DCIM za pomocą Astro, aby uruchomić odświeżanie.


Hmm, wydaje mi się, że nie działa. Czy to nie „tworzenie miniaturek” byłoby dla miniaturek miniatur potrzebnych astro, a nie dla samych miniaturek (pliki już w tym katalogu, które są kciukami twoich zdjęć?)
Nanne
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.