Czy istnieje sposób na skopiowanie plików bezpośrednio między dwoma urządzeniami z Androidem w tej samej sieci Wi-Fi?


10

Mam teraz telefon z Androidem Samsung Galaxy S z systemem Froyo 2.2.1 i tablet z systemem Android Archos 101 - również z systemem Froyo.

Oba są „podłączone” do tej samej sieci domowej za pośrednictwem Wi-Fi.

Czy istnieje metoda, dzięki której mogę kopiować pliki bezpośrednio między dwoma urządzeniami za pomocą Wi-Fi?

Bluetooth jest również opcją, ale ponieważ chcę skopiować wiele miniatur, myślę, że jest to zbyt wolne.


AKTUALIZACJA

Wybrane przeze mnie rozwiązanie:

Udało mi się skopiować pliki przy użyciu protokołu FTP , protokołu swiFTP jako serwera ftp na stole Archos i programu Ghost Commander na telefonie Samsung.

Jeśli chcesz spróbować czegoś podobnego: możesz spojrzeć na moje komentarze do zaakceptowanej odpowiedzi na moje inne pytanie: pytanie o błąd 550, który otrzymałem podczas moich początkowych testów ftp , aby zobaczyć, co musiałem zrobić, aby działało.


Teraz za kilka dni, w 2018 roku, możesz również używać NFC.
user1451111

Odpowiedzi:


6

Wydaje się, że dostępnych jest wiele opcji. Przy odpowiednim wyszukiwaniu w Internecie dostępna jest aplikacja o nazwie Bump, która udostępnia pliki po prostu zderzając oba urządzenia razem. Nie jestem pewien, czy robi to przez Wi-Fi, jeśli jest dostępne, czy tylko przez 3G.

Jest jeszcze jedna opcja, w której możesz skonfigurować serwer ftp na urządzeniu za pomocą aplikacji o nazwie SwiFTP, która nie jest już utrzymywana, ale ostatnia aktualizacja to czerwiec 2010. Możesz zainstalować to na jednym urządzeniu i używać ES File Explorera na drugim urządzeniu skompresować i przesłać plik za pomocą opcji FTP.

Trzecią opcją byłoby użycie Hoccer, który prawdopodobnie korzysta z ich usług tak jak Dropbox, chociaż nie jestem w 100% pewien.

Osobiście polecam rozwiązanie ftp, ponieważ wydaje się to najbardziej proste i masz pewność, że masz bezpośrednie połączenie.


Udało mi się zainstalować swiFTP na moim stole Archos i używając Droid Commander na swoim telefonie, udało mi się kopiować pliki w obie strony. Dzięki za sugestię i wskazując mi swiFTP.
Edelcom,

5

Sugerowałbym użycie DropBox . Interfejs umożliwia przesyłanie lub pobieranie plików na urządzenie z Androidem. Dodatkowo możesz zarządzać plikami z dowolnego komputera z zainstalowanym DropBox. Byłem wielkim fanem korzystania z DropBox na moim Droid 1 :)


świetna sugestia, ale czy nie byłoby to wolniejsze niż bluetooth, ponieważ najpierw trzeba przesłać do Dropbox, a następnie na inne urządzenie z Androidem? o ile wiem, premia za prędkość LAN działa tylko z innymi komputerami w sieci.
Jayrox

Dropbox ma funkcję „synchronizacji LAN”, ale nie wiem, czy używa go klient systemu Android.
ale

Czy próbowałeś kiedyś przesłać setki małych zdjęć za pomocą DropBox? A nawet potem chcę „upuścić” je w tym samym folderze na drugim urządzeniu. W tej chwili spakowałem pliki, przesłałem je do Dropbox (ponieważ plik miał 20 MB, zajęło to trochę czasu) i muszę je pobrać na inne urządzenie. Myślę tylko, że powinien istnieć lepszy i łatwiejszy sposób na robienie tego typu rzeczy (np. Program ftp pod Windows).
Edelcom

Edelcom, istnieje aplikacja Samba, które mogą pracować (jak w przystań próbował między telefonami, tylko między telefonem a komputerem) market.android.com/details?id=com.funkyfresh.samba
Jayrox

@jayrox true, najpierw musiałoby „przejść do chmury”. @edelcom dobra uwaga, nie zdawałem sobie sprawy, że robisz tyle plików jednocześnie. Czy możesz skonfigurować serwer ftp na jednym urządzeniu, a następnie klienta ftp na drugim?
Bryan Denny

3

A może stary dobry FTP?

Istnieje wiele klientów ftp (niektórzy menedżerowie plików również to obsługują), a także niektóre aplikacje serwerowe (np. SwiFTP).


1

WiFi Direct ma umożliwiać komunikację między urządzeniami. Jest to nowy standard, który wkrótce powinien pojawić się na urządzeniu Wi-Fi (nie jestem pewien, kiedy producenci będą to obsługiwać). Oto lista certyfikowanych urządzeń, nie wszystkie telefony. Domyślam się, że kiedy zostanie wydana aplikacja, która to wykorzysta, pojawią się wiadomości na temat Engadget lub innego miejsca.


Dzięki za informacje, ale to nie połączenie stanowiło problem - oba urządzenia są podłączone do domowej lub biznesowej sieci Wi-Fi. Był to program, którego mogłem użyć do przeniesienia plików (jak widać w moim edytowanym pytaniu).
Edelcom,

0

Eksplorator plików ES. Ta aplikacja umożliwia wysyłanie plików o dowolnym rozmiarze przez Bluetooth, Wi-Fi (hotspot lub lokalne Wi-Fi) itp. Bardzo łatwy w użyciu, wystarczy podłączyć oba do tego samego hotspota Wi-Fi, wybrać pliki do wysłania

(INNE OSOBY MUSZĄ MIEĆ OTWARTY EXPLORER PLIKÓW)

i naciśnij wyślij lub udostępnij (menu udostępniania urządzenia), a następnie wybierz za pośrednictwem sieci LAN za pomocą ikony ES.

Możesz wysłać plik do wielu osób jednocześnie


-1

Genialna aplikacja to - Udostępnialna . Wszystkie pozostałe wymagają kosztów Internetu i danych - w tym Bump. Nie ma też możliwości przesyłania dużych plików (filmów o pełnej długości lub klipów wysokiej jakości) za pośrednictwem innych aplikacji. Obsługa wielu platform jest niesamowita. Obsługiwane są Android, ioS, Mac i PC. Całkiem szybko.


7
Na różne pytania zadałeś tę samą odpowiedź. Czy jesteś powiązany z Shareable? Pamiętaj, że musisz ujawnić wszelkie powiązania ze wspomnianą aplikacją zgodnie z naszymi FAQ.
Przepływ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.