Jak wyregulować balans dźwięku w słuchawkach telefonu z Androidem?


21

Moje słuchawki są niezrównoważone - jeden jest głośniejszy niż drugi, więc muszę wyregulować równowagę głośności dźwięku, aby to zrobić poprawnie. Jak mogę to zrobić na Androidzie?


Podaj więcej informacji! Z jakiego telefonu korzystasz? Czy telefon jest zrootowany?
reubenjohn

1
Jest to Samsung Galaxy Ch @ t GT-B5330 (Android 4.1.2). Zakorzenione, tak. Pomyślałem, że musi istnieć oficjalny ogólny sposób na wykonanie tak istotnej rzeczy jak ta.
Ivan

Przyznano, że zaskakujące i rozczarowujące jest to, że nie ma ogólnego sposobu na zrobienie tego, a nawet nie, najwyraźniej nie jest to oczywiste.
reubenjohn

Korzystam z Nexusa 7 2. generacji działającego na Lollipop, i frustrujące jest to, że nie ma funkcji regulacji balansu.
Quazi Irfan

Odpowiedzi:


8

Nie jest możliwe szybkie rozwiązanie, w zależności od telefonu w zamian za:
Przejdź do Ustawienia-> dźwięk> Efekty muzyczne i w zależności od telefonu, może domyślnie mieć aplikację, która kontroluje efekty muzyczne, w którym należy łatwo znaleźć żądane oprawa.

Ale jeśli Twój telefon jest zrootowany , bardziej niezawodnym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie aplikacji / sterownika efektów muzycznych: Viper (w zasadzie sterownik audio innej firmy dla Androida), który można dowolnie włączać i wyłączać.

Aplikacja, oprócz możliwości naprawienia niezrównoważonego stereo, ma potężne i szerokie spektrum niesamowitych opcji poprawy dźwięku, które muszą być dostępne niezależnie od tego, czy masz niezrównoważone stereo, czy nie!
W rzeczywistości nie mogę już cieszyć się muzyką, gdy jest wyłączona :( - - - -;)


W moim telefonie nie ma takiego menu jak „Efekty muzyczne”. Zainstalowałem również aplikację o nazwie „AudioManager”, ale nie mogę również znaleźć tam równowagi.
Ivan

@Ivan Rozszerzył moje rozwiązanie w odpowiedzi na dodatkowe informacje, które podałeś.
reubenjohn

Więc. Minęło trochę czasu, ale w końcu zrootowałem telefon i zainstalowałem Vipera. Jak więc użyć go do zmiany równowagi? Widzę korektor i inne rzeczy, których chyba nie potrzebuję, ale jak dotąd nie mam balansu ...
Ivan

2
Jest to nieco stary, ale dla rekordu w odpowiedzi na @Ivan, musisz przejść do Menu -> Ustawienia interfejsu -> Ekspert dla Vipera, aby pokazać ustawienie zmiany balansu. Następnie musisz przewinąć do pozycji Master Gate (Limiter) -> Channel Pan, aby zmienić balans. Niestety, ma tylko predefiniowaną listę współczynników w krokach co 0,1, co w moim przypadku jest nieco niedokładne, powodując, że dźwięk jest nadal nieco niezrównoważony, ale jest lepszy niż nic.
Brzmi

Wydaje się, że istnieje skuteczny sposób bez instalowania aplikacji innych firm. Na zrootowanym telefonie edytuj /system/etc/mixer_paths.xml, <path name="headphones">edytuj lub dodaj <ctl name="RX1 Digital Volume" value="83" /> <ctl name="RX2 Digital Volume" value="83" />, zmieniając domyślnie 83 w razie potrzeby. RX1 wydaje się być lewym kanałem, RX2 prawym. Na podstawie pliku źródłowego .
iokanuon

8

System> dostępność> Przesłuchanie

Używam LG G2


2
Niestety nie jest to standardowa funkcja Androida, więc elementy sterujące słyszeniem nie są dostępne na wielu (większości?) Telefonach.
calum_b
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.