Odblokuj komputer z Androidem


10

Byłem całkiem pewien, że to pytanie zostało już zadane i starałem się znaleźć rozwiązanie, ale nie mogłem znaleźć wiele.

Próbuję zablokować / odblokować komputer z urządzenia z systemem Android. Nie chcę do tego używać BTProximity, ponieważ nawet jeśli jestem w innym pokoju w domu, byłby w stanie wykryć mój telefon i odblokować komputer. Chcę mieć lepszą kontrolę nad wydarzeniem, które wyzwala blokadę / odblokowanie, zamiast polegać na bliskości.

Byłbym bardzo szczęśliwy, korzystając z Tasker, aby to osiągnąć, chociaż nie jestem w stanie znaleźć sposobu na zablokowanie / odblokowanie komputera za pomocą czegokolwiek, co może zrobić Tasker.

Rozwiązaniem może być system Windows lub Ubuntu, lub jedno i drugie.

Odpowiedzi:


5

Najlepszym zintegrowanym rozwiązaniem z telefonem z Androidem i komputerem jest użycie Autoremote i EventGhost . Ogólna idea polega na tym, że używasz AutoRemote, aby wysłać wiadomość do Eventghost, która następnie odblokowuje lub blokuje komputer. Zadanie będzie wyglądać mniej więcej tak:

AUTOREMOTE MESSAGE
   DEVICE: NAME OF COMPUTER OR CHROME EXTENSION <----Addressed at the end 
   MESSAGE: Unlock (Really could be anything)

Dalej jest strona EventGhost. Eventghost nie zawsze reaguje, szczególnie jeśli nie jesteś w sieci lokalnej, ale możesz to obejść za pomocą rozszerzenia Chrome AutoRemote Jeśli masz jakiekolwiek problemy z AutoRemote, programista ma świetną stronę internetową i jest bardzo aktywny w swojej grupie google. Kierunek instalacji wtyczki AutoRemote w Eventghost można znaleźć tutaj . Oto kroki, aby utworzyć wyzwalacz Eventghost:

 1. Utwórz makro, ale nie martw się, jeśli nie możesz znaleźć wtyczki AutoRemote. To naprawdę fantazyjny folder
 2. Dodaj zdarzenie z paska narzędzi, które uruchomi makro eventghost. Powinno to wyglądać tak: Autoremote.Message.unlock
 3. Następnie są twoje działania. To odblokuje twoje stanowisko pracy

Jeśli masz jakieś pytania, zadaj je w komentarzach, a ja postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.

Jeśli moja odpowiedź rozwiązuje Twój problem, nie zapomnij go zaznaczyć, poproś o odpowiedź i głosuj za jej przydatnością. Jestem nowy i staram się tutaj budować swoją reputację.


Wielkie dzięki, to wygląda obiecująco. Chociaż wdrożenie i sprawdzenie tego zajęłoby mi trochę czasu. Jeśli komuś innemu uda się zastosować tę metodę, skomentuj tutaj.
Urban

Konfiguracja nie powinna zająć zbyt długo, ponieważ linki, które udowodniłem, są bezpośrednimi linkami do potrzebnych plików. Po pobraniu wystarczy upuścić i przeciągnąć je do ducha zdarzenia, aby działały.
The3rdIcon

Jakie połączenie między Androidem i iOS używa: Wifi / Bluetooth / cokolwiek innego?
yurkennis

„Spowoduje to odblokowanie stacji roboczej” - połączony post wymaga pobrania i uruchomienia MyUnlocker, który jest plikiem BAT systemu Windows. Czy istnieje podobny skrypt / program dla OS X?
yurkennis

Evenghost, który napędza wszystko, jest tylko na PC.
The3rdIcon

3

Możesz użyć telefonu NFC, aby odblokować komputer z sieci LAN, czyli zeskanować tag NFC i zalogować się do systemu Windows. Na telefonie z Androidem zainstaluj następujące oprogramowanie: Narzędzia NFC, Zadania NFC, Tasker, Unified Remote (wszystkie ze sklepu Play). Na komputerze zainstaluj serwer Unified Remote.

 1. Skonfiguruj aplikację Unified Remote w telefonie, aby połączyć się z komputerem, komunikacja powinna być ustawiona na szyfrowaną

 2. Użyj Taskera, aby utworzyć Unifed Remote (poprzez zintegrowaną wtyczkę UR Taskera) zdarzenia kliknięcia, tabulacji i obrysu, aby automatycznie wpisać hasło na ekranie blokady (lista poleceń w odpowiedniej kolejności, która odpowiada ekranowi blokady). Musisz się z nim bawić, aby poprawnie skonfigurować, przetestować kolejność kart, pociągnięcia strzałek itp

 3. Użyj Narzędzi i zadań NFC, aby pisać polecenia Unified Remote wykonywane przez Tasker na dowolnym zgodnym znaczniku NFC.

Uruchomienie zajmie trochę czasu, ale działa i trzeba zapłacić kilka dolarów za niektóre aplikacje, nie wszystkie są bezpłatne. Proces ten jest bezpieczny, jeśli zabezpieczysz Taskera za pomocą kodu PIN i bezpieczną komunikację Unified Remote. Pierwsze logowanie musi zostać wykonane w klasyczny sposób (klawiatura), aby umożliwić uruchomienie serwera Unified Remote.


