Usuwanie zdjęć z urządzenia, ale nadal mają je w kopii zapasowej (domyślnie Google+)


11

Cały czas szukałem właściwego wyjaśnienia, jak usunąć zdjęcia z urządzenia (Nexus 5), aby odzyskać trochę miejsca, mając pewność, że zdjęcia nadal znajdują się w kopii zapasowej Google+. Niestety nie znalazłem żadnego innego niż „dzikie twierdzenia”, że działa jakoś, a inni mówią, że nie. Ponadto usuwanie zdjęć za pomocą aplikacji Zdjęcia ostrzega (teraz?), Że usunie również kopie zapasowe. Czy muszę je usunąć w aplikacji Galeria?

Niedawno usunąłem kilka zdjęć i byłem całkiem pewien, że nadal są tworzone kopie zapasowe (wciąż pojawiały się na stronie Google+), ale teraz widzę, że są w koszu na urządzeniu.

Czy naprawdę nie ma pewności, czy kopie zapasowe zdjęć są bezpieczne, gdy mogę je usunąć z urządzenia?

Alternatywnie, jestem również otwarty na alternatywne rozwiązania tego problemu lub po prostu wracam do „starej dobrej kopii i wklejam podczas podłączania telefonu”.

Odpowiedzi:


9

W najnowszej aktualizacji Google+ coś zmieniło się w aplikacji Zdjęcia. Aby upewnić się, że usuwasz właściwe zdjęcia, wykonaj następujące czynności:

Przejdź do aplikacji Zdjęcia Kliknij lewy górny róg menu bocznego Przewiń w dół do folderów i kliknij go

Zostaną wyświetlone różne foldery w telefonie. Usuń wszystko stamtąd i sprawdź ponownie pamięć.


2
„Foldery” na moim telefonie nazywane są „urządzeniami”, ale reszta wydaje się mieć zastosowanie.
matt wilkie

4

Nie jestem wielkim „fanem chmur” (au contraire, unikam go wszędzie tam, gdzie to możliwe), więc moje sugerowane podejście jest nieco inne - choć powinno również działać z chmurą:

Do porównywalnego zadania używam FolderSync . Obsługuje wiele protokołów (FTP, FTPS, SFTP, WebDAV, Samba / Windows Shares), a nawet usługi w chmurze (OneDrive, Copy.com, Dropbox, Dump Truck, SugarSync, Bitcasa, Ubuntu One, Box.net, LiveDrive, HiDrive , Dokumenty Google, NetDocuments, Amazon S3). Możesz zdefiniować „pary folderów”, tj. Jeden folder lokalny i jeden odpowiadający folder zdalny) do synchronizacji. Synchronizację można wykonać ręcznie, automatycznie na podstawie harmonogramu lub zlecić jej uruchomienie przez .

Teraz nasz „przypadek szczególny”: możesz zdefiniować sposób synchronizacji:

  • lokalny <-> zdalny: zmiany są synchronizowane w obie strony
  • lokalny -> zdalny: tylko zmiany w twoim urządzeniu są przekazywane do pilota , a nie na odwrót
  • lokalny <- zdalny: przeciwny kierunek

Pary FolderSync
Pary folderów w FolderSync (źródło: Google Play; kliknij obraz, aby uzyskać większy wariant)

Dodatkowo możesz określić, co należy zrobić, gdy plik już nie istnieje „po drugiej stronie”, np. Pozostawić go nietkniętym w twoim przypadku.

Dlatego dzięki jednokierunkowej synchronizacji „lokalnie → zdalnie” i „zachowaj opcję” powinieneś znaleźć rozwiązanie swojego problemu. Brakuje tylko „natychmiastowej kopii zapasowej” za każdym razem, gdy zrobione jest zdjęcie - ale jeśli „opóźnienie” wydaje się „niepraktyczne”, nadal możesz podejść do niego za pośrednictwem Taskera .


4

Ok myślę, że rozwiązałem problem. Aby wykonać kopie zapasowe w jednym kierunku z Androida na chmurę:

  1. Przejdź do ustawień-> konta
  2. Kliknij swój adres Gmail (konto Google)
  3. Odznacz wszystko, czego nie chcesz synchronizować (dwukierunkowo - do chmury i z powrotem).
  4. Następnie otwórz aplikację Zdjęcia
  5. Kliknij przycisk lub ikonę menu i wybierz Ustawienia.
  6. Dotknij Automatyczna kopia zapasowa i przełącz opcję Włącz.

Teraz dostępna jest także funkcja tworzenia kopii zapasowych wszystkich zdjęć.

Teraz możesz usunąć zdjęcia z telefonu po ich utworzeniu kopii zapasowej i nie będą wracać. Usunięte zdjęcia pozostaną w Google +.

Działa to na moim Samsungu 5


Wydawało mi się, że działa to w połączeniu z wyłączeniem synchronizacji zdjęć Google opisanej w odpowiedzi powyżej. Dzięki!
alexandroid
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.