Czy tymczasowo chronić e-mail / sms, gdy przekazujesz urządzenie innym osobom?


17

Powiedz, że mój kuzyn chce przez chwilę grać z moim telefonem / tabletem. Udawajmy, że jestem naprawdę miły i zadowolony, że mogę się nim bawić tak długo, jak chce, ale głęboko w środku martwię się, że z ciekawości czyta moje e-maile i SMS-y. Mam też inne rzeczy do zrobienia, więc nie mogę zostać i patrzeć.

Jeśli bieżące aplikacje Gmail lub SMS nie mają funkcji „tymczasowej blokady”, czy można napisać osobną aplikację, która kontroluje dostęp do istniejących aplikacji na urządzeniu? Na przykład coś w stylu „com.google.android.gmail.Main jest tymczasowo chroniony, narysuj prawidłowy wzór, aby go otworzyć”.


4
Przyszło mi do głowy, że inni też mogą grać na moim urządzeniu.
GAThrawn

Odpowiedzi:
1

Dwie najlepsze aplikacje do wymiany SMS-ów - Handcent i GoSMS mają opcje ustawienia ekranu wprowadzania kodu PIN przed umożliwieniem dostępu do aplikacji.

Oba pozwalają również rozszerzyć tę funkcjonalność na domyślną wbudowaną aplikację SMS.

GoSMS pozwala także użytkownikowi na zastosowanie tego ekranu bezpieczeństwa do WSZYSTKICH aplikacji, ale IMO raczej przeszkadza niż pomaga.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.