Zastąpiono możliwość „wysłania karty do urządzenia zdalnego”, jak usunięto z przeglądarki Firefox 29


10

Firefox 29 usunął możliwość „wysyłania karty do urządzenia zdalnego”. Mianowicie możesz wysłać zamiar udostępnienia z dowolnej innej aplikacji (wybierz „udostępnij”, wybierz „Firefox”, wybierz dowolne inne urządzenie Firefox Sync, do którego chcesz wysłać kartę), a kilka sekund do minut później pojawi się np. W Twojej pulpit Firefox jako nowa karta.

To było moje główne użycie Firefoksa na Androida. Jak odzyskać dokładnie to?

To znaczy, chcę wysyłać zakładki z udziału Android przeznaczonego do Firefoksa na pulpicie! Nie na odwrót (mam FoxToPhone, ale rzadko go używam). Powinna to być operacja jednym kliknięciem, nie chcę kopiować / wklejać adresów URL, nie potrzebuję nawet wyboru urządzenia docelowego (chociaż byłbym w porządku z operacją dwukrotnego kliknięcia wymaganą w Firefox 28), ponieważ zawsze chcę wysłać na to samo urządzenie.

Powinno to działać nawet wtedy, gdy urządzenie z Androidem jest w trybie offline (samolot), w takim przypadku karty należy po prostu ustawić w kolejce i wysłać po powrocie sieci (dokładnie tak zrobiło Firefox 28).

Przypadek użycia to wszystko, co widzę na telefonie komórkowym (od e-maili, interesujących rzeczy podczas przeglądania, czytania artykułów na Pocket itp.), Ale to może nie działa na telefonie komórkowym (Flash), wymaga więcej ekranu lub po prostu wymaga pewnego działania ode mnie, czego nie chcę wykonywać na urządzeniach mobilnych.

Odpowiedzi:


9

Zgodnie z informacjami o wydaniu Mozilla Firefox całkowicie usunęli funkcję „Wyślij kartę do urządzenia zdalnego”.

Możesz użyć Pushbullet. Jest to aplikacja na Androida, która pomaga wyświetlać powiadomienia na Androida na komputerze. Możesz także przesyłać pliki, strony, adresy URL z aplikacji na Androida na komputer.

DO ZROBIENIA:
1. Zainstaluj aplikację Pushbullet na swoim telefonie.
2. Zainstaluj rozszerzenie Pushbullet w przeglądarce (obsługuje Chrome i Firefox).


Świetnie, właśnie tego szukałem! A Pushbullet faktycznie obsługuje także Firefoksa! (
Przełożyłem

1
Funkcja offline nie jest idealna. Pojawia się powiadomienie z komunikatem o błędzie, który należy zachować, a następnie ręcznie uruchomić ponowną próbę po przywróceniu sieci. Nie można usunąć powiadomienia, w przeciwnym razie wypychanie zostanie utracone. Ale uwielbiam niektóre inne funkcje.
hheimbuerger

Nie wiem, czy Pushbullet obsługuje także Mozillę. Ponieważ użyłem go w chromie. Dziękuję za wyjaśnienie.
Akhil

10

Przepraszamy za kłopoty, które to powoduje. Początkowo usunęliśmy tę funkcję, ponieważ nie wiedzieliśmy, jak dobrze jest używana, a otaczający ją UX wydawał się zagmatwany. Chcieliśmy ulepszyć tę funkcję i wkrótce ją wypuścić.

To powiedziawszy, z opiniami podobnymi do ciebie i wielu innych, ponownie zastanawiamy się nad decyzją i postaramy się jak najszybciej przywrócić wersję tej funkcji w przeglądarce Firefox.

Możesz śledzić niektóre z dyskusji tutaj:

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1002628


3
Dzięki za komentowanie tutaj. Muszę poprzeć to, co powiedział tam Tom Lowenthal: nigdy nie jest przyjazne dla użytkownika usunięcie funkcji „tymczasowo”, którą i tak zamierzacie przywrócić. Jeśli nie planujesz pozbyć się tej funkcji w dłuższej perspektywie, nie wyłączaj jej, najpierw ją napraw.
hheimbuerger

4
Poza tym, chciałbym, żebyś w swoich uwagach do wydania linkował do swoich błędów Bugzilli. Spędziłem dziś godzinę lub dwie, próbując dowiedzieć się, co się z tym stało, i nie mogłem znaleźć problemu z tego czy innego powodu. To z pewnością pomogłoby: poinformować o wprowadzanych zmianach, a nie tylko „och, usunęliśmy X. powodzenia!” wiersz w uwagach do wydania.
hheimbuerger

Jeśli zostanie usunięty, dlaczego mój Firefox dla Androida nadal ma mały papierowy samolot, którym mogę się dzielić, wciąż wyświetla nazwę mojego komputera i wciąż mówi „Twoja karta została wysłana!” kiedy to wyślę? Ale nigdy się nie pojawia. Oba moje firefisy są aktualne. Nie przestało działać, dopóki nie włączyłem nowej Firefox Sync.
Noumenon,

1
@Noumenon Firefox przywrócił tę funkcję i znów działa dla mnie. Twój problem wydaje się niezwiązany z (tymczasowym) usunięciem tej funkcji w Firefoksie 29, więc prawdopodobnie powinieneś otworzyć osobne pytanie z dodatkowymi informacjami na temat konkretnego problemu.
hheimbuerger

@hheimbuerger Otworzył nowe pytanie na superuser.com/questions/965773/...
Noumenon,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.