Jak odblokować zdalną blokadę Menedżera urządzeń Google?


9

Mam zrootowany Samsung S4 mini z zainstalowanym najnowszym stabilnym CyanogenMod (cm-10.2.1.3).

Bawiłem się Menedżerem urządzeń Google ( https://www.google.com/android/devicemanager ) i próbowałem zablokować urządzenie.

Kiedy próbowałem odblokować, dowiedziałem się, że nie ma klawiatury ani pola wprowadzania danych, w których można wprowadzić hasło .

Ekran wygląda dokładnie tak samo jak mój ekran blokady - korzystam z blokady wzoru, którą doskonale pamiętam - poza tym są tylko słowa: „zablokowany” i wiadomość, którą wpisałem w zdalnej blokadzie internetowej. Widzę też, że w tle działa Menedżer urządzeń Android (ikona w lewym górnym rogu powiadomień). Gdziekolwiek klikam lub próbuję narysować blokadę wzoru, urządzenie nic nie robi (ale nie jest zawieszone, ponieważ mogę otworzyć menu przycisku zasilania).

Używam również niestandardowej aplikacji klawiatury i usunąłem oryginalną klawiaturę CyanogenMod. Czy to może być problem?

  1. Czy w Menedżerze urządzeń online jest jakaś opcja zdalnego odblokowania urządzenia?
  2. Telefon jest zrootowany i mogę połączyć się przez ADB w trybie odzyskiwania. Czy mogę coś zrobić - oprócz czyszczenia urządzenia - aby odblokować zdalną blokadę?

Odpowiedzi:


8

W końcu udało mi się rozwiązać problem, klikając przycisk „Połączenie alarmowe”.

To wymusiło pojawienie się klawiatury i po zamknięciu ekranu połączenia alarmowego pojawiło się okno do wprowadzenia hasła Menedżera urządzeń Google.


1

Otwórz terminal i wpisz:

adb shell

Teraz wprowadź następujące polecenia:

su
rm /data/system/cm_gesture.key
reboot

Jeśli po ponownym uruchomieniu pojawi się ekran blokady, powinien zaakceptować dowolny wzór.


Może to pomóc, gdy zapomnisz hasło do ekranu blokady. Ale nie pomoże w zdalnej blokadzie Menedżera urządzeń Google.
Joudicek Jouda
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.