Zdjęcie sferyczne i Panorama nie są dostępne w aplikacji Aparat Google


17

Niedawno Google uruchomiło nową aplikację aparatu o nazwie Google Camera . Patrząc na funkcje, znalazłem, że ma opcje Photo Sphere i Panorama. Ale kiedy zainstalowałem go na moim urządzeniu Moto G, nie ma obu tych opcji. Dostępne są tylko rozmycie obiektywu, (normalne) opcje aparatu i wideo. Zobacz:

Jaki jest tego powód? Czy jest jakieś ustawienie, które muszę aktywować?


1
FYI: Aplikacja kamery akcji Moto G ma opcję Panorama.
hims056

Odpowiedzi:


20

Moto G nie ma czujnika żyroskopu (ale ma akcelerometr). Właśnie dlatego Moto G nie dostało opcji Photosphere.

W rzeczywistości Panorama nie wymaga żyroskopu. Chociaż istnieją oczywiście sposoby robienia panoram bez żyroskopu. Wygląda na to, że robią panoramy przy użyciu tego samego silnika co Photosphere. W aplikacji brakuje również panoramy.

Wątek źródłowy Wątek
Google + G +


3

Jest tego kilka przyczyn, ale jest to głównie spowodowane ograniczeniami sprzętowymi, fotosfera i panorama łączą wiele zdjęć na poziomie pikseli i wymagają dość intensywnej pracy procesora. Niektórzy użytkownicy wspominają również, że przyczyną może być brak czujnika żyroskopowego.

Poszukałem google i znalazłem co najmniej 3 źródła, które to potwierdzają. Przepraszam, ale wygląda na to, że nie masz szczęścia.

http://www.engadget.com/2014/04/16/google-stock-camera-app-photo-sphere-lens-blur/ https://www.yahoo.com/tech/the-best-features- of-googles-new-android-camera-app-83124330305.html http://www.slashgear.com/moto-g-google-play-edition-hands-on-vs-motorolas-g-15313328/


1

Możesz robić zdjęcia panoramiczne na Motorola Moto G, jeśli korzystasz z wcześniej zainstalowanego aparatu Motorola. Istnieje możliwość wykonania zdjęcia panoramicznego po przesunięciu palcem od lewej do prawej w interfejsie aparatu. Mam nadzieję że to pomoże.


Tak, to pomogło. Ale już wspomniałem o tym w moim komentarzu.
hims056

@ hims056 Dlatego zawsze powinieneś edytować swój post, gdy chcesz dodać dodatkowe informacje. Komentarze służą do wyszukiwania postów i szukania wyjaśnień, a nie do dodawania informacji.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.