Minimalne .apks do sklepu z zabawkami


9

Wprowadzenie

Właśnie zainstalowałem CyanogenMod 10.2 na HTC One X + i chcę zainstalować TYLKO Sklep Google Play. Wiem, że istnieją Gappy, ale chcę mieć w telefonie jeszcze mniej aplikacji niż w tym pakiecie. Długo szukałem w Internecie, ale nie mogłem znaleźć jasnego rozwiązania. Mam nadzieję, że możesz mi pomóc :) (Wiem o F-Droid, też mam to na swoim telefonie, ale chcę też mieć Play Store)

Co do tej pory zrobiłem:

Uwaga

Jeśli nie umieścisz w telefonie pliku „GmsCore.apk”, rozpocznie się sklep Google Play, ale nie będziesz mieć połączenia ze sklepem.

Problem

Mogę uruchomić Sklep Play i mieć połączenie ze sklepem, ale w chwili, gdy chcę zainstalować aplikację lub sprawdzić dostępność aktualizacji (ustawienia -> Wersja kompilacji (4.6.16)), napisane jest: „Niestety Sklep Google Play się zatrzymał. „ Jak to rozwiązać?


Nie jest to jednoznaczna odpowiedź, ale możesz rzucić okiem na implementację usług Google Play typu Open Source . Pomocne mogą się okazać pakiety NOGAPPS :)
Izzy

Odpowiedzi:


7

Cóż ... znajdując stary pakiet, patrząc na te pliki, znalazłem odpowiedź. Czasami znalezienie go zajmuje bardzo dużo czasu, a rozwiązanie jest proste.

Krótka odpowiedź

Powinieneś także przenieść plik „Phonesky.apk” do folderu / system / app /, a następnie ponownie uruchomić telefon.

Podsumowanie

Edycja: OSTRZEŻENIE 2015-05-16

Mimo, że to działa, teraz polecam po prostu zainstalowanie całych Gappów. Właśnie teraz próbowałem zaktualizować mój cyjanogenod do CM 11, co nie powiodło się, ale kiedy próbowałem przywrócić kopię zapasową, wszystko zostało zresetowane do stanu, gdy właśnie sflashowałeś CM (chociaż dane wciąż tam były, więc inteligentne aplikacje to rozpoznają). Zostało to rozwiązane przez 1 z 2 następujących rzeczy:

  • Najpierw flashuję czystą CM 10.2, a następnie przywracam kopię zapasową za pomocą TWRP (jeśli to zrobiło, możesz zignorować to ostrzeżenie)
  • Flashowanie Gappów dla CM 10.2: http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

W moich opengapps 6.0 na cm13 wszystkie te apki są w /system/priv-app/; czy powinienem je włożyć, /system/app/jeśli wypróbuję twoją metodę pozbycia się gappów?
22 ჯიბლაძე

1
@ მამუკა ჯიბლაძე to było na Cyanogenmod 10, co jest odpowiednikiem Androida 2 lub 4? Wygląda na to, że 6 zmieniło się nieco, więc nie bierz folderów dosłownie w tej odpowiedzi. Nie wiem nawet, czy ta odpowiedź w ogóle działa w Androidzie 6. Jeśli je znalazłeś /system/priv-app/, to jest bardziej prawdopodobne, że wrócą tam, ale to czysta spekulacja.
NumesSanguis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.