Dlaczego nie mogę nacisnąć przycisku Instaluj podczas instalowania aplikacji z nieznanych źródeł?


135

Próbuję załadować aplikację na bok, jak pokazano na poniższym obrazku.

Zezwoliłem na instalację aplikacji z nieznanych zastosowanych działań w ustawieniach, ale nie mogę nacisnąć przycisku instalacji. Przycisk Anuluj działa poprawnie, a instalowanie aplikacji za pośrednictwem adb installdziała poprawnie. Jaki jest problem?

EDYCJA: Dla tych, którzy mają ten problem, użycie CF Lumen ChainFire naprawi go, ponieważ aplikacja wykorzystuje komponowanie sprzętowe, a Android nie zauważa „warstwy” na bieżącym ekranie.


Odpowiedzi:


197

Patrząc na zrzut ekranu, myślę, że używasz aplikacji do filtrowania ekranu, takich jak Twilight, f.lux, CF.lumen i filtr bluelight. Spróbuj wymusić zatrzymanie / odinstalowanie / wyłączenie aplikacji do filtrowania ekranu, a ona będzie działać ponownie.

Jeśli nie korzystasz z żadnej aplikacji do filtrowania, spróbuj poszukać zainstalowanych aplikacji z funkcją nakładania, aplikacji, które mogą wyświetlać swoją zawartość w innych aplikacjach, aplikacji z uprawnieniami do nakładania (np. Messenger, Musixmatch, aplikacje Touch Assistant, które mogą unosić się na ekranie ).

Jeśli nie jesteś pewien, spróbuj je wyłączyć jeden po drugim w swoim Settings ⇒ Appsi znajdź, który jest przyczyną problemu. Możesz także poszukać menu „Rysuj po innych aplikacjach” w ustawieniach Androida, w którym zostaną wyświetlone wszystkie aplikacje z tym uprawnieniem. Jeśli nie możesz znaleźć menu, wyszukaj uprawnienie do nakładania + {wersja Androida} + {producent urządzenia}.


8
Zadziałało. Ale dlaczego to jest problem?

41
Uważam, że Android wyłączył go ze względów bezpieczeństwa. Złośliwe aplikacje mogą nakłonić użytkownika do zainstalowania niepożądanych aplikacji, wyświetlając coś nad etykietą „Instaluj”?
Min Naing Oo

2
Czy możesz powiedzieć, dlaczego aplikacja filtrująca ekran powoduje ten problem? Ponieważ przycisk Anuluj działa, a sam przycisk instalacji nie działa.
Logan

6
Dzięki - wstrzymanie aplikacji filtru światła niebieskiego Zmierzch na moim Samsungu Galaxy S5 rozwiązało to dla mnie!
Adam Spires,

4
@TeoInke Następnie ten oszczędzający baterię + włącznik szybkiego ładowania + program antywirusowy + czyściciel pamięci RAM + wszystkie programy typu bloatware dostępne w aplikacji wszechświata pokażą coś w stylu „och, twój telefon wydaje się dość wolny. dlaczego nie nacisnąć ok przycisk poniżej 'nad wiadomością: P
Min Naing Oo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.