Jak pobierać pliki z Internetu w przeglądarce Androida?


11

Po długim okresie próbowania, aby to rozgryźć, nadal nie mogę przekonać mojej przeglądarki Androida do zapisania pliku z łącza internetowego. Jeśli łącze jest obrazem, przytrzymanie go i naciśnięcie przycisku „Zapisz jako” powoduje zapisanie obrazu, a nie pliku, do którego prowadzi. Moje urządzenie z Androidem nie ma wielodotyku (czy jest to wymagane, aby poinformować przeglądarkę, aby pobrać?), A po prostu kliknięcie łącza pobierania nigdzie mnie nie prowadzi. Czy ktoś może mi pomóc?


czy kliknięcie obrazu nie spowoduje automatycznego wyświetlenia pliku do pobrania?

@ user71767 z mojego doświadczenia, wystarczy kliknąć link i należy go pobrać. Czy możesz podać przykładową stronę internetową tego, co próbujesz osiągnąć.
Daniel

Powiedziałeś „zapisuje obraz, a nie plik, do którego prowadzi”, tak jakby to były dwie osobne czynności. Ale wydaje mi się, że są to dwa różne sposoby mówienia tego samego. Być może musisz wyjaśnić swoje pytanie.
offby1,

Firefox też nie może zapisać plików
Ooker

Odpowiedzi:


11

Obecnie wbudowana przeglądarka na Androida została zastąpiona przez Chrome, co robi to doskonale. Możesz nacisnąć i zapisać praktycznie dowolny obraz lub link, a nawet filmy z wielu stron, których nie można łatwo zrobić na komputerze.

Odpowiedz poniżej dla starszych urządzeń:

Przeglądarka Androida domyślnie może pobierać tylko te pliki, które „rozpoznaje” system Android (tzn. Musi być zarejestrowany program do obsługi tego typu plików). Moim zdaniem jest to głupie ograniczenie, ale możesz zainstalować Download Crutch, aby ominąć to ograniczenie (rejestruje się dla każdego rodzaju pliku).

Jeśli masz na myśli obrazy, które prowadzą do czegoś innego i chcesz zapisać coś innego, naciśnij długo obraz i wybierz „Zapisz link jako” lub podobny.


nie działa w przeglądarce Firefox
Ooker

„wbudowana przeglądarka na Androida została zastąpiona przez Chrome”: aby to sprawdzić, Chrome nie jest dostępny w waniliowej wersji AOSP, prawda?
Ciro Santilli 30 病毒 审查 六四 事件 法轮功

8

Osobiście zazwyczaj po prostu klikam link do pliku, który się pobiera.

Jeśli chodzi o obraz: spróbuj nacisnąć długo, ale zamiast „Zapisz jako” poszukaj „Kopiuj adres URL linku” lub „Otwórz w nowym oknie” lub czegoś podobnego do tych dwóch opcji menu. „Kopiuj adres URL linku” powinien skopiować adres URL pliku do schowka, a następnie możesz wkleić ten link w pasku adresu i nacisnąć „Idź”, a on powinien pobrać plik. „Otwórz w nowym oknie” powinno zasadniczo zrobić to samo (staram się dać ci tyle opcji, ile mogę spróbować). Kliknięcie linku może nie doprowadzić cię nigdzie do pustej strony podczas pobierania pliku.

Aby sprawdzić listę pobrań: Być może już to próbowałeś, ale aby sprawdzić, czy plik został pobrany, możesz otworzyć przeglądarkę, otworzyć menu, a następnie wybrać opcję „Więcej”, powinien zostać wyświetlony komunikat „Pobrane”. Tutaj znajduje się lista pobranych plików.

Innym sposobem, aby to sprawdzić, jest zajrzenie do folderu „pliki do pobrania” na karcie sdcard (/ sdcard / download /) przy użyciu Eksploratora plików ES lub innego eksploratora plików .

Jeśli to nie jest rozwiązanie, daj mi znać i podaj przykład tego, co próbujesz osiągnąć, a ja postaram się to rozgryźć.


5

Walczyłem z tym samym problemem, chociaż w moim przypadku chciałem zapisać plik tekstowy (.txt), który otworzyłem w przeglądarce Chrome na Androida 4.4.x (Kit Kat). Po przeczytaniu tego i innych pytań zorientowałem się, że ani Chrome, ani aplikacje Google, ani standardowe narzędzia Android nie pozwalają mi po prostu zapisać pliku tekstowego z adresu URL.

Aby zapisać plik tekstowy z adresu URL do miejsca przechowywania plików na moim urządzeniu z Androidem, użyłem aplikacji Eksplorator plików ES File Explorer . W programie ES File Explorer dostępny jest Menedżer pobierania, który pozwala pobrać dowolny plik z danego adresu URL do pamięci plików na urządzeniu.


1

Z jakiej wersji systemu operacyjnego Android korzystasz? I do jakiego rodzaju pliku prowadzi link do obrazu?

W wersji 2.3.4 przeglądarka oferuje mi opcję „Zapisz link” i „Zapisz obraz” jako dwie opcje po kliknięciu obrazu będącego linkiem (np. Na link obrazu do strony głównej http://en.wikipedia.org / wiki / Web_browser )

Ale we wcześniejszych wersjach Androida było inaczej. Np. W wersji 1.5 widzę tylko „Zapisz obraz” i „Wyświetl obraz”, więc w domyślnej przeglądarce nie ma bezpośredniego sposobu zapisania strony internetowej, do której prowadzi ten obraz.

Jak zauważa Matthew, typ pliku może również mieć znaczenie. Na telefonie 2.3.4 zapytałem, czy chcę zapisać plik, dla którego nie było programu obsługi. Np. W przypadku pliku xml napisano: „Treść nie jest obsługiwana przez telefon. Nie można znaleźć aplikacji, która otworzyłaby ten plik. Czy nadal chcesz go pobrać?”

W przypadku wcześniejszych telefonów i niektórych rodzajów plików może być konieczne zainstalowanie aplikacji obsługującej ten plik. „Download Crutch” nie jest już dostępny na rynku, ale wydaje się, że istnieją inne, które byłyby odpowiednie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.