2

Zaimplementowałem to w podobny sposób jak The3rdIcon. Skorzystaj z jego odpowiedzi, aby uzyskać ramy, a ja mogę podać szczegóły. Zauważ, że program odblokowujący, który łączy, nie działa w systemie Windows 7 i nowszych, ale ta sztuczka zadziała. W moim konkretnym przypadku użyłem urządzenia Bluetooth podłączonego do mojej stacji roboczej do wykrywania bliskości, ale możesz zrobić wszystko, co ma zastosowanie. Oto rzeczywiste szczegóły.

Ponieważ komputery, z którymi pracuję, znajdują się za zaporą ogniową, używam przekierowania rozszerzenia AutoRemote do Chrome, które działa bardzo dobrze.

Tasker Bluetooth Blisko profilu

Uwagi: Zignoruj ​​bit% WorkHint, to jest coś innego. Ten profil wymaga sparowania z urządzeniem, ale nie połączenia. Nie reaguje strasznie (ze względu na oszczędność baterii), ale wykrywa blisko / daleko w ciągu kilku minut. Dodatkowo korzystam z kilku innych profili, które mogą wyzwalać odblokowanie, aby było bardziej responsywne, ale to powinno zacząć. Mój przykład wysyła do kanału AutoRemote (Praca), aby mógł dla mnie zablokować / odblokować 2 komputery.

Profile: BT Work Near (166)
State: BT Near [ Name:yourbluetoothdevice Address:* Major Device Class:Audio / Video Standard Devices:On Low-Energy (LE) Devices:Off Unpaired Devices:Off Toggle BlueTooth:Off ]

Enter: Anon (167)
A1: Variable Set [ Name:%WorkHint To:true Do Maths:Off Append:Off ] 
A2: AutoRemote Message [ Configuration:Recipient: Group
Message: Unlock
Channel: Work Package:com.joaomgcd.autoremote Name:AutoRemote Message Timeout (Seconds):200 ]

Exit: Anon (168)
A1: Variable Clear [ Name:%WorkHint Pattern Matching:Off ] 
A2: AutoRemote Message [ Configuration:Recipient: Group
Message: Lock
Channel: Work Package:com.joaomgcd.autoremote Name:AutoRemote Message Timeout (Seconds):200 ]

EventGhost Lock Macro

Uwagi: Wykorzystują one małą sztuczkę, aby uzyskać blokadę / odblokowanie. Zasadniczo rozłącza się z sesją konsoli, a następnie łączy się z nią ponownie w celu odblokowania. Nadal wyświetla ekran CTRL-ALT-DEL, a osoba chcąca skorzystać z komputera musiałaby się zalogować. Pamiętaj, że sztuczka ponownego połączenia nie zadziała, jeśli użyjesz akcji blokady stacji roboczej EventGhost lub faktycznej blokady WIN-L.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<EventGhost Version="1700">
  <Macro Name="Lock Workstation" id="6" Expanded="True">
    <Event Name="AutoRemote.Message.Lock" />
    <Action>
      System.Execute(u'c:\\windows\\system32\\tsdiscon.exe', u'', 0, False, 2, u'', False, True, u'', False, False, False)
    </Action>
  </Macro>
</EventGhost>

EventGhost Odblokuj makro

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<EventGhost Version="1700">
  <Macro Name="Unlock Workstation" id="9" Enabled="False" Expanded="True">
    <Event Name="AutoRemote.Message.Unlock" />
    <Action>
      System.Execute(u'C:\\Windows\\System32\\tscon.exe', u'1 /dest:console /password:yourpassword', 0, False, 2, u'', False, True, u'', False, True, False)
    </Action>
  </Macro>
</EventGhost>

Korzystam z kilku innych makr, aby wysłać powiadomienie na mój telefon, gdy komputery są zablokowane lub odblokowane automatycznie lub ręcznie. Mogę je również opublikować, jeśli są jakieś zainteresowania.


1

Jeśli ktoś jest zainteresowany ... istnieje aplikacja dla tego
http://www.rohos.com/2013/12/login-unlock-computer-by-using-smartphone/
Instaluj aplikacje na komputerze i telefonie, ładne prosta konfiguracja. Przetestowałem i działa. 15-dniowy okres próbny. Licencja 32 $.
Byłoby miło, gdyby można to zrobić za pomocą Taskera.

PS Nie rozumiem, dlaczego aplikacji nie ma w Sklepie Play. Chociaż nie znalazłem żadnych negatywnych opinii na ten temat.


Próbowałem, ale z jakiegoś powodu nie odblokowuje mojego Maca przez Wi-Fi, podczas gdy blokada Bluetooth musi ręcznie włączyć / wyłączyć Bluetooth w celu zablokowania / odblokowania - niezbyt praktyczne.
yurkennis

1

Ten program dla systemu Windows blokuje i odblokowuje, pozwala dostosować odległość (zgodnie z żądaniem), powiadamia telefon, jeśli ktoś próbuje ukraść laptopa, pozwala blokować / odblokowywać za pomocą czytnika linii papilarnych telefonu i blokuje wygaszacz ekranu, gdy jesteś w zasięgu Bluetooth.

Musisz zainstalować program na komputerze z systemem Windows, aplikację na telefonie z Androidem / smartwach i wybrać dostawcę poświadczeń na ekranie blokady. Jest bezpłatny, ale ma reklamy w telefonie.

Witryna ma również program dla komputerów Mac.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.