Odzyskiwanie danych - Jak przywrócić usunięte / sformatowane pliki na karcie HD Micro SD


17

Tło:

Włożyłem kartę SD znajomego, aby ją sformatować, ponieważ miała problemy. Potem włożyłem mój z powrotem i myślę, że mój telefon sformatował moją kartę SD. Miałem tam mnóstwo zdjęć, które teraz zniknęły! Włożyłem kartę do komputera i jest tam tylko 2 MB plików pamięci podręcznej i żaden z oryginalnych katalogów.

Próbowałem już następujących darmowych aplikacji do odzyskiwania:

  1. Cofnij usunięcie 360
  2. Recuva

Żadnemu z nich nie udało się pobrać żadnych plików.
Undelete zajęło 1 minutę na skanowanie plików i wymyśliło 0 plików. Recuva zajęło 10 minut na ich „głębokie skanowanie”, które nie wydaje się wystarczająco dokładne dla tej karty SD o pojemności 8 GB. Potrzebuję czegoś o wiele bardziej wymagającego. Nie mam nic przeciwko płaceniu za aplikację, aby w razie potrzeby odzyskać dane ...

Pytania:

  • Której aplikacji mogę użyć do odzyskania usuniętych plików obrazów z mojej karty Micro SD SD o pojemności 8 GB?
  • Dlaczego Anroid sformatował moją kartę SD?
  • Jak mogę sprawdzić, czy jest to problem z telefonem, z danymi lub z kartą SD?

1
Myślę, że to prawdopodobnie należy do SuperUser, ponieważ tak naprawdę nie dotyczy Androida. Jest już pytanie dotyczące oprogramowania do odzyskiwania: superuser.com/questions/6810/best-undelete-tool-for-ntfs-fat
Matthew Czytaj

Odpowiedzi:


15

Spójrz na PhotoRec .

Istnieją również podobne pytania na temat superużytkownika, które mogą pomóc:

Oto pełna lista linków do programu odzyskiwania danych:


Dzięki za twoją odpowiedź. Odwiedziłem wszystkie strony tutaj i dodałem linki do odzyskiwania danych, aby wzmocnić twoją odpowiedź. Recuva jest darmowym programem śmieciowym i tylko 10 minut zajęło mu wyszukiwanie „głębokiego odzyskiwania”. Zapytałem jednego z informatyków w pracy, a on od razu znalazł pliki za pomocą • Easeus Pro - easus.com/datarecoverywizardpro/download.htm i powiedział, że zajmie to godzinę dla 8 GB, więc jest dość dokładne :))))
Brian McCarthy

3
+1 dla PhotoRec. Picasa miała kiedyś funkcję usuwania plików z aparatu, nawet jeśli ich nie eksportowałem. PhotoRec nie jest najłatwiejszy w użyciu, ale działał i odzyskałem zdjęcia z pierwszych 2 miesięcy życia mojej córki.
Szansa

@Chance, dzięki za wkład. Zredagowałem odpowiedź, aby gorąco polecić photorec i Easeus Pro :)
Brian McCarthy

1
@Chance, jakiś pomysł Dlaczego Anroid sformatował moją kartę SD? Jak rozpoznać problem z telefonem, problem z danymi lub problem z kartą SD?
Brian McCarthy

@Brian, nie jestem pewien. Od kilku tygodni mam telefon z Androidem. Czy wyłączyłeś telefon między zamianą kart SD?
Szansa

0

Oto kilka innych do listy:

Pandora Recovery : bardzo konkretnie odzyskuje usunięte pliki na dyskach sformatowanych w systemie plików NTFS, a nie w starszych systemach plików FAT lub FAT32.

Odzyskiwanie plików Puran : Jest to darmowy program do odzyskiwania plików. Interfejs jest prosty i jednoznaczny, wystarczy wybrać literę dysku lub dysk fizyczny, z którego chcesz odzyskać, i rozpocząć proces skanowania.

Odzyskiwanie danych Androida : Ten program służył do odzyskiwania tylko usuniętych plików z zrootowanych urządzeń z Androidem, a teraz dodaje nową funkcję odzyskiwania karty SD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.