Odinstaluj aplikacje zablokowane przez dostawcę telefonu


86

Używam Samsunga I9000 i mam irytujące aplikacje, które zostały fabrycznie zainstalowane przez dostawcę telefonu, takie jak sklep muzyczny, niestandardowa przeglądarka internetowa i inne aplikacje wyciekające z pamięci.

Tych gównianych aplikacji nie można odinstalować ani Manage applicationsnarzędziem, ani edycją kafelków aplikacji w menu głównym.

Chyba muszę być użytkownikiem root lub coś, aby pozbyć się tych aplikacji, ale nie wiem jak.


1
Aby uzyskać informacje o nierootowanych urządzeniach (choć bardziej ograniczone), zobacz Jak radzić sobie z niechcianymi aplikacjami systemowymi bez rootowania? .
eldarerathis

Odpowiedzi:


55

Tak, musisz być zrootowany. Aby się zrootować, zobacz to pytanie: Jak zrootować urządzenie z Androidem?

Jednym z najprostszych sposobów odinstalowania aplikacji systemowych po zrootowaniu jest użycie Titanium Backup . Możesz po prostu kliknąć aplikację i wybrać Odinstaluj.

Uwaga: Uważaj na to, co usuniesz! Możesz użyć Tytanu do wykonania kopii zapasowej przed ich usunięciem, na wypadek, gdyby Twój telefon był niestabilny lub przestał działać.

Należy również pamiętać, że program ładujący może przywrócić aplikacje systemowe podczas ponownego uruchamiania. Jeśli to możliwe, odblokuj bootloader; konieczne może być również zainstalowanie niestandardowej pamięci ROM, która została deodeksowana, lub edycja obrazu przywróconego przez program ładujący. To zależy od konkretnego urządzenia, ale dzięki SGS nie powinieneś mieć problemów związanych z bootloaderem.


7
Ważne zastrzeżenie: usunięcie aplikacji giełdowych zwykle powoduje niepowodzenie aktualizacji OTA od operatora. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest po prostu użyć TiBU do „zamrożenia” aplikacji, aby aktualizacja była bezproblemowa.
Loga

Zamrażanie jest najlepszym rozwiązaniem, nawet jeśli nie potrzebujesz aktualizacji OTA. Zamrożenie jest równoważne odinstalowaniu, jeśli zignorujesz miejsce w pamięci ROM. Dzięki temu możesz cofnąć zmiany, jeśli będziesz ich potrzebować w przyszłości ...
Android Quesito

19

Możesz także użyć ADB do usuwania aplikacji, ale metody aplikacji są łatwiejsze. Ponieważ korzystanie z ADB nie wymaga rynku, będzie to działać dla użytkowników, którzy są zrootowani, ale nie mogą lub nie chcą korzystać z Android Market lub podobnych platform handlowych.

./adb remount #ROOT IS REQUIRED TO REMOUNT /system read-write
./adb shell
cd /system/app

Aby zobaczyć, co jest zainstalowane: pm list packages

Aby usunąć pakiet:

rm PackageName.apk
pm uninstall class.name.of.package

CyanogenMod, o ile wiem, wymaga tylko rmkroku, a nie pmkroku; jeśli korzystasz z dezodeksowanej wersji Androida, możesz potrzebować tylko kroku rm.

Jeśli obawiasz się, że możesz potrzebować aplikacji w przyszłości (aktualizacje bezprzewodowe), możesz użyć jej adb pulldo skopiowania aplikacji na komputer (zamiast przenoszenia jej w inne miejsce w telefonie) lub po prostu mvapk na kartę SD lub Pamięć USB.

Zobacz http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Barebones aby uzyskać więcej informacji.


2
adb remountnie jest krokiem opcjonalnym. Musisz ponownie zamontować partycję / system partycji do odczytu i zapisu.
Broam

Widzę. dzięki. Odinstalowałem za pomocą aplikacji do tworzenia kopii zapasowych Titanium. wydaje się, że bezpieczniej jest usuwać pakiety systemu / aplikacji. Każdy, kto jest absolutnie pewien, że nie chce aplikacji, może usunąć pakiety z powłoki, jak pokazano. Naukowy, ale ryzykowny :-)
hAcKnRoCk

Moja odpowiedź jest tutaj, ponieważ istnieje grupa użytkowników Androida, którzy nie mają (lub nie chcą) Google Android market, ale mają dostęp root do swoich urządzeń. adb pullAplikacja apk na pulpit jest wystarczająco łatwa do usunięcia z telefonu. Dodam to do mojej odpowiedzi.
Broam

Lubię też pm disable com.packagezamrażać aplikacje. Łatwo je włączyć ponownie, jeśli coś się zepsuje. Użyj adb shellnastępnie, suaby przełączyć na rootowanie.
Chloe

Oto bardziej szczegółowy samouczek dla zainteresowanych: Jak odinstalować oprogramowanie Bloatware firmy Carrier / OEM bez dostępu do
katalogu

15

Nie można ich usunąć bez roota, są one zainstalowane w katalogu, do którego nie można uzyskać dostępu bez roota. Możesz jednak zrobić następną najlepszą rzecz, zamknąć oczy, włożyć palce do uszu i udać się la-la-la-la, udając, że nie istnieją. Sposobem na to jest uzyskanie programu uruchamiającego (takiego jak ADW, jeśli pamięć służy), który pozwala ukryć ikony. W takim przypadku nadal będą instalowane (a jeśli coś je wyzwoli, wyskakują), ale przynajmniej nie będziesz musiał więcej na nie patrzeć.


ADW robi tę sztuczkę mniej więcej. Nie mogłem znaleźć sposobu, który „ukrywa” aplikacje, ale jestem w stanie przenieść wszystkie szkodliwe ikony aplikacji do folderu, aby nie przeszkadzały. Jeśli ktoś wie, jak „ukryć” je w bardziej skuteczny sposób, daj mi znać.
PYTAJĄCY

1
LauncherPro może ukryć aplikacje z listy aplikacji, aby Ci nie przeszkadzały (Menu -> Preferencje -> Ustawienia ogólne -> Ukryte aplikacje). Ale nadal pojawiają się w wynikach wyszukiwania itp., Ale jest to prawdopodobnie najbliższy brak dostępu do roota.
onik

4

Tak, musisz zrootować telefon, aby usunąć wstępnie zainstalowane aplikacje.

Zobacz te pytania tutaj i tutaj .

Przed usunięciem jakichkolwiek aplikacji UPEWNIJ SIĘ, ŻE ZOSTAŁEŚ ZAPASEM ZA POMOCĄ Nandroid. Możesz usunąć aplikację, na której opiera się system (z jednego lub innego powodu). Przeprowadź wyszukiwanie i upewnij się, że możesz bezpiecznie usunąć aplikacje, które chcesz usunąć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